Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

sobota 23.09.2023, Berta
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Brněnsko

Střelba v Novém Lískovci v Brně: souboj psů ukončil výstřel, jeden pes je mrtvý

Střelbu v brněnské Oblé ulici vyšetřují policisté. Podle nich mělo dojít v Novém Lískovci k napadení mezi dvěma psy, kdy jeden z jejich majitelů použil svoji legálně drženou zbraň a postřelil druhého psa.


VIDEO: Demolice budovy u dolního nádraží v Brně. Podívejte se, co z ní zbylo

V havarijním stavu už byla bývalá drážní administrativní budova na brněnském dolním nádraží. České dráhy ji dlouhou dobu nevyužívaly. V pátek začala její demolice. Upozornila na to Česká televize.


Výluky šalin v Brně: neprojedou Vídeňskou a Žabovřeskou, známe náhradní trasy

Cestující v Brně musí o víkendu počítat s komplikacemi v dopravě. Oprava tramvajové trati na mostě přes řeku Svratku totiž omezí městskou hromadnou dopravu ve Vídeňské ulici. „Od sobotní šesté hodiny ráno nepřetržitě do nedělních šesti odpoledne bude vyloučen provoz tramvají a omezen provoz autobusů v této ulici," sdělila mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková.


Kde teď porostou houby? Největší šance u Brna je v Moravském krasu, ukazuje mapa

/MAPA/ Jasněji je podle odborníků o tom, kde v následujících dnech s největší pravděpodobností porostou houby. Meteorologové aktualizovali speciální mapu, šanci na houbové úlovky mají lidé na většině území jižní Moravy. Podívejte se, jak je na tom právě váš region.


Nový postup proti špatnému parkování v centru Brna: zaplaťte nebo neodjedete

/VIDEO/ V ulicích Brna jsou k vidění strážníci společně s celníky. Vyrážejí na společné kontroly. Dlužníci musí nezaplacené pokuty uhradit, nebo jim seberou registrační značky. Hrozí také, že autu nasadí botičku. Zároveň tím chtějí vytlačit opakující se prohřešky proti špatnému parkování v centru Brna.


Místostarosta Starého Lískovce žije v obecním bytě, nájemné jsou čtyři tisíce

Podmínky bydlení místostarosty brněnské části Starý Lískovec Jiřího Dvořáčka pobouřily v posledních dnech tamní Piráty. S nepochopením se ze strany opozice setkala především výše nájemného, která v obecním bytě činí necelé čtyři tisíce korun.


Katalpa ve vile Stiassni. Hlasujte a pomozte brněnskému stromu do superfinále

/VIDEA/ Lípa na školní zahradě v Sulíkově na Blanensku nebo vzácná katalpa v zahradě vily Stiassni v Brně se ucházejí o hlasy svých příznivců v anketě Strom roku. Jsou mezi deseti finalisty soutěže.


Komplikace se Sanatoriem Pálava u Pasohlávek. Kraj nestihne termín pro stavbu

Plán na výstavbu Sanatoria Pálava v Pasohlávkách na Brněnsku, kde po dostavbě mají rehabilitovat lidé po poškození mozku nebo po operacích páteře, dostává trhliny. Jihomoravský kraj, který tam stavbu plánuje, ji chtěl mít hotovou do konce roku 2025. Spuštění provozu sanatoria bylo totiž v plánu na 1. ledna následujícího roku. Náměstek hejtmana Jan Zámečník však ve čtvrtek na zastupitelstvu uvedl, že naplánovaný harmonogram už nedokáží splnit.


Jak bude vypadat nové hlavní nádraží v Brně? Další posun ukazuje nový obří model

/VIDEO/ Velký model nádraží společně s jeho širším okolím je hlavní dominantou nové výstavy NHNB: Nádraží Brno aktuálně v Křížové chodbě Nové radnice na Dominikánském náměstí v Brně. Návštěvníci si tam mohou od pátku prohlédnout posun v přípravě stavby nového brněnského hlavního nádraží.


Peníze do silnic. Kraj předloží sněmovně návrh na spravedlivější rozdělení daní

Více peněz na opravy silnic i další investice by přivítali představitelé Jihomoravského kraje. Usilují o spravedlivější rozpočtové určení daní, právě na nynější systém přerozdělování, který nastavili politici před dvaceti lety, Jihomoravský kraj dlouhodobě doplácí.


Unikátní rekord z Brna. Za dvanáct hodin nepřetržitých prohlídek budovy rozhlasu

Do České knihy rekordů je zapsaný průvodce a editor Českého rozhlasu Brno Miloš Šenkýř, který je zároveň bývalým redaktorem Brněnského deníku Rovnost. U příležitosti devětadevadesátého výročí zahájení rozhlasového vysílání z Brna absolvoval osm prohlídek historické budovy brněnského rozhlasu bez přestávky za sebou, a to za dvanáct hodin.


Lužánky musíme zbourat co nejdřív, říká expert o legendárním brněnském stadionu

/ROZHOVOR/ Co nejdřívější demolice. Takový je podle experta z Fakulty stavební Vysokého učení technického v Brně Pavla Schmida nevyhnutelný osud stadionu za Lužánkami. Areál je v současné době v havarijním stavu, pohyb na některých částech tribun označil odborník dokonce za životu nebezpečné. 


Parkování u nádraží v Brně dál pro Českou poštu. Pobočka tam už ale měsíce není

Zákaz odbočení vpravo kromě aut České pošty nebo vozů, které od ní získaly povolení. Tuto značku stále míjí řidiči jedoucí po Nádražní ulici v Brně směrem od Nových sadů k budově hlavního nádraží. Česká pošta přitom budovu, ke které směrovka ukazuje, opustila už v polovině května.


Výměna zámků v městských bytovkách v Brně. Nefungující a zbytečné, míní kritici

Za zbytečnou považují někteří obyvatelé výměnu vložek zámků u městských bytových domů v městské části Brno-střed. Klíče od vchodových dveří si musí vyměnit přes devět tisíc obyvatel ve třech stovkách bytových domů v centru města.


Pivo v tuplácích v Brně. Oktoberfest na Zelňáku začal. Podívejte se

Od třetí zářijové středy až do neděle se v Brně koná sedmý ročník Oktoberfestu na Zelňáku. Centrum města tak patří svátku piva, dojde i na tradiční bavorské speciality nebo hudební vystoupení.


Soukromá firma vybavila učebnu pro instalatéry v Brně. Žáci ji hned vyzkoušeli

/VIDEO/ Moderně vybavenou učebnu mají nově k dispozici žáci na Střední škole polytechnické Brno. Škole ji ve středu předali zástupci společnosti Alca, která je výrobcem sanitární techniky. Slavnostní akt se konal v Domě učňovských služeb a výrobků v centru Brna, kde se učebna nachází.


Muž v Brně napadl školačku. Skončila v nemocnici. Útočníka zadržel kolemjdoucí

Nepříjemný zážitek má za sebou školačka, kterou v brněnských Židenicích napadl muž. Událost se stala kolem půl třetí odpoledne v Táborské ulici.


Brno rozhodlo o novém fotbalovém stadionu. Místo za Lužánkami bude na výstavišti

Návrat na ikonický stadion za Lužánkami brněnský fotbal nečeká. Verdikt je po měsících nadějí a stavebních průzkumů neúprosný, obnova stadionu za Lužánkami se ukázala jako nereálná. Za nejvhodnější místo pro výstavbu nového fotbalového svatostánku označili představitelé města i Zbrojovky současný velodrom u výstaviště. Cyklistický klub, který v místě aktuálně trénuje, čeká v budoucnu stěhování.


Brno čeká Šotodays. Setkají se nadšenci autobusů, hit přehlídky dorazí z Ostravy

Originální přehlídku autobusů z jedenácti dopravních podniků v Česku uvidí příznivci městské hromadné dopravy v sobotu v Brně, a to díky prvnímu srazu takzvaných šotoušů, jak si příznivci železnice a MHD říkají. Hitem bude zřejmě dvoupatrový autobus z Ostravy, tedy doubledecker od Scanie. Akci připravilo Sdružení dopravních podniků České republiky.


Boom sportovních hal v Brně a okolí. Atletičtí šampioni přitom trénují ve sklepě

Novou multifunkční halu slavnostně otevřeli tento měsíc v Újezdě u Brna. Další sportoviště se začínají stavět přímo v Brně. Jihomoravští atleti si ale ještě počkají, jejich hala je u ledu. Navíc od příští sezóny přijdou i o stadion, na kterém pořádali mistrovství republiky i extraligové zápasy.


Unikát střední Evropy. V Brně vzniká centrum pro výzkum a léčbu vzácných nemocí

Když si rodiče tehdy čtrnáctiměsíčního Daniela začali dělat starosti o jeho zdravotní stav, netušili, jaké martyrium je teprve čeká. Z nemoci, která nejdříve vypadala jako obyčejná viróza, se postupně vyklubal nádor na mozku. „Synův stav se velmi rychle zhoršoval, Danielovi diagnostikovali rakovinu. Po dvou blocích chemoterapie se ukázalo, že pro jeho typ nádoru mozku neexistuje žádná léčba,“ popsala synovo onemocnění matka Lydie, která si přála zůstat v anonymitě.


Překáží vám doma staré kolo? Pošlete ho z Brna rovnou do Afriky. Pomůže dětem

Pomoci dětem z Gambie dostat se z domova do školy, mohou nepotřebná kola, které lidé v Brně darují díky projektu Kolo pro Afriku. Sběrné místo bude na výstavišti v pavilonu Y, a to od čtvrtka 21. září do soboty 23. září.


Brno bude hostit mistrovství světa v tancích. Česká špička touží po finále

Světovou špičku pohupující se v rytmu latinskoamerické i standardní hudby si Brňané prohlédnou už za několik týdnů. Vůbec poprvé bude Česká republika hostit mistrovství světa do jednadvaceti let v latinskoamerických tancích profesionálů, sportovní klání se odehraje v Městské sportovní hale Vodova.


Zákaz předjíždění kamionů na D1 okolo Brna: známe nové úseky

/VIDEO/ Plynulejší provoz na dálnicích má zajistit zákaz předjíždění kamionů. Deník získal konkrétní návrh, který dala policie ministerstvu dopravy. Na D1 na jižní Moravě přibudou značky na dalších úsecích. Na dálnici D2 musí řidiči počítat s tím, že zákaz bude platit v celé délce až po hranici se Slovenskem.


VIDEO: Ztráta dvaceti parkovacích míst? Černovice rozhodly o tajemném přechodu

/FOTO/ Vášnivou debatu vyvolal na zasedání zastupitelstva v brněnských Černovicích neexistující přechod pro chodce v Olomoucké ulici. Má vést od zastávky Spáčilova k místnímu zdravotnímu středisku. Stavba pod taktovkou Brna začala už před rokem, proti vydanému stavebnímu povolení ale podali vlastníci sousedních nemovitostí odvolání. Rozestavěnou zebru tak museli dělníci zase odstranit. Zastupitelé v pondělí rozhodovali o tom, zda by přechod měl vzniknout nebo ne.


 

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012