Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

pátek 17.09.2021, Naděžda
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Brněnsko

VIDEO: Svatopetrská studna už zdobí Komárov. Málem ji zasypali

Historická studna zdobí Svatopetrskou ulici v brněnském Komárově. Dělníci ji objevili náhodou při výkopových pracích. Cenný nález dostal jméno Svatopetrská po ulici, na které stojí. Při výjimečných událostech se lidé dostanou i do jejích útrob. Její umělecké zpracování symbolizuje povodí tří tamních řek.


Cestující brněnské MHD sveze "sanitka": nová šalina má netradiční žlutou barvu

Šalina v barvách sanitky od čtvrtka začne vozit cestující po Brně. Slavnostně ji odhalili zástupci kraje, města a záchranných složek. Jihomoravští zdravotníci tím oslavili patnáct let od sloučení v krajskou organizaci.


Brněnská zoo postaví nové zázemí pro šimpanze. Čekání si zkrátí v Hodoníně

/FOTO/ Venkovní výběh už mají dokončený, vnitřní zázemí ale neodpovídá aktuálním požadavkům na chov. V brněnské zoo proto pro šimpanze postaví novou interní část expozice. Trojice primátů, samec Fáben a samice Gina a Maryška, najde přechodný domov v zoologické zahradě v Hodoníně.


Konec tramvajové zastávky u Janáčkova divadla: Nesplňuje normy, tvrdí podnik

Brněnská tramvajová zastávka Janáčkovo divadlo už tři roky zeje prázdnotou. Tramvaje nahradily autobusové linky. To se nelíbí některým místním.


Na návštěvu papeže v Šaštíně dohlíželi i policisté z jihu Moravy. Podívejte se

/FOTO/ Se zajištěním bezpečnosti při návštěvě papeže Františka ve slovenském Šaštíně pomohli ve středu také policisté z jihu Moravy. Zapojily se jich více než čtyři desítky.


Unikátní dětský hospic v Brně podpořili lidé v aukci skoro čtvrt milionem korun

Republikové unikum přinese Brnu dětský hospic v areálu sociálních služeb v brněnské lokalitě Kociánka. Vznikne jako vůbec první zařízení svého druhu v České republice. Nedávno na jeho podporu vydražili v aukci 210 tisíc korun.


Dohoda Brna a zahrádkářů: do pěstování se zapojí školky i univerzity

Přístupnější zahrádkářské osady poblíž centra města. Podpora vhodného nakládání s biologickým odpadem. Zapojení školek, kdy si děti vyzkoušejí pěstování. Nejen to je součástí oficiální dohody mezi Brnem a místním územním sdružením Českého zahrádkářského svazu. Memorandum nedávno schválili zastupitelé.


Autisté budou mít speciální dům. Vznikne v Mokré-Horákově

/VIZUALIZACE/ Unikátní dům pro lidi s poruchou autistického spektra vznikne v klidné části obce Mokré-Horákově na Brněnsku. Své útočiště tam najde šest dospělých autistů. Jejich budoucí domov musí ještě projít celkovou rekonstrukcí, aby odpovídal jejich potřebám.


Rychlá auta v pěší zóně v centru Brna: Nebezpečné, musím uhýbat, říká chodec

Řidiči jezdící pěší zónou v centru Brna jezdí rychleji než povolenou dvacítkou. Ukazují to výsledky letního měření strážníků.


V Lesnické bude opět znít cinkání šalin: podívejte, jak vypadá ulice po opravě

/FOTO/ Cestující v Lesnické ulici v Brně mohou od pondělí znovu jezdit tramvají. Ve středu slavnostně otevřeli zástupci města a dopravního podniku opravenou tramvajovou trať.Podle generálního ředitele dopravního podniku Miloše Havránka bude trasa společná pro auta i tramvaje. „Umístíme tam značky, které řidiče navedou“ doplnil. Auta se tam projedou až na konci listopadu.


Blíží se roční výluka vlaků: trať mezi Brnem a Blanskem obsadila těžká technika

/FOTO, VIDEO/ Petr Prudík z Adamova jezdí denně do Brna za prací vlakem. I s přestupem je v kanceláři v krajském městě za pětačtyřicet minut. Pokud je však na trati výluka a musí autobusem, tak se mu cesta protáhne. Někdy i o desítky minut. Od prosince nebudou mezi Brnem a Blanskem jezdit kvůli rozsáhlé rekonstrukci železnice za zhruba šest miliard korun vlaky celý rok.


Jako pražská magistrála, jen s méně auty: 30metrový bulvár promění centrum Brna

/VIZUALIZACE/ Připravovaná Brněnská třída ve městě uleví dopravně zatíženým ulicím Koliště a Dornych. Zároveň zpřístupní zanedbané areály.


OBRAZEM: Levhartí dvojčata v brněnské zoo už pouští hrůzu na chovatele

Dvojčata levharta cejlonského, která se v první polovině června narodila v brněnské zoo, se mají čile k světu. A občas už i pouští hrůzu na chovatele, řekla mluvčí zahrady Monika Brindzáková.


Blíž k novému Mendláku v Brně: odsouhlasili projekt, práce začnou na podzim

/VIZUALIZACE/ Dnes chaotické prostranství s množstvím městské hromadné dopravy a pobíhajícími lidmi. Už v příštím roce zklidněné a upravené místo zvýrazněné uprostřed červeným kruhem. Brněnské Mendlovo náměstí se dočká úpravy za asi 155 milionů korun. Městští radní nedávno schválili projektovou dokumentaci pro společné územní a stavební řízení.


Demolice Briessovy sladovny v Husovicích: lidé sepsali petici proti bourání

/FOTO/ Dříve pivovar, výrobna zbraní pro Wehrmacht nebo výtvarné ateliéry. Historickou Briessovu sladovnu v brněnských Husovicích v budoucnu zřejmě čeká bourání. Důvodem je možné propojení areálu Nové Zbrojovky s třídou Nová Dukelská, kterým by nedávno zrekonstruovaný pivovar musel ustoupit.


Postrach Kohoutovic: autovrak okupují bezdomovci, lidé se bojí o zdraví dětí

Autovrak už několik let straší v Pavlovské ulici v brněnských Kohoutovicích. Schází se v něm bezdomovci a kolem jsou rozházené střepy. Místní se bojí o své děti. Navíc zbytečně zabírá parkovací místa.


Ceny brněnských bytů rostou. Za metr čtvereční dají zájemci přes sto tisíc

Nad cenami brněnských bytů se rozčiluje spousta lidí. Problém s nimi má i Brňan Patrik Rokos. „Je to děs. V dnešní době si člověk nemůže najít ani malou garsonku jen pro sebe, natož aby mu zbylo i na jídlo, oblečení nebo jako úsporu do budoucna,“ svěřil se Rovnosti.


Obří transport: nádrže projely Brněnskem, podívejte se, jaký povyk způsobily

/FOTO, VIDEO/ Obr na silnicích. Jižní Moravou projíždí od úterý náklad mimořádných rozměrů. Čtyři palivové nádrže míří pro elektrárnu z továrny v Třebíči přes Moravský Krumlov, Pohořelice, Židlochovice a Břeclavsko k Hodonínu k hranicím se Slovenskem. Poté lodí do Velké Británie.


Nová víceúčelová hala v Těšanech: Podívejte se, co všechno tam lidé najdou

/FOTO/ Kompletně vybavené sportoviště, horolezecká stěna, moderní sportovní povrchy, lepší akustika či opravené šatny, jsou v nově zrekonstruované tělocvičně v Těšanech na Brněnsku. První návštěvníky víceúčelová hala uvítala začátkem září.


Kašna pro Dominikánské náměstí: veletoč návrhů od kádě až po kouřící kužely

/FOTOGALERIE, ANKETA/ Letos odkazuje na legendární brněnské kouřící trubky. Loni vycházel z prapůvodního fungování Dominikánského náměstí v podobě rybího trhu. Vítězné návrhy dvou architektonických soutěží na vodní prvek na prostranství v centru Brna pojímaly dílo zcela jinak. Deník Rovnost přináší přehled návrhů autorů, kteří se v nich umístili na prvních třech místech.


Nové regulované parkování na Lesné a v Komíně: přes den zaplať a na noc zdarma

Plánované regulované parkování u polikliniky na Lesné vítá Brňanka Alžběta Bednářová. „Dojíždím sem k doktorovi už asi tři roky a mnohokrát jsem měla problém zaparkovat,“ svěřila se Rovnosti. V současné době už autem dojíždět nemusí, protože se přestěhovala blíž. Naopak vítá možnost nechat zde auto přes noc.


Brno chce využít dešťovou vodu: odborníci přezkoumají, jak na to

Jak efektivně zpracovávat dešťovou vodu ve městě zjistí studie opatření na využití srážkových vod. „Pomůže nám zajistit efektivní využití dešťovky na konkrétních objektech a plochách v Brně,“ sdělila brněnská primátorka Markéta Vaňková. Městští radní schválili zadávací řízení pro zhotovitele studie.


Brno lepší než Düsseldorf: prestižní deník The Times ocenil Tugendhat i kostnici

Brno se probojovalo mezi nejlepších deset měst Evropy mimo metropole. Do svého žebříčku jedenácti nejlepších měst pro turisty ho ve čtvrtek zařadil britský deník The Times. Brno se v něm umístilo na desátém místě například mezi řeckou Soluní nebo italskou Neapolí.


Boj proti křiklavým reklamám v Brně: zmizí z plotů a mostů, podnikatelé se bouří

Křiklavé barvy, nevhodný obsah nebo neodpovídající umístění. K regulaci špatně umístěných billboardů a plakátů se nově uchýlili představitelé Brna. Mnohým podnikatelům se však toto rozhodnutí nelíbí.


Koronavirus sílí: počet hospitalizovaných se v brněnské nemocnici zdvojnásobil

Infekční onemocnění Covid- 19 opět nabírá na síle. Čtrnáct hospitalizovaných je aktuálně v brněnské fakultní nemocnici.


 

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012