Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

čtvrtek 30.05.2024, Ferdinand
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Brněnsko

Kritika jednosměrné Hrázní u Brněnské přehrady: trasa vede do kolon a omezení

/VIDEO/ Zjednosměrnění Hrázní ulice město nenačasovalo nejlépe, myslí si někteří obyvatelé Bystrce. Nová trasa od přehrady totiž vede mimo jiné po Ondrově ulici, kde do pondělí dopravu řídily semafory. Dělníci v místě opravují plynovod, dopravní omezení se na objížďku vrátí zase v červnu.


Konec hudby pro řidiče MHD v Brně. Kvůli stížnostem jim zakázali rádio

Bez rádia nebo podcastů se nyní musejí obejít šoféři brněnského dopravního podniku. Kvůli vyššímu množství stížností zakázalo vedení Dopravního podniku města Brna koncem května svým řidičům poslech rádia i mluveného slova v kabině vozidel.


Živá laboratoř vznikne na výstavišti v Brně. Prozkoumají tam chytré projekty

Živá laboratoř, takzvaný Living Lab, vznikne na brněnském výstavišti. Sloužit bude zejména výzkumníkům, kteří si ve veletržním areálu otestují své projekty. Speciální laboratoř se v příštím roce představí také na světové výstavě Expo, jejímž dějištěm bude japonská Ósaka.


Jižní část VMO v Brně: schválená estakáda nad vlaky a přístup k novému nádraží

/VIZUALIZACE/ Podobu křížení velkého městského okruhu (VMO) v Brně s plánovaným novým brněnským hlavním nádražím ukazuje hotová dopravně-technická studie. Dokument ve středu schválili brněnští radní.


Šlapanicím hrozí ztráta pozemků. Město porušilo podle kritiků smlouvu

Šlapanicím u Brna hrozí, že přijdou o pozemky v blízkosti cyklostezky a tenisových kurtů na ulici Jana Dvořáka. Před téměř dvaceti lety získalo město pozemky od státu, ten je ale nyní požaduje zpět. Někteří zastupitelé kritizují postup vedení města, které podle nich nedodrželo smlouvu.


Omezování dopravy v Brně kvůli VMO: uzavřená Karlova, méně pruhů ve Svatoplukově

/MAPA/ Se zdržením musejí od neděle počítat řidiči, kteří plánují průjezd brněnskou Karlovou ulicí kvůli stavbě VMO Tomkovo náměstí a Rokytova. Právě Karlovu silničáři od 2. června pro šoféry zcela uzavřou, ti jako náhradní trasu využijí jednu z několika objížděk. S první fází kompletní uzavírky musí Brňané počítat do 30. června, poté bude následovat druhá etapa.


Nové přímé spojení Brna a pražského letiště. Slibuje cestu do dvou a půl hodiny

/ANKETA/ Z Brna až na pražské Letiště Václava Havla za dvě hodiny a pětadvacet minut. Přímý spoj bez zajížďky do pražského centra začne sloužit cestujícím od 1. června. „V Brně budou spoje odjíždět od Grandu," sdělila za dopravní společnost Gepard Express Sandra Matušková.


Zvýšený dohled nad centrem Brna. Za sto tisíc ho hlídá i bezpečnostní agentura

/ANKETA/ Nejen policie nebo strážníci. Centrum Brna hlídá i soukromá bezpečnostní služba. Najala si ji radnice městské části Brno-střed, aby dohlížela na pořádek. Měsíčně vyjde tato služba na necelých sto tisíc korun bez daně.


Houbařská sezona v okolí Brna začala o měsíc dřív. Prohlédněte si první úlovky

Hřib dubový, klouzek sličný nebo hřiby žlutomasé známé také jako babky. Takové úlovky zaplňují v posledních dnech košíky nejednoho houbaře z jihu Moravy nebo Vysočiny. Začátek houbařské sezóny hlásí nadšenci například na Vyškovsku, Brněnsku nebo Žďársku.


Hokejové MS v Brně: nová aréna jako favorit na pořádání či spojení se Slovenskem

/ANKETA/ Vítězstvím českého týmu ve finále skončilo v neděli divácky hojně navštěvované hokejové mistrovství světa v Praze a Ostravě a už začaly diskuze o tom, kdy se šampionát v ledním hokeji do České republiky vrátí. Jedním z adeptů na spolupořádání je i Brno, kde v současné době vzniká nová multifunkční aréna.


Bývalý Čedok u nádraží v Brně bude Burger King. Porazil asijské bistro i optiku

/ANKETA/ Před brněnským hlavním nádražím přibyde do konce roku další fastfood. Ikonickou funkcionalistickou budovu na nároží brněnských ulic Nádražní a Bašty, kde do loňského léta sídlila cestovní kancelář Čedok, pronajali brněnští radní společnosti, která zde bude provozovat restauraci rychlého občerstvení Burger King.


VIDEO: Na brněnském mostě Otakara Ševčíka už asfaltují, připravují změnu dopravy

Asfaltovou vrstvu v současné době pokládají dělníci na mostech a jejich předpolích. Rekonstrukce první poloviny frekventovaného mostu Otakara Ševčíka v brněnských Židenicích se blíží ke konci. „Pokračuje i montáž svodidel, sloupů protihlukových stěn, zábradlí a tak dále," vyjmenovala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.


Koupání v Brně na Kraví hoře začalo. Koupaliště otevřeli o necelý týden dříve

První nedočkavci si mohli v pondělí 27. května skočit do bazénu a užít si tak otevření venkovního koupaliště na brněnské Kraví hoře. Provoz plovárny totiž začal letos o necelý týden dříve než obvykle. Může za to především příznivé počasí i zájem veřejnosti. Koupaliště prošlo úpravami, a proto se návštěvníci mohu těšit na opravené schodiště nebo nové sítě u plážového volejbalu.


Sokolové míří do Brna. Největší český spolek chystá tento rok další slet

/POZVÁNKA/ Členové nejvetšího českého spolku míří do Brna, kde se devátého června koná Krajský sokolský slet. Jihomoravská metropole podle pořadatelů uvítá více jak 5 000 účastníků z řad cvičenců, podporovatelů a návštěvníků.


Uzavírka brněnského Husovického tunelu: objížďka jen s polovinou pruhů

Se zdržením a novými dopravními komplikacemi musejí počítat řidiči jezdící přes nebo v okolí stavby brněnského VMO Tomkovo náměstí a Rokytova. Od června je ve směru od Židenic čeká uzavírka Karlovy ulice, připravit se musí rovněž na zúžení provozu přes Tomkovo náměstí do jednoho jízdního pruhu v každém směru. V létě se navíc přidá úplná uzavírka Husovického tunelu.


Připomínají zaniklý líšeňský hřbitov. Opravují boží muka, pomáhat chtěli i lidé

/VIDEO/ Historická boží muka v parku v Trnkově ulici v Brně-Líšni se dočkají obnovy. Na stavbě z první poloviny devatenáctého století pracovníci očistí povrch, zpevní ji, opraví zničená místa a natřou. Hotovo by mělo být v červenci.


Kratší čekání na nové orgány. V Brně už staví moderní transplantační centrum

Moderní Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie vzniká v areálu Fakultní nemocnice Brno. Stavbu za bezmála dvě a půl miliardy korun najdou Brňané v budoucnu vedle tamní psychiatrické kliniky. Kromě lepší péče umožní nové centrum také navýšení kapacity o pětatřicet lůžek.


VIDEO: Zlatá radost. Podívejte, jak v Brně slavili titul hokejových mistrů světa

Bez nadsázky tisíce lidí se v neděli večer sešly na Zelném trhu v Brně. Fanoušci sem zamířili, aby společně sledovali dramatické finále mistrovství světa v ledním hokeji mezi Českou republikou a Švýcarskem. Společně tady všichni oslavili triumf českých reprezentantů, kteří se stali mistry světa, když zvítězili 2:0.


VIDEO: Gastronomická událost roku. Špilberk hostil Prima Fresh Festival

/FOTO/ Prima Fresh Festival hostil poslední květnovou sobotu a neděli hrad Špilberk. Na ikonickém nádvoří brněnského hradu se na populární gastronomické akci sešli milovníci skvělého jídla i pití.


VIDEO: Animefest v Brně. Výstaviště ovládli nadšenci v kostýmech, podívejte se

/FOTO/ Fanoušci anime ze všech koutů Česka i ze zahraničí přijeli na brněnský Animefest. Letošní devatenáctý ročník akce je nalákal na program od pátku až do neděle na brněnském výstavišti. Každoročně se jedná o víkend plný přednášek, cosplayů, soutěží, her, knih a promítání japonských filmů a seriálů.


Parní tramvaj v Brně: 140 let od zahájení provozu i Caroline jako pamětnice

/FOTO/ Zvuk píšťaly parní tramvaje se začal v květnu přesně před 140 lety rozléhat Brnem. Zkušební jízdy lokomotiv výrobních čísel 574 a 859 s dodanými vlečnými vozy se uskutečnily 24. května 1884. Pravidelný provoz s cestujícími začal o týden později.


VIDEO: Duhový průvod menšin Pride prošel Brnem po čtrnácti letech. Podívejte se

S duhovými vlajkami a transparenty prošli v sobotu odpoledne Brnem členové a podporovatelé LGTB+ komunity. Průvod vyšel ze Zelného trhu přes Malinovského náměstí, Moravské náměstí a náměstí Svobody a vrátil se zpět na Zelný trh. Událost symbolizuje odhodlání LGBTQ+ osob prosazovat svá práva a bojovat za rovnost a respekt.


VMO Žabovřeská se otevřela veřejnosti. Brňané prozkoumali náročnou stavbu

/FOTO, VIDEO/ Stovky lidí se v sobotu vydaly na prohlídku stavby ulice Žabovřeská v Brně. Návštěvníci si prohlédli, jak stavitelé pokročili s pracemi na části velkého městského okruhu. Měli jedinečnou možnost projít se po střeše silniční galerie a nové lávce pro pěší, seznámili se také s plochou, na které bude relaxační zóna.


Test autobusu na vodík v Brně: řidiči si jej chválili, proti jsou vysoké náklady

/VIDEO/ Jízdu s vodíkovým autobusem Solaris si mohli v minulých dnech vyzkoušet řidiči brněnského dopravního podniku v ulicích Brna. Na krátké testování jej zapůjčil na jih Moravy dopravní podnik ze slovenské Bratislavy. „Řidiči si autobus chválili, jízdní vlastnosti se dají přirovnat k trolejbusu nebo elektrobusu, tedy rychlejší start, konstantní výkon a tišší provoz," přiblížila mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková.


Burger z masa flambovaného ve whisky i dračí ovoce. V Brně začal Burger festival

/FOTO, VIDEO/ Burger, jehož příprava zabere čtyři dny i maso flambované ve whisky nebo dračí ovoce. V Brně začal Burger street festival, trvat bude až do neděle.


 

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012