Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

čtvrtek 19.05.2022, Ivo
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Brněnsko

Kachňata se v Medlánkách vyšplhala na opuštěný balkon, zachránili je hasiči

/VIDEO/ Neodbytná kachna volala svá káčata v jedné z ulic brněnských Medlánek.


Spojnice nového nádraží a centra Brna: bulvár se čtyřmi stromořadími, podívejte

/VIZUALIZACE/ Jako hlavní spojnice mezi novým moderním nádražím a historickým centrem Brna bude tvořit páteřní komunikační osu nové čtvrti Trnitá. Třída se stane významným prostorem města se širokými chodníky, množstvím zeleně a vzrostlými stromy. Detaily plánovaného bulváru nyní přiblížili zástupci Kanceláře architekta města Brna. „Na každé straně ulice budou obousměrné cyklostezky, středový pás bude patřit tramvajím," nastínil městský architekt Michal Sedláček.


Šok: lidé z jihu Moravy zaplatí za nemovitosti i pětkrát víc. Víme proč

Majetek mají stejný, přesto za něj letos zaplatí na dani z nemovitosti i několikanásobně více. Obyvatele řady obcí na jihu Moravy šokovala částka na složenkách ve schránce.


Další naftové autobusy pro Brno. Umožní větší variabilitu, říká ředitel

Novými klimatizovanými autobusy se svezou cestující v Brně, zejména na linkách 41, 43, 52, 54, 57, 67, 70 a 71. Brněnský dopravní podnik využil opce a nakoupil dalších jednatřicet vozů Sor NS 12. První čtyři vozy dorazily do Brna ve středu, zbývající výrobce dodá postupně do konce roku.


Peníze navíc za opravu bazénu za Lužánkami v Brně, střecha kvůli vlhku rezaví

Nové osvětlení, nosnou konstrukci i zateplení získá střecha plaveckého stadionu za brněnským parkem Lužánky. Někteří statici poukazovali na havarijní stav střechy už před třemi lety, městští radní nyní schválili vypsání veřejné zakázky na její opravu. Do obnovy město investuje více než pětatřicet milionů korun.


Písečníky i kukátka: takto bude vypadat nový brněnský park Černovická pískovna

/VIDEO/ Místo pro lidi i pro přírodu. Nový unikátní park, největší v Brně, vznikne v lokalitě Černovické pískovny. Brněnští radní ve středu přiblížili výsledky urbanisticko-krajinářské projektové soutěže. Vítězem se stal tým krajinářského architekta Radka Prokeše, rozhodla o tom odborná porota. „Návrh vnímá prostor pískovny v kontextu celého Brna. Snaží se, aby budoucí park mezi Černovicemi, Slatinou a Tuřany navazoval na okolní krajinu i strukturu města, reflektoval pohledové vazby i okolní zástavbu," řekl městský architekt Michal Sedláček.


Nová dominanta náměstí Svobody: na manželské posteli v centru Brna se fotí lidé

/FOTOGALERIE/ Manželská postel se ve středu odpoledne objevila na náměstí Svobody v Brně. Je součástí kampaně s názvem Chce to souhlas, která upozorňuje na problematiku znásilnění a jeho nevhodnou definici v českém trestním zákoníku. Kolemjdoucí se na posteli mohou vyfotit, dostanou materiály s informacemi o dané problematice a šanci podepsat petici, která volá po legislativní změně.


Výrazně hezčí pohled na rosický zámek: letos opraví nejponičenější stranu fasády

Při pohledu na město ze západu je jednoznačnou dominantou Rosic na Brněnsku zámek. Tomu ale příliš neodpovídá jeho západní fasáda, na mnoha místech je totiž značně poničená.


Odpor proti zastavění vnitrobloku v Líšni: Raději lavičky než barák, tvrdí lidé

Kvůli plánované výstavbě zhruba dvou desítek nových bytů ve vnitrobloku Elplovy a Zikovy ulice vystupuje část obyvatel brněnské Líšně. Stavba podle nich zastíní starší sídlištní zástavbu, v místě se zhorší dopravní situace, ubydou parkovací místa a zeleň.


Pivo vařil i u protinožců, teď chystá sládek Hrubeš brněnský speciál Mendelbier

V oboru pivovarnictví se vrchní sládek Martin Hrubeš pohybuje už téměř třicet let. Pivo vařil v několika zemích světa. Nyní své mezinárodní zkušenosti již dva roky uplatňuje v brněnském pivovaru v Medlánkách.


Na operaci kolene jsem byl u mistra. Smrt chirurga Paši mě mrzí, říká pacient

Zraněné pravé koleno svěřil před čtrnácti lety do rukou tragicky zesnulého chirurga Libora Paši Brňan Ladislav Kunst. Dodnes si sedmačtyřicetiletý muž chválí lékaře profesionální a perfektně odvedenou práci. Navíc je šťastný, že od operace nemá s kolenem žádné problémy.


Brňané prožijí muzejní noc: do podzemí nebo za uměním se vydají až do půlnoci

Nejznámější brněnské památky nebo světoznámou Mohylu míru navštíví nadšenci tuto sobotu v netradičním čase. Řadu míst tak mohou spatřit po setmění, a prostřednictvím Festivalu muzejních nocí, jehož součástí je právě také populární Brněnská muzejní noc. Od šesti hodin odpoledne až do půlnoci objeví například taje a záhady brněnského podzemí, na noční město naopak shlédnou z vyhlídkové věže Staré radnice.


Svíčky v brněnské Úrazové nemocnici: pieta za tragicky zesnulého chirurga Pašu

/FOTO/ Libor Paša byl uznávaným brněnským lékařem, chirurgem a traumatologem. Navíc působil jako přednosta Kliniky traumatologie Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Úrazové nemocnici Brno. Není proto divu, že jeho tragická smrt zasáhla kromě rodiny a nejbližších příbuzných i jeho kolegy a pacienty. Spolupracovníci mu proto zřídili pietní místo přímo u jeho pracoviště, tedy ve druhém patře hlavní budovy Úrazové nemocnice.


Demolice u Tomkova náměstí v Brně: starý most rozebírají obří nůžky, podívejte

/VIDEO/ Starý most přes řeku Svitavu v brněnské Provazníkově ulici začíná obyvatelům pomalu mizet před očima. Dělníci v úterý za pomoci hydraulických nůžek začali rozebírat krajní nosník pravé poloviny této mostní konstrukce. „Demolice této strany je rozdělená na tři etapy," sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.


Kokosový nebo makový. Brňanka si vyrábí domácí rostlinné jogurty, v termosce

/FOTO/ Makový, kokosový nebo ovesný. Řeč je o domácích rostlinných jogurtech, které už čtyři roky vyrábí Brňanka Lucie Poppová. Baví ji experimentovat, takže vyrábí rozmanité příchuti z různých surovin. Je nadšená z jejich snadné přípravy a pozitivního vlivu na lidské zdraví. Nyní v Brně na Lipce pořádá kurzy, kde lidi seznamuje s jejich výrobou.


Brněnský fenomén slaví 30 let: bohunické sály zažily stovky tisíc operací

/FOTO/ Je druhou největší nemocnicí v republice. Proto zaujímá Fakultní nemocnice Brno přední příčky i v počtu operačních sálů a provedených zákroků. Nyní slaví velké jubileum. Bohuničtí chirurgové totiž oslavili nad tři čtvrtě milionu operací.


Nová kampaň v Brně: MHD je třikrát levnější než autem, tvrdí dopravní podnik

/FOTO/ Třináct kilometrů najede průměrný cestující denně brněnskou městskou hromadnou dopravou. S roční šalinkartou tak oproti cestám autem ušetří měsíčně 697 korun. Vyplývá to z čísel, které v úterý zveřejnil brněnský dopravní podnik.


Dny plné techniky: V Brně začíná veletrh Amper. Přijede 570 vystavovatelů

Ve třech pavilonech brněnského výstaviště dnes začíná veletrh Amper, koná se po třech letech, tedy dvou vynechaných ročnících. Zaměřuje se na elektrotechniku, energetiku, automatizaci, komunikaci, osvětlení a zabezpečení. Na veletrhu, který pořádá společnost Terinvest, se do pátku představí 570 firem z 27 zemí. Jejich expozice zaberou 13.500 čisté výstavní plochy v pavilonech P, F, V a na venkovních plochách.


Brněnský Mendelův jinan je ve finále letošní ankety Strom roku

Mezi dvanáct finalistů letošní ankety Strom roku se probojoval brněnský jinan dvoulaločný, odborným názvem Ginkgo biloba, z Mendlova náměstí. Památný strom známý také jako Mendelův jinan roste na okraji zahrady tamního starobrněnského opatství. Dominanta Mendelova náměstí se totiž řadí mezi živého pamětníka otce a zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Stáří stromu odhadují odborníci na 170 až 200 let. Jeho obvod kmene měří zhruba čtyři a půl metru.


Startovací byty v Brně: nízký zájem mladých, zájemců je jen dvojnásobek

/FOTO/ Docházková vzdálenost od centra, světlý jednopokojový byt s balkonem s nájemným ve výši pět a půl tisíce korun za měsíc. Tak vypadá jeden z bytů, o které se mohly hlásit mladé páry v Brně. Představitelé města nabídli k pronájmu pět moderních jednopokojových bytů v ulicích Vlhká, Tržní a Plynárenská na území Brna-středu.


Na Den linky 155 vzdali na Moravském náměstí hold záchranářům. Podívejte se

Po dvou letech se zdravotníci záchranné služby vrátili na Moravské náměstí v Brně s Dnem linky 155. Pochvalovali si hojnou účasti. „Nabídli jsme ukázky naší činnosti, učili jsme zájemce základům první pomoci, zatímco děti si ošetřily pejska Defíka nebo malovaly s Kryštůfkem,“ přiblížila v pondělí nedělní akci mluvčí záchranářů Michaela Bothová.


Zatmění Měsíce nad Brnem: podívejte se na poutavou fotosekvenci z hvězdárny

Západ Měsíce zvěčnil na svých fotografiích pracovník Hvězdárny a planetária Brno Pavel Gabzdyl. „Jedná se o dvacetiminutovou sekvenci zapadajícího Měsíce, který se zvolna nořil do zemského stínu,“ přiblížil autor.


Fotokvíz: Poznáte brněnskou městskou část? Otestujte si svoje znalosti

Touto brněnskou městskou částí se kdysi procházel spisovatel Vítězslav Nezval a napsal o ni báseň Na břehu řeky Svratky. Víte o kterou městskou část jde?


Zápisy v Brně: přihlášek je víc než míst, o vybrané školky svedou rodiče boj

Do vysněné mateřské školy v Brně všechny rodiče své děti letos nedají. Ve většině školek totiž evidují ředitelé výrazný převis přihlášek.


Au! Podívejte, jak může v Brně dopadnout cyklista, když předjíždí dodávku

/VIDEO/ Jízdu brněnskými ulicemi si naplno užíval padesátiletý cyklista Angličan. To, že při ní ale porušil hned několikrát pravidla silničního provozu zachytily kamerové záznamy z projíždějícího vozidla. Včetně bolestivého konce cizince směřujícího do zaměstnání.


 

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012