Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

úterý 19.02.2019, Patrik
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

První letošní dítě brněnského babyboxu: Kryštof měl u sebe plyšového vodníka

Ilustrační foto.Brno - Novorozené dítě našli v úterý dopoledne zdravotníci v babyboxu Nemocnice Milosrdných bratří v Brně. Chlapce pojmenovali Kryštof.


Chtějí více peněz pro řidiče. Jednání s dopravním podnikem pokračují

Ilustrační foto.Brno – Řidiči městské hromadné dopravy v Brně si na případné zvýšení platů musí ještě počkat. Jednání mezi odboráři a vedením tamního dopravního podniku totiž pokračují i poté, co obě strany navrhly vlastní kompromisní řešení.


Letecky do Mnichova? Nejdřív v září

Letecká linka Brno - Mnichov.Brno /ANKETA/ – Zaletět si do bavorského Mnichova přímo z Brna je od soboty už minulost. Přinejmenším na několik měsíců. Britská firma Flybmi, která linku zajišťovala, zkrachovala. Všechny své lety zrušila ze dne na den.


OBRAZEM: Citát vztahující se k prezidentovi se objevil pod mostem u dálnice

Nápis pod mostem ulice Jihlavská na ulici Bítešská.Brno – Nápis odkazující na slova prezidenta Miloše Zemana, který obvinil zesnulého novináře Ferdinanda Peroutky ze sympatií k Adolfu Hitlerovi, se objevil v Brně.


Hudební sál vznikne podle původního návrhu. Architekti stáhnou žalobu na město

Vizualizace podoby Janáčkova kulturního centra v Brně.Brno – Hudební sál vonící novotou naplňující se prvními tóny. Taková představa dlouho plánovaného Janáčkova kulturního centra se může posunout kupředu dřív. Autoři původního návrhu budovy, architekti ze společnosti Atelier M1 totiž pravděpodobně stáhnou žalobu na město kvůli porušení autorských práv. O svém kroku informovali v pondělí.


Velatickou křižovatku přestaví na jaře

Ilustrační fotoVelatice - Nebezpečnou křižovatku u Velatic na Brněnsku na hlavním tahu z Brna do Vyškova má vyřešit kruhový objezd. Podle zástupců Jihomoravského kraje začne jeho stavba letos, jakmile se zlepší počasí.


Staňte se průvodcem, vyzývá Brňany Turistické informační centrum

Ilustrační foto.Brno - Do role průvodce po městě se již potřetí mohou vtělit Brňané. I letos totiž brněnské Turistické informační centrum vyhlásilo výzvu, při níž mohou lidé vymýšlet vlastní komentované prohlídky Brna.


Konec jízd mezi auty? Nové cyklostezky budou, plánují radnice. Začne Žebětín

Ilustrační foto.Brno - Projet se na kole z brněnského Žebětína až k oboře Holedná v Bystrci? Zatím jen po frekventované Kohoutovické ulici. Bezpečnější spojení pro chodce i milovníky kol nabídne nová cyklostezka. Další chystají také zástupci Židenic či Kohoutovic.  


Uličce propůjčí jméno Gödela. Po slavném matematikovi

Malý Kurt Ködel (druhý zleva) s rodinou.Brno - Pokud si Brňané někdy lámali hlavu nad názvem uličky mezi parkem Studánka a Pekařskou ulicí, možná se jim brzy dostane odpovědi. Ředitel brněnské hvězdárny Jiří Dušek usiluje o to, aby ji radní nazvali po matematikovi a filozofovi Kurtu Gödelovi. Ulička sousedí s rodným domem vědce.


Mladí strážníci? Jen v Brně. Chyběla by jim autorita u lidí, zní z okolních měst

Brněnští strážníci.Brno, Brněnsko - Už rok se mohou strážníky stát i lidé mladší jednadvaceti let. V Brně jsou s nimi spokojení, na Brněnsku však mladé strážce pořádku lidé nepotkají.


Rychlíky nahradí autobusy. Startuje komplikovaná výluka tratě Brno - Vyškov

Výluka, ilustrační foto.Brno, Vyškovsko – Několikadenní výluka na trati mezi Brnem a Vyškovem a dále směrem do Nezamyslic začala v pondělí 18. února. Dotkne se vlaků R8 a R12. „Část rychlíků nahradí autobusy. Ty budou odjíždět z brněnského Králova Pole přes Úzkou ulici,“ přiblížil za Kordis Květoslav Havlík.


Promenáda v plavkách a rozhovor. Miss OK? Nejen krásné, ale i chytré, sebevědomé

Casting Miss OK 2019 v brněnském Semilassu.Brno - Deset finalistek, které zdatně reprezentují sebe, svou školu, region i Českou republiku, v neděli zvolili na castingu soutěže Miss OK v brněnském Semillase. Dívky se předváděly na promenádě v plavkách a vše zakončily rozhovorem s porotou. Účastnice teď čekají krajská semifinále a finálový galavečer na zámku v Mikulově.


Nepřístupné zahrady u Petrova otevřou lidem. Vejdou po nových točitých schodech

Ilustrační foto.Brno - Dosud byly nepřístupné, v blízkých měsících přivítají první návštěvníky. Loni na podzim začali dělníci pracovat na obnově zahrad mezi Petrovem a uličkou Václava Havla, nyní již lidé mohou stavební ruch i vidět.


Těhotenská móda i přehlídka spodního prádla. Veletrh ukazuje trendy v oblékání

Veletrhy Styl a Kabo na brněnském výstavišti.Brno – Šaty, boty, pásky a kabelky lidé obdivují od soboty do pondělí na veletrzích Styl a Kabo. Maloobchodníci si vybírají zboží do svých butiků a objevují nové trendy. Třeba na přehlídce spodního prádla.


Nevyužívaná část tepláren? Podobu čtvrtě Špitálka vyberou z rekordních 27 návrhů

Ulice Špitálka. Ilustrační foto.Brno - Sedmadvacet různých budoucností. Navrhnout moderní a energeticky úspornou čtvrť Špitálka v Brně se rozhodl rekordní počet architektů.


Koncern městských firem? Drahý, vadí novému vedení Brna. Zvažuje i jeho konec

Brněnská teplárna. Ilustrační foto.Brno - Sloučení městských firem je zbytečně nákladné a neefektivní, kritizují brněnští radní. Systém, který zavedli jejich předchůdci, proto chtějí projednat a případně změnit. Náměstek primátorky Robert Kerndl nevyloučil ani jeho rozpuštění.


Krach Flybmi ukončil lety z Brna do Mnichova. Kraj stojí o jejich znovuobnovení

Letecká linka Brno - Mnichov.Brno – Za památkami německého Mnichova nebo na další letecké spoje do celého světa si už lidé z Brna nezaletí. Britské regionální aerolinky Flybmi, které tyto cesty provozovaly, zkrachovaly. S okamžitou platností zrušily všechny lety. Společnost to oznámila v sobotu večer.


Tis? Dobrý na výrobu zbraní nebo trávení manželů, dozvěděli se lidé v arboretu

Lidé se v Arboretu Řícmanice dozvěděli spoustu zajímavostí o jehličnanech.Řícmanice /REPORTÁŽ/ – Tis poslouží k otravě manžela, jalovec na výrobu ginu. Zajímavosti o jehličnanech v sobotu poslouchají návštěvníci arboreta v Řícmanicích. Na zimním dni otevřených dveří začínají oslavy stého výročí Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity, které arboretum patří.


Moravák na Moraváku: bývalou Moravskou typografii přestaví na 7 pater kanceláří

Na brněnském Moravském náměstí developer promění bývalou budovu Moravské typografie na kancelářské prostory i restauraci.Brno /VIZUALIZACE/ – Ze zchátralé budovy moderní kanceláře. Budovu bývalé Moravské typografie na brněnském Moravském náměstí plánuje developer přestavět do konce roku.


Útěk ze školy? V bystrcké Vejrostově ulici po desetimetrovém tobogánu

Ilustrační foto.Brno - Poplach nebo jen cvičení. Ze základní školy ve Vejrostově ulici v brněnské Bystrci žáci v budoucnu uniknou sklouznutím z toboganu. Stavba desetimetrové skluzavky, doplňující evakuační schodiště, je součástí rozsáhlé rekonstrukce. Velké úpravy letos čekají mnoho dalších brněnských základních i mateřských škol.


Ovoce a zeleninu pěstují společně. Zájem o komunitní zemědělství v Brně roste

Komunitní zemědělství. Ilustrační foto.Brno /ANKETA/ - Zájem o vlastní ovoce a zeleninu v Brně roste. S příchodem jara se plní kapacity komunitních zahrad. Vznikají také nové skupiny komunitního zemědělství.


Voňavá Afrika v Brně: lidé ochutnávají největší ovoce na světě, váží až 50 kilo

Brňané ochutnávali ugandské ovoce.Brno /VIDEO/ – Pestrobarevné ovoce, vůně exotického koření a výrazné kávy zaplavily brněnskou tržnici. Sobotní akce Tak chutná Afrika v Brně přilákala na Zelný trh stovky lidí. Až do pěti odpoledne mohou nakupovat ovoce od ugandských farmářů či koření ze Zanzibaru.


Odbojářská a Vejrostova ulice se zúží. Vzniknou na nich pruhy pro cyklisty

Cyklopruh. Ilustrační foto.Brno – Snadnější průjezd brněnskou Bystrcí mají cyklistům zajistit nové cyklopruhy. Dočkají se jich na jaře v Odbojářské a Vejrostově ulici.


Jak bude vypadat druhá zóna Nové Zbrojovky? Odstartovalo hlasování

Zóna 2 Nové Zbrojovky od K4 a.s. - Architects&EngineersBrno /ANKETA, VIZUALIZACE/ - Muzeum, obchodní pasáže s prosklenou střechou nebo nové bytové a kancelářské domy. Možné podoby využití zóny 2 areálu Nové Zbrojovky naznačují ideové návrhy od tří architektonické kanceláří.


Změna hlasování o participativním rozpočtu: spekulace s hlasy mají skončit

Ilustrační fotoBrno – Lidé již mohou zasílat své návrhy do třetího ročníku participativního rozpočtu. Hlasování, které má nová pravidla, začne v listopadu.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012