Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

čtvrtek 22.02.2024, Petr
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Brněnsko

Zahraniční hvězdy v Brně. Přijede Bryan Adams, Slash i bubeníci z Japonska

Časem prověřené hity z úst nestárnoucího Bryana Adamse si užijí návštěvníci koncertu v Brně. Do města míří i další zahraniční hvězdy. Dorazí Slashs i celosvětově proslulý bubenický ansámbl Yamato z Japonska, který se po dvou letech vrací zpět do České republiky.


Velká radost po osmi letech. V Zoo Brno se narodila trojčata vlků hřivnatých

Prvními mláďaty roku 2024 jsou v brněnské zoo tři malí vlci hřivnatí. Na svět přišli na konci ledna. Poslední vlčata byla v Zoo Brno k vidění před osmi lety.


VIDEO: Protest zemědělců v Brně. Kolona traktorů projela centrem, podívejte se

Bezmála osmdesátka zemědělců se v traktorech vydala na protestní jízdu Brnem. Zemědělci vyjížděli ze tří směrů, od Rohlenky, od Modřic a z Bosonoh. Všechny tři konvoje mířily do Kotlářské ulice před brněnskou pobočku Státního zemědělského intervenčního fondu.


VIDEO: Třetí vodojem na Žlutém kopci v Brně. Nahlédněte dovnitř dřív než ostatní

Velkým turistickým lákadlem se staly bývalé vodojemy na Žlutém kopci v Brně. Návštěvníkům jsou přístupné dva cihlové a ve čtvrtek jednadvacátého března se dočká slavnostního otevření také třetí, tentokrát betonový. Fotoreportér Deníku se v předstihu podíval dovnitř.


Zneužívání stipendií na stavební fakultě v Brně: upozornili na něj studenti

Ke zneužívání mimořádných stipendií k účelům, na které nebyla určená, docházelo na stavební fakultě Vysokého učení technického v Brně. Ve středu o tom informoval Deník N. Podle něj museli někteří příjemci část peněz přeposílat třetím osobám.


Smrt studenta brněnské Univerzity obrany při výcviku: příbuzní podali stížnost

Pokračovat bude vyšetřování smrti studenta brněnské Univerzity obrany, jenž zemřel při výcviku ve vojenském prostoru Vyškov. Ačkoliv vyšetřovatelé už případ vyhodnotili jako nehodu, pozůstalí s tím nesouhlasí a podali stížnost.


Obří zájem o prohlídky. Masarykův onkologický ústav v Brně pozastavil samoplátce

Obsazeno. Masarykův onkologický ústav v Brně zastavil rezervace na komplexní preventivní vyšetření pro samoplátce. Nové zájemce o prohlídku tam aktuálně nepřijímají, plno mají až do konce roku.  


Kritika reklam na šalinách v Brně: Z polepených oken je mi zle, tvrdí cestující

/VIDEO, ANKETA/ K darování krve ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně nově vyzývá polep na tramvaji dopravního podniku. Někteří cestující mají problém s jeho podobou. Zasahuje totiž také přes okna. A zdaleka nejde o jediný případ. 


Po milionech kilometrů do šrotu. Podívejte se, kde končí vyřazené vagóny z Brna

České dráhy ve velkém obměňují vozový park. Desítky starých vagonů nyní míří do firmy Recycling ve Vysokém Mýtě, kde si s nimi během chvíle hravě poradí těžká technika. Z vagonů zbyde jen hromada šrotu na další zpracování v Itálii nebo Německu. Jen letos jich sem zamíří okolo stovky. Podívejte se ve videu.


Policií zadržený Velev pochází z Ivančic, studoval v Brně a podporoval Ratha

Kvůli korupční kauze zasahovali v Nemocnici Jihlava detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu. Ředitelem nemocnice je Lukáš Velev. Jakou kariéru za sebou má a co si o jeho kauze myslí jeho někdejší spolupracovníci?


Nová MHD na brněnskou Lesnou: zvítězily trolejbusy, šaliny jsou ale stále ve hře

Seifertovou a Okružní ulicí v Brně povede v budoucnu nová trolejbusová trať na Lesnou. Zavedení trolejbusů do této městské čtvrti označilo ve středu vedení Brna za nejlepší variantu. V minulosti se hojně diskutovalo, že by tam jezdily tramvaje, to však mezi obyvateli vyvolalo vlnu nesouhlasu.


OBRAZEM: Správná chuť, barva nebo říz. Odborníci v Brně vybírají nejlepší piva

/VIDEO/ Jaké je to nejlepší pivo? To právě ode dneška zjišťují odborníci při prvním kole degustací 32. ročníku pivní soutěže Zlatý pohár Pivex v Brně.


Až stovky událostí za den: jihomoravští hasiči loni zasahovali po celém kraji

Přes čtrnáct tisíc událostí řešili za minulý rok jihomoravští hasiči. Vyplývá to ze statistické ročenky, kterou ve středu zveřejnili. Zatímco nejčastěji vyjížděli kvůli technické pomoci, v celkem 2 693 případech se zabývali dopravními nehodami.


Technologie z Brna poletí ke Slunci. Do vesmíru se vydá při výjimečné misi

/VIDEO, FOTO/ Do vesmíru poletí přístroj, který vyvinuli inženýři ze společnosti Honeywell v Brně. Stane se součástí satelitu při misi Proba-3 Evropské kosmické agentury. Jde o takzvaný třiosý gyroskop.


VIDEO: Pět měsíců stavby multifunkční haly v Brně. Podívejte, jak se místo mění

V budoucnu má hostit velké sportovní i kulturní akce. Nová multifunkční hala v areálu brněnského výstaviště pojme po dostavění až 13 300 lidí. Zástupci společnosti Arena Brno zveřejnili video, které ukazuje, jak se stavba měnila za prvních pět měsíců.


Traktory zahltí Brno. Protestní jízda zemědělců vyrazí na Kotlářskou z tří směrů

Zhruba osmdesátka zemědělců s traktory z různých koutů Brněnska se chystá na čtvrteční protestní jízdu do centra Brna. S traktory zamíří k pobočce Státního zemědělského intervenčního fondu, aby vyjádřili nespokojenost s rostoucí byrokracií a komplikovanou zemědělskou politikou Evropské unie.


Pocta zesnulému architektovi. Nově budované nábřeží v Brně bude Rullerovo

Nábřeží řeky Svratky v Brně, které se mění v souvislosti se stavbou protipovodňových opatření, dostane nové jméno. Má nést pojmenování Rullerovo nábřeží po uznávaném architektovi Ivanu Rullerovi.


S pokrytím platů uklízeček i školníků pomůže na krajských školách nová rezerva

Krajské školy na jižní Moravě nepřijdou o uklízečky ani účetní. Na platy nepedagogických pracovníků, které nebudou pokryté ze státního rozpočtu, kraj případně využije rezervy ve výši až sto padesáti milionů korun.


Obří zdražení nájmů na brněnských Vinohradech: Záleží na smlouvě, říká advokátka

/ROZHOVOR/ Výrazné zvýšení nájmů u části svých městských bytů chystá vedení brněnské městské části Vinohrady. Dosud někteří obyvatelé platili za nájem výrazně nižší částky než v jiných městských částech.


Soumrak bývalého Prioru v Brně: víme, jak to bude s obchody i průchodem pro pěší

/FOTOGALERIE/ Nejpozději na podzim se uzavřou prodejny, které fungují v obchodním centru Dornych v Brně. S bouráním rozsáhlého komplexu bývalého věhlasného Prioru chce developer začít ještě letos. Areál, kde je například Tesco, se nachází mezi nákupním centrem Vaňkovka a hlavním nádražím.


VIDEO: Hřbitovy v Řečkovicích a Komíně čekají změny. Opravy cest i rozšíření

/FOTOGALERIE/ Nové kolumbárium, cesty nebo ploty vzniknou na hřbitovech v brněnských městských částech Řečkovice a Komín. Celkové náklady na změny a opravy mají přesáhnout třicet milionů korun. 


Hlavní tah mezi Brnem a Znojmem bude mít nově tři pruhy. Víme, kdy začnou opravy

Širší než se původně předpokládalo bude frekventovaná silnice I/53 mezi Lechovicemi na Znojemsku a Pohořelicemi na Brněnsku. Ředitelství silnic a dálnic se u chystané opravy tohoto úseku, který je součástí hlavního tahu ze Znojma na Brno, rozhodlo pro změnu plánu.


Pět let FabLabu v Brně. Studenti kouzlí s digitálními stroji, dílna je v kamionu

/FOTOGALERIE/ Už pět let mohou žáci středních i základních škol na jihu Moravy využívat služeb pojízdné dílny FabLab University. Díky ní okouší práci s digitálními stroji. Naučí se ovládat například 3D tiskárny či laserovou řezačku.


Při čekání na šalinu se posadí. Na zastávce Buzkova v Židenicích přibyla lavička

/FOTO, VIDEO/ Příjemnější je nyní čekání na tramvaj pro cestující, kteří jezdí ze zastávky Buzkova v brněnských Židenicích. Nově tam ve směru do centra přibyla lavička.


Dramaticky vyšší nájem na Vinohradech v Brně: k odporu nabádají letáky ve výtahu

/VIDEO, FOTO/ Nepříjemný dopis dostali obyvatelé městských bytů v brněnské části Vinohrady. Byl v něm návrh nájemní smlouvy s výrazným zdražením. Nájemníci, které reportérka Deníku oslovila, s tím nesouhlasí.


 

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012