• Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

neděle 14.04.2024, Vincenc
zpět na úvodní stranu

Navigace

zpět na úvodní stranu
zpět na výpis kategorie

Firma inzeruje v těchto rubrikách:

Tanec

Inzerujte na www.kamvbrne.cz

Tip pro Vás

Nevíte kde tuto firmu hledat? Mapa Brna na Kamvbrne.cz je vám k dispozici zde.

Nejedlého 3
Brno-Lesná 638 00

tel.: 545222431, 548529081

Naše e-mailová adresa:
tanec@bm.orgman.cz

Web:
www.tkbrno.cz

Ředitel školy:
Mgr. Zdeněk Kárný
tel., fax: 548529080

Zástupkyně ředitele:
MgA. Věra Dašková

 

Taneční konzervatoř Brno je státní škola a poskytuje zdarma nadaným žákům v oboru tanec osmileté souběžné odborné a všeobecné vzdělání.

Předpoklady pro přijetí ke studiu:

- Úspěšně zakončená 5. třída ZŠ (11 – 12letí uchazeči)
- Tělesné, zdravotní, tanečně a hudebně rytmické předpoklady
- Pěkný vzhled a štíhlá postava

Nábory žáků provádějí naši pedagogové každoročně na základních školách v pátých ročnících. Přihlášky a informace o škole jsou k vyzvednutí u ředitelů ZŠ. Děti, které se přihlásí, projdou tříkolovým výběrovým řízením. Pedagogická rada v čele s ředitelem školy následně rozhodne o jejich přijetí či nepřijetí. Výsledky přijímacích zkoušek se rozesílají písemně.

Přihlášky se podávájí vždy do 30. listopadu, přijímací zkoušky pak probíhají vždy v druhé polovině ledna následujícího kalendářního roku.

Studium na Taneční konzervatoři je osmileté, a je ukončeno maturitními a absolventskými zkouškami, kde žáci získávají střední odborné a vyšší odborné vzdělání. Maturita a absolutorium dává studentům možnost pokračovat ve studiu na vysokých školách tanečního, dramatického, filologického a filosofického zaměření (přímo v budově školy působí Ateliér taneční pedagogiky, který patří pod Divadelní fakultu JAMU). Stejně tak se mohou absolventi uplatnit v profesi tanečního umělce a nebo mohou také působit jako taneční pedagogové.

Vznik tanečního oddělení na Státní konzervatoři Brno se datuje již po druhé světové válce. Teprve však až v roce 1983 došlo k založení takzvané HTŠ – Hudební a taneční školy. Její první ředitelkou se stala prof. Olga Skálová, tehdejší umělecká vedoucí baletu Národního divadla v Brně.

V prvním roce své existence (školní rok 1983/84) měla škola k dispozici pouze část jednoho pavilonu a pro výuku tanečních předmětů jen dva sály, upravené ze čtyř tříd. Teprve od následujícího roku se podařilo zprovoznit i další prostory budovy.

Ve školním roce 1990/91 se stal novým ředitelem školy Mgr. Ludvík Kotzian (jeden z představitelů umělecké generace 70.-80. let), který má nemalou zásluhu na založení Ateliéru taneční pedagogiky při Divadelní fakultě JAMU. Pomyslné žezlo školy od něj v roce 1996 převzal Mgr. Zdeněk Kárný (bývalý dlouholetý sólista Národního divadla v Brně), který je ředitelem dodnes.

Od roku 1988 (kdy se konal 1. absolventský koncert brněnské Taneční konzervatoře) opouští rok co rok brány školy absolventi, jejichž kvalitu dosažené umělecké úrovně dokazují jejich zahraniční angažmá v německých a rakouských divadlech, stejně jako získání možnosti odborného studia na vysokých školách v Lyonu a Frankfurtu.

Dnes má škola k dispozici kromě devíti tříd a šesti malých a dvou velkých sálů i jídelnu se školní kuchyní. Při výběru jídel je brán samozřejmě ohled na udržení štíhlé linie posluchačů. V prvním patře nad jídelnou je internát pro mimobrněnské studenty, kteří nemají možnost denně dojíždět.


Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012