Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

pátek 02.06.2023, Jarmil
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Brněnsko

Lahůdky a hvězdy na hradě Špilberk: na Prima fresh festival přijede i Pohlreich

Pátek a sobota 2. a června na brněnském hradě Špilberk bude patřit Prima FRESH festivalu. Můžete se těšit na nabídku legendárních restaurací a špičky české gastronomie.


Kamery v Brně viděly krvavý střet. Nově budou v Žabovřeskách a u Denisových sadů

/TÉMA DENÍKU/ Údery pěstí a kopance schytal muž, kterého v Brně napadli dva mladíci. Scéna se odehrála na dohled kamery, u níž seděl dozor městské policie. Díky tomu tam vyjely tři hlídky. Při řešení případu z jednoho květnového rána oba mladistvé agresory zadržely.


VIDEO: Praskliny v domě? Ochrana proti velké vodě v centru Brna vyvolala obavy

/FOTOGALERIE/ O narušení nosné konstrukce svých domů se obávají někteří obyvatelé v ulici Táborského nábřeží v brněnských Štýřicích. Mezi chodníkem a budovami se začátkem roku objevily trhliny. Ty se přitom nachází i v chodníku a lidé je zaznamenali také v bytech.


Znáte opravdu Brno? Vychází hra, která dá zabrat i skutečným patriotům

Poznáte konkrétní místo ve svém městě podle fotografie? Odpověď se zdá být zcela jasnou, tak jednoduché to ale není. Ukazuje to neobvyklá hra City Hunter, kterou vymyslel programátor Dominik Jašek pro Brno a Třebíč. „Jejím principem je co nejpřesněji a nejrychleji určit místo na mapě na základě fotografie,“ vysvětlil Jašek.


VIDEO: Zmatky na hrázi Brněnské přehrady. Podívejte se, jak to tam vypadalo

Kudy dál, ptají se v těchto dnech mnozí řidiči projíždějící přes hráz Brněnské přehrady. Silnice je v místě od středy uzavřená, opravy mají trvat do pátku. Problém však pro šoféry představuje zejména nešťastně umístěné dopravní značení, které řidiče ve směru z Kníniček upozorní na omezení teprve těsně před hrází. Řada z nich se tak musí v místě složitě otáčet, aby se dostala zpět a teprve poté projela jednosměrnou Rekreační ulicí.


Centrum Brna je opět dálnice: přibývá neoprávněných vjezdů, pokuty hned na místě

/VIDEO/ Desítky tisíc lidí projdou denně historickým centrem Brna na pomezí Masarykovy ulice a náměstí Svobody. Představitelé Brna loni v létě zpřísnili vjezd aut na centrální brněnské náměstí, podle městského radního pro dopravu Petra Kratochvíla však řidiči opět začali toto omezení více porušovat.


Otevřeno. Koupaliště Kraví hora v Brně láká na plavání už od sedmi ráno

Bazény s chladnou vodou a modré nebe nad hlavou. Koupaliště Kraví hora v Brně je od čtvrtka otevřené a tři dny v týdnu si tam lze zaplavat dokonce od sedmé hodiny ranní. Od uplynulých dnů jsou přístupné také další plovárny na jihu Moravy.


Nová podoba památníku na Bílé hoře v Brně. Podívejte se, jak nyní vypadá

/ANKETA/ Nový kabát dostal památník na vrcholu kopce Bílá hora v Brně-Židenicích. Monument z roku 1967 oslavující založení dělnického hnutí nově ozdobili umělci Martin Kotas a Stanislav Apoka Bílek.


Stavba multifunkční haly v Brně začne o prázdninách, zbývají poslední dva kroky

Pro různé týmové sporty včetně hokeje a Komety Brno má sloužit nová multifunkční hala u brněnského výstaviště. Mají se tam konat také koncerty nebo kongresy. Představitelé města nyní oznámili, jak se vyvíjí příprava na stavbu. „Očekáváme, že bychom nejpozději v polovině července měli získat od Evropské komise notifikaci. Už začalo řízení," řekl Deníku brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl. Notifikace je nutná pro použití peněz z veřejného rozpočtu na stavbu haly.


Žádost o prodloužení šalin linky 3 až na Ečerovu: verdikt padl, známe výsledek

Ze Staré osady v Židenicích na zastávku Rakovecká v Bystrci vede tramvajová linka číslo 3. Představitelé radnice v Bystrci i na základě podnětů od obyvatel v minulých týdnech žádali dopravní podnik a radu Brna o prodloužení všech spojů, nebo alespoň těch vybraných linky 3, až na zastávku Ečerova. Brněnský deník Rovnost zjišťoval, jak moc úspěšní byli.


Novinka v Brně pro zraněné rekreační sportovce: vyšetření i výsledek do tří dnů

/VIDEO/ Podvrtnutý kotník, koleno nebo poraněné zápěstí. To jsou nejčastější úrazy, které vznikají při rekreačním sportování, ke kterému nyní vybízí teplé počasí. Brněnská klinika SurGal právě pro tyto účely od června otvírá Centrum semiakutní traumatologie. Zaměřovat se bude na zranění pohybového aparátu, která nevyžadují akutní ošetření, ale problémy se objeví až za pár dnů.


Vzácné dokumenty o založení kláštera na Starém Brně: po staletích opět v Brně

Návštěvníci brněnského hradu Špilberk si v jeho prostorách od úterý budou moci prohlédnout ojedinělý soubor rukopisů dokládající založení kláštera augustiniánů, dříve cisterciaček na Starém Brně. Rukopisy nechala na své náklady pořídit jeho zakladatelka Eliška Rejčka, která je klášteru následně věnovala.


Koncertní sál pro Brno: primátorka převzala otevřený dopis, v plánu je schůzka

Otevřený dopis ve středu předali zástupci iniciativy Sál, který neexistuje primátorce Brna Markétě Vaňkové. Žádají v něm vysvětlení, proč vedení města doposud nevypsalo výběrové řízení na firmu, jež má zajistit vznik Janáčkova kulturního centra.


Nová bezplatná okružní autobusová linka v Brně sveze lidi ke koupališti Riviéra

Omezený přístup do areálu brněnského koupaliště Riviéra mají tamní návštěvníci kvůli výstavbě části velkého městského okruhu v Bauerově ulici. V lokalitě jsou dočasně zrušená i parkovací místa. Vedení Brna se proto rozhodlo na situaci zareagovat zavedením bezplatné okružní linky, která dostala označení C. Autobusy začnou jezdit od čtvrtka.


Blíž a snadněji do Moravské zemské knihovny v Brně: nová zastávka už příští rok

Především čtenáři se zásobou těžkých knih uvítají novou zastávku, která vznikne u Moravské zemské knihovny v Brně. V budoucnu se jim výrazně zkrátí cesta od budovy na rohu Kounicovy a Hrnčířské ulice na městskou hromadnou dopravu.


Noví brněnští strážníci převzali odznaky. Podívejte se na osmičku nováčků

Hlídají bezpečí, dodržování pravidel a zákona v brněnských ulicích. Městská policie Brno přivítala do svých řad osm nových strážníků, kteří při nedávném slavnostním vyřazení na Nové radnici dostali svůj odznak. Podívejte se na nové členy hlídek, se kterými se budete potkávat v brněnských ulicích.


Omezení a uzavření Pisáreckého tunelu v Brně. Opravují opláštění

Silničáři budou až do pátku 2. června pracovat v Pisáreckém tunelu v Brně v troubě B ve směru do centra. Z důvodu nezbytné sanace opláštění, uvedli to na svém twitterovém účtu.


Koncertní sál pro Brno: Proč se nestaví? ptají se osobnosti včetně Tima i Uhdeho

/VIZUALIZACE/ Proč město odkládá výstavbu nového koncertního sálu v centru Brna? Tuto otázku kladou magistrátu osobnosti nejen brněnské kulturní scény formou otevřeného dopisu, který vznikl v uplynulých dnech. K iniciativě Sál, který neexistuje se od jejího založení připojily desítky umělců, petici na podporu aktivit podepsalo již přes dva tisíce lidí. Otevřený dopis adresovaný brněnské primátorce Markétě Vaňkové předají zakladatelé iniciativy na středečním radničním brífinku. Cílem aktivistů je získání vysvětlení, proč výstavba Janáčkova kulturního centra a s ním spojeného sálu již přes rok stagnuje, ačkoliv jsou všechny úkony nutné k vyhlášení výběrového řízení na zhotovitele dávno hotové.


Protikuřácký zákon vyhnal štamgasty v Brně z hospod do soukromých klubů

Nedopalky na ulicích, zápach pod okny a opilci pokuřující před hospodou. Na druhé straně oběd v čistotě, ochrana zdraví a návrat domů bez závanu kouře v oblečení. Takové argumenty mezi lidmi rezonovaly před šesti lety, kdy vstupoval v platnost takzvaný protikuřácký zákon. Ten kromě jiného zakázal kouření v restauracích a hospodách, ale také například na zastávkách.


Obří investice a stavba v Jižním centru v Brně: byty, kanceláře pro 7 tisíc lidí

/VIDEO, VIZUALIZACE/ Osmadvacet budov vznikne do budoucna ve třech městských blocích v rozvojovém území takzvaného Jižního centra v Brně. Firma J&T Real Estate tam připravuje projekt Trio Brno. Budou tam byty, kanceláře i obchody.


VIDEO: Hotová oprava přednádraží v Brně. Řidiči ignorují zákazy, začnou kontroly

Rekonstrukce přednádražního prostoru v Brně skončila o měsíc dříve. Pro řidiče na místě platí nová pravidla, spousta z nich je ale nedodržuje. Provoz tak začnou kontrolovat brněnští strážníci.


Vzpomínka na osm mrtvých při požáru v Plotní: zádušní mše v husovickém kostele

/FOTO, VIDEO/ Šest tragicky zemřelých mužů a dvě ženy, kteří zahynuli na začátku května při požáru v brněnské Plotní ulici, uctili lidé v úterý odpoledne při zádušní mši v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Republiky v brněnských Husovicích.


Vlakem z Brna na vídeňské letiště? Jiný čas i cena, začal předprodej lístků

/FOTO/ I nadále mohou cestující využívat přímou vlakovou linku z brněnského vlakového nádraží na letiště ve Schwechatu, linku částečně financuje město Brno. Funguje od prosince. Od 11. června ale vystřídá RegioJet jako dopravce Gepard Express. Už začal předprodej lístků, na nové spojení upozorňuje dopravce také na svém webu. Vlak zastavuje i v Břeclavi.


Oprava mostu Otakara Ševčíka v Brně: nad trať zvedali velký kus mostu, podívejte

/FOTOGALERIE/ Přibližně ve čtvrtině prací jsou dělníci opravující dopravně vytížený most Otakara Ševčíka v Židenicích. Do modernizace součásti velkého městského okruhu v Brně se pracovníci pustili začátkem roku, hotovo má být příští rok 2024. Podívejte se na aktuální snímky z místa.


Komplikace na cestě do Brna. Dopravu na mostě v Pohořelicích řídí semafor

S dalšími zdrženími a komplikacemi musí počítat řidiči, kteří cestují ze Znojma do Brna. Na mostě přes řeku Jihlavu v Pohořelicích pracují dělníci a provoz je řízený kyvadlově a semafory. „Uzavírka mostu přes řeku Jihlavu na ulici Brněnská potrvá asi tři měsíce,“ sdělili představitelé Pohořelich na sociálních sítích.


 

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012