Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

středa 21.02.2018, Lenka
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

První medaile v Brně. Snowboardistka Samková ukázala bronz a malovala kníry

Olympijský festival v areálu brněnského výstaviště - bronzová medailistka Eva Samková.Brno /VIDEO/ – Sympatická snowboardkrosařka dorazila na Olympijský festival. Eva Samková po příletu ze zimních olympijských her v Pchjongčchangu ukázala na brněnském výstavišti bronzovou medaili a vyzkoušela si i pumptrack. „Důležité je kopírovat ty boule, aby člověk neskákal,“ připojila se hned s radou čtyřiadvacetiletá sportovkyně.


Bronzová snowboardistka Samková bude na Olympijském festivalu rozdávat podpisy

Snowboardistka Eva Samková po příletu z olympijských her v Pchjongčchangu.Brno – V úterý zavítal do areálu sto tisící návštěvník, ve středu program Olympijského festivalu na brněnském výstavišti pokračuje ve velkém stylu. Obrovským tahákem bude návštěva bronzové medailistky z Pchjongčchangu Evy Samkové.


Molo u rakovecké pláže zjednoduší přístup do brněnské přehrady

Ilustrační foto.Brno – Sedět na břehu brněnské přehrady a máchat nohy ve vodě. Tak nejraději tráví léto Dominika Jurášová. Zpříjemnit jí ho může také nové molo, které přibude na pláži Rakovec u brněnské přehrady.


Internet jen pro mladé? Ne. Jednasedmdesátník přes něj nakupuje i volá

Jaroslav BoskovskýBrno - Vstává každý den o půl osmé, pak vyvenčí psa a nasnídá se s manželkou. Hned potom zasedne jednasedmdesátiletý Jaroslav Boskovský k počítači a zkontroluje si e-mailovou schránku. „Počítač jsem dostal od vnuka před pěti lety. Nejprve jsem na něm ale používal jen skype, abych mohl komunikovat s dcerou, která žije v Austrálii. Teď už na něm ale třeba píšu i kroniku celé naší rodiny,“ popisuje důchodce.


Brněnské nádraží? Kvůli rozhodnutí radních hrozí rozpad koalice

Petr Vokřál.Brno – Svým rozhodnutím porušujete koaliční smlouvu, zní od některých brněnských radních. V úterý tak reagovali náměstci primátora Martin Ander ze Strany zelených a Matěj Hollan z Žít Brno na doporučení městské rady ohledně budoucí polohy vlakového nádraží pro jednání zastupitelstva.


Zóna Deníku: přijďte na besedu s triatlonistou a výbornou kávu

Olympijský festival v areálu brněnského výstaviště. Redakční zóna Deníku.Brno /FOTOGALERIE/– Změřit své schopnosti na trenažeru běhu na lyžích nebo si s sebou odnést fotku na památeční titulní straně Deníku. Takové možnosti nabízí návštěvníkům Olympijského festivalu na brněnském výstavišti redakční zóna Deníku, která se nachází v galerii pavilonu Z.


Muzea z Brna a okolí žádají o 228 milionů dotací. Chystají tři velké projekty

Ilustrační foto.Brno, Prace - Místo v depozitářích dochází a exponátů stále přibývá. Problém chtějí představitelé Moravské galerie v Brně vyřešit postavením nové budovy v Řečkovicích. Podobně jako dalších sedm muzeí z Jihomoravského kraje, žádají na svůj projekt dotaci z evropských fondů. Zda uspějí, není jisté, o peníze je velký zájem.


Modernizaci brněnského nádraží proberou lidé na diskuzi

Ilustrační foto.Brno - O modernizaci nádraží budou Brňané mluvit v úterý od půl šesté odpoledne při debatě na Nové radnici. Přijde vedení města i městský architekt.


Biatlonisté bojují o medaili, zónu Deníku navštíví trojnásobný olympionik Ospalý

Triatlonista Filip Ospalý.Brno – Po volnějším dni opět šance na medaili. Návštěvníci Olympijského festivalu na brněnském výstavišti budou mít v úterý možnost na velkoplošných obrazovkách sledovat biatlonovou smíšenou štafetu.


Rojení kosmonautů oslaví Remkův let. Zážitek v Brně mu ukázal cestu do vesmíru

Československý kosmonaut Vladimír Remek.Brno /ANKETA/ - V Brně se chystá velkolepá oslava čtyřicátého výročí letu Vladimíra Remka do vesmíru. Lidé se s ním potkají na hvězdárně.


Na oslavě si povykládáme, jaký máme důchod, směje se osmdesátiletý Golonka

Olympijský festival v areálu brněnského výstaviště - beseda s hokejovou legendou Jozefem Golonkou.Brno – Přihlížející neustále bavil vtipnými historkami, dostal se však i k vážnějším tématům. Legendární československý hokejista Jozef Golonka navštívil redakční zónu Deníku na Olympijské festivalu na brněnském výstavišti a mimo jiné si vzpomněl, co se stalo, když domů donesl první hokejovou výplatu. „Máma mě hrozně zbila, protože si myslela, že jsem peníze ukradl,“ říká se smíchem držitel stříbrné i bronzové medaile z olympijských her.


Krasobruslařský den v zóně Deníku. O zážitcích z Koreje povídali Dušková a Bidař

Olympijský festival v areálu brněnského výstaviště - beseda s krasobruslaři Annou Duškovou a Martinem Bidařem, kteří se jako první vrátili z OH 2018.Brno – První čeští sportovci se vrátili z jihokorejského Pchjongčchangu a hned v pondělí dorazili na Olympijský festival do Brna. Krasobruslařská dvojice Anna Dušková a Martin Bidař už dopoledne zavítala na besedu do redakční zóny Deníku v první galerii pavilonu Z brněnského výstaviště. Odpoledne pak dorazil také bývalý krasobruslařský taneční pár Kateřina Mrázová s Martinem Šimečkem, kteří startovali na třech olympiádách včetně Nagana.


Výsledky ankety: Lidé chtějí nádraží v současné poloze, neznají další varianty

Ilustrační foto.Brno – Téměř polovina Brňanů neví, jaké jsou varianty polohy nového vlakového nádraží. Ukázaly to výsledky ankety, kterou nechali zpracovat představitelé města jako poslední podklad pro rozhodování zastupitelů o tom, kterou variantu doporučí vládě ke stavbě.


Zemřel hrdina druhé světové války z Jiříkovic. Miroslavu Liškutínovi bylo 98 let

Miroslav Antonín Liškutín doma letos v březnu.Jiříkovice – Jeden ze dvou posledních žijících letců britské RAF a válečný hrdina Miroslav Antonín Liškutín v pondělí zemřel. Informovala o tom česká armáda na Twitteru.


Z Koreje do zóny Deníku. Na besedu dorazili krasobruslaři Dušková s Bidařem

Olympijský festival v areálu brněnského výstaviště - beseda s krasobruslaři Annou Duškovou a Martinem Bidařem, kteří se jako první vrátili z OH 2018.Brno /FOTOGALERIE/ – První čeští sportovci se vrátili z jihokorejského Pchjongčchangu a hned v pondělí dorazili na Olympijský festival do Brna. Krasobruslařská dvojice Anna Dušková a Martin Bidař už dopoledne zavítala na besedu do redakční zóny Deníku v první galerii pavilonu Z brněnského výstaviště.


Skautů přibývá. V Brně jim chybějí vedoucí i klubovny

Ilustrační foto.Brno - Zájemců o skauting neustále přibývá. Brněnskému Junáku ale chybí vedoucí oddílů a prostory pro klubovny. „Od loňského roku vedeme jednání s městem, které se nám snaží vyjít vstříc. Jsme rádi, že nás vedení Brna v našem růstu podporuje,“ řekl předseda brněnské okresní rady skautů Martin Hovorka.


Přispívají hospicům či handicapovaným. Firmy pomáhají i šálkem kávy

Ilustrační foto.Brno - Deset korun z každé kávy, část peněz utržených z přespání v hotelovém pokoji nebo byt pronajatý za korunu. Brněnské firmy čím dál více podporují dobročinné akce po celém městě. Penězi vybranými od zaměstnanců pak přispívají na pomůcky pro handicapované nebo na pomoc v rozvoji hospicové péče.


Redakce Deníku v terénu: přijďte se vyfotit na titulní stranu a ohřát se kávou

Redakční zóna Deníku na Olympijském festivalu na brněnském výstavišti.Brno /FOTOGALERIE/– Zastřílet si jako biatlonisté, změřit své schopnosti na trenažeru běhu na lyžích a odnést si s sebou fotku na památeční titulní straně Deníku. Za zábavou mohou návštěvníci Olympijského festivalu na brněnském výstavišti vyrazit také do redakční zóny Deníku.


Lidé se vydali po stopách Jiřího Mahena. Na oslavu mezinárodního dne průvodců

Mezinárodní den průvodců v Brně oslavili procházkami po městě.Brno - Život Jiřího Mahena, příběhy brněnských škol nebo kostelů. Kvůli podobně tematickým procházkám se již v sobotu před desátou hodinou ráno plní nádvoří Staré radnice v Brně i přes mrazivé počasí desítkami návštěvníků. Lidé tam předčasně oslavují mezinárodní den průvodců, který připadá na příští středu.


Brněnští komunisté si zvolili nové vedení i lídra kandidátky

Ilustrační fotoBrno - Brněnští komunisté si v sobotu na městské konferenci v Brně zvolili nové vedené na další dva roky. Funkci předsedy obhájil zastupitel městské části Brno-střed Martin Říha. Jeho konkurentem byl Oldřich Duchoň.


V Pasohlávkách zřejmě vyrostou dvoje lázně. Konkurence se neobávají

Vizualizace připravované lázeňské zóny v Pasohlávkách na Brněnsku.Pasohlávky - Masáže a další lázeňské procedury si užijí obyvatelé a návštěvníci obce Pasohlávky na Brněnsku možná už za dva roky. Společnost Lázně Pasohlávky připravuje projekt na lázeňský komplex v centru obce. Nedaleko přitom Jihomoravský kraj už několik let plánuje další lázně, které chtěl stavět s čínskou společností Risesun. Konkurence se jeho představitelé nebojí.


Zaniklou poutní cestu do Vranova připomene lidem sedm kapliček

Prostor pro rozjímání i příjemnou procházku nabídne poutní cesta Sedm radostí Panny Marie, která na jaře vznikne mezi Českou, Lelekovicemi a Vranovem na Brněnsku.Brněnsko /VIZUALIZACE/ - Prostor pro rozjímání i příjemnou procházku nabídne poutní cesta Sedm radostí Panny Marie, která na jaře vznikne mezi Českou, Lelekovicemi a Vranovem na Brněnsku. Sedm kapliček a informační tabule vyroste u existující cesty, přesně v místech, kudy kdysi vedla zaniklá poutní cesta.


Ministr Ťok slíbil peníze na nádraží v Brně. Pokročit chce se stavbou D52

Hlavní vlakové nádraží v Brně. Ilustrační foto.Brno – Na brněnské nádraží stát peníze najde, ať už se rozhodne o jakékoliv variantě, slíbil v pátek ministr dopravy Dan Ťok. Zároveň také na jednání se zástupci města a Jihomoravského kraje podpořil variantu odsunu nádraží k řece.


V Zoo Brno oslavují první mládě. Samička zebry Grévyho Mia se narodil v lednu

První letošní mládě v brněnské zoo je samička zebry Grévyho Mia. Narodila se před měsícemBrno – Jako první mládě letošního roku se v brněnské zoo v lednu narodila samička zebry Grévyho. V pátek o tom informoval mluvčí zoo. Chovatelé mláděti vybrali jméno Mia.


Fanoušci na Olympijském festivalu dotlačili Sáblíkovou ke stříbru

Fanoušci v pavilonu Z brněnského výstaviště při sledování jízdy Martiny Sáblíkové na 5000 m.Brno /FOTOGALERIE/ – Dopoledne fanoušci na brněnském výstavišti netrpělivě očekávali rychlobruslařský závod na pět kilometrů, do kterého těsně po jedné hodině odpoledne nastoupila Martina Sáblíková. Ta útočila na zlatý olympijský hattrick na pětikilometrové distanci, nakonec si z Koreje odveze stříbro. Olympijský festival na brněnském výstavišti se v pátek ráno probudil do bronzového a zasněženého rána. Cenný kov totiž vybojovala v Pchjongčchangu ještě před otevřením pavilonu Z snowboardkrosařka Eva Samková.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012