Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

středa 12.12.2018, Simona
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Kuřimští se dočkali. Opravené vlakové nádraží už funguje

Otevření opravené nádražní budovy vlakového nádraží v Kuřimi na Brněnsku.Kuřim /FOTOGALERIE/ - V prostoru dýchajícím novotou už mohou na vlak čekat lidé v Kuřimi na Brněnsku. Po zhruba rok trvajících opravách už totiž opět funguje zrekonstruované kuřimské vlakové nádraží. Cestující se v něm navíc dočkají nového občerstvení a možná i kadeřnictví.


V Kohoutovicích postaví nové společenské centrum, v Jehnicích i s radnicí

V Jehnicích chtějí do čtyř let nové společenské centrum s radnicí.Brno /VIZUALIZACE/ – V Kohoutovicích budou lidé chodit za kulturou i vzděláním do nového společenského centra. Vystupujícím a návštěvníkům nabídne prostor o rozloze šesti set metrů čtverečních. To je víc, než má většina takových zařízení v jiných brněnských městských částech.


Záchody v centru Brna otevřou další podniky. Městská část nabízí dotaci

Ilustrační fotoBrno – Při procházení centra města bezplatně na toaletu do kavárny či baru zajdou od letošního roku lidé v Brně-středu. Jenže do prvního ročníku projektu Free wc se zapojilo jen pět podniků. Radní městské části přesto nyní spustili přihlašování do druhého ročníku.


Dopad výluky nádraží v Brně: cesta lidem trvá déle

Kvůli výluce brněnského hlavního nádraží musí více lidé využívat nádraží v Židenicích.Brno /FOTOGALERIE/ – Cesta z Křenovic na brněnské hlavní nádraží běžně trvá studentovi Martinu Jakubčíkovi třicet minut. V úterý jel hodinu a nestihl začátek vyučování. Kvůli výluce dorazil jen na nádraží do Chrlic, dál pokračoval náhradním autobusem a v centru byl až deset minut před osmou. „K Biskupskému gymnáziu to je ještě daleko. Cestou zpět domů byla doba jízdy podobná“ popsal Jakubčík.


Česko zpívá koledy: Vánoce, Vánoce přicházejí, rozezní jihomoravská náměstí

Ilustrační foto.Jižní Morava /ANKETA/ - Tisíce lidí v Jihomoravském kraji si ve středu s úderem šesté hodiny večer po roce opět společně zazpívají na náměstích koledy. Města se rozezní jejich zpěvem díky osmému ročníku oblíbené adventní akce Deníku Česko zpívá koledy.


Kokrhající kohout i slavný Farina. Další kohoutovický podchod zdobí nová výmalba

Podchod v Talichově ulici v brněnských Kohoutovicích zdobí motivy připomínající sto let od založení republiky.Brno – Giuseppe Farinu na Masarykově okruhu nově vídají obyvatelé brněnských Kohoutovic. Spolu s dalšími motivy připomínající sté výročí založení republiky zdobí podchod u zastávky Talichova.


Čin roku: manželé zneškodnili ozbrojeného lupiče. Spontánní reakce, vysvětlují

Ocenění za Čin roku 2018 získali od Městské policie Brno Petr a Monika Čermákovi.Brno – V boj se na začátku letošního října změnil obyčejný nákup brněnského strážníka Petra Čermáka. Holýma rukama tehdy zneškodnil ozbrojeného muže, který se pokusil vyloupit obchod, kde se svojí ženou, Monikou Čermákovou, zrovna nakupovali. Díky zneškodnění lupiče jsou nyní oba držitelé ocenění za Čin roku.


Trasa D43? Přes Bystrc, řekla studie. Dálnici má ale nahradit rychlostní silnice

Rychlostní silnice. Ilustrační foto.Jižní Morava – Poučená. Tak označili na pondělním veřejném projednávání projektanti územní studie dálnice D43 variantu, která dle výzkumu splnila nejvíce podmínek zastupitelů Jihomoravského kraje. Trasa povede přes brněnskou Bystrc, Kníničky, obec Rozdrojovice, Kuřim či Čebín. 


Architekti ocenili kancelářský Dorn i nástavbu na řopík ve Vratěníně

Kancelářská budova Dorn v Brně uspěla v Českých cenách za architekturu.Jižní Morava – Kancelářská budova Dorn v Brně a nástavba na řopík ve Vratěníně na Znojemsku nazvaná Útulna. Dvě stavby z Jihomoravského kraje uspěly ve třetím ročníku České ceny za architekturu. Nedávno o tom rozhodla mezinárodní porota.


První den výluky za plného provozu: zmatení lidé, plné autobusy a málo pokladen

Dolní vlakové nádraží v Brně při výluce.Brno – Kde je ta zastávka? znělo v pondělí centrem Brna. Cestující vlakem zmátl první pracovní den historicky největší výluky na brněnském hlavním nádraží. Tisíce cestujících se kvůli opravám výhybek a zabezpečovacího zařízení od neděle na rok přesunuly především na dolní nádraží.


Sto litrů a dost. V obcích kvůli suchu omezují spotřebu vody

Ilustrační foto.Brněnsko - Omezení spotřeby pitné vody platí od začátku prosince v obcích Vohančice, Běleč-Křepetov a místní části Lomnice-Veselí na Brněnsku. Kvůli suchu.


Mladík se chtěl v Denisových sadech zabít, zachránili ho strážníci

Ilustrační fotoBrno – Se zakrvácenou rukou uviděli brněnští strážníci v neděli odpoledne mladého muže u laviček v Denisových sadech. „Posadili jsme ho na lavičku, pod kterou ležel nůž a na zápěstí rozrušeného muže uviděli několik řezných ran,“ popsal v pondělí mluvčí strážníků Pavel Šoba.


Pod ivančickým náměstím našli už 350 hrobů

Ilustrační fotoIvančice - Už druhý měsíc nahlíží archeologové pod dlažbu Palackého náměstí v Ivančicích na Brněnsku. Snaží se tak rozkrýt dějiny královského města sahající do třináctého století nebo ivančického hradu, který tam měl stát do šestnáctého století.


Krocení aut v Brně: i severně od centra chtějí modré zóny

Ilustrační foto.Brno - Více než měsíc po spuštění druhé vlny modrých zón pocítily především severní oblasti Brna příliv parkujících aut. Některé radnice proto chtějí rezidentní parkování taky. Třeba Královo Pole.


Stanice hyperloopu v Brně? Dřevěný mrakodrap. Návrh se líbí i vedení města

Studenti z brněnské techniky navrhli mrakodrap, který za padesát let může být součástí cestování ve vysokorychlostních kapslích. Zájem o stanici projevili i brněnští radní.Brno /VIZUALIZACE/ – Poslouží lidem k práci, bydlení anebo přestupu na hyperloop. Studenti z brněnské techniky navrhli mrakodrap, který za padesát let může být součástí cestování ve vysokorychlostních kapslích. Zájem o stanici projevili i brněnští radní.


Zemřel emeritní rektor VUT a odborník na mechaniku těles. Ondráčkovi bylo 86 let

Ve věku nedožitých sedmaosmdesáti let zemřel ve středu emeritní rektor brněnského Vysokého učení technického Emanuel Ondráček.Brno - Ve věku nedožitých sedmaosmdesáti let zemřel ve středu emeritní rektor brněnského Vysokého učení technického Emanuel Ondráček. Zprávu univerzita potvrdila v pátek v noci. Ondráček, držitel řady ocenění, školu vedl v letech 1991 až 1994.


Skoky z pěti metrů nebo romantické koupání. Lužánecký bazén slavil čtyřicet let

Brněnský krytý bazén za Lužánkami slavil v neděli čtyřicáté výročí od vzniku. Lidé měli po celý den vstup zdarma, v bazénu na ně čekaly různé atrakce. Zájemci si zkusili třeba paddleboard, nebo skoky do vody pod vedením zkušených instruktorů.Brno /VIDEO, REPORTÁŽ/ - V obří průsvitné nafukovací kouli na hladině bazénu v Městském plaveckém stadionu Lužánky řádí děti. Udržet rovnováhu je těžké, občas některé dítě spadne a díky průsvitné kouli se zdá, jakoby sedělo na vodě. O kousek dál se děti i dospělí po hladině prohání na prknech podobných surfovým. Bojácnější na nich sedí, odvážnější stojí a posouvají se vpřed záběrem pádlla. Netradiční nedělní scénu v bazénu mají na svědomí oslavy čtyřicátého výročí vzniku plaveckého stadionu.


Zahrádkářům v Komárově zabrali třetinu pozemků. Kvůli stavbě parkoviště

Výstavba parkoviště. Ilustrační foto.Brno - S řešením každodenního problému, kam večer po příjezdu z práce domů uložit svoje auto, obyvatelům Komárova pomůžou nová parkovací místa. Lidé je využijí v sídlišti mezi ulicemi Schwaigrovou a Za Školou.


Obávanou pevností se nesl smích. Kašpárkovy Vánoce bavily prasátky i loutkami

Na brněnském hradě Špilberk se konala tradiční akce pro rodiny s dětmi Kašpárkovy Vánoce. Návštěvníci viděli divadelní představení, opékali si buřty, děti se bavily v tvořivých dílnách.Brno /VIDEO, REPORTÁŽ/ - Prudké odpolední slunce dopadá na brněnský hrad Špilberk. Venku je teplo a počasí ani zdaleka nenaznačuje, že se Vánoce blíží mílovými kroky. Na hradě to ale na hlavním nádvoří prozrazuje rozzářený vánoční stromek a koledy, které navozují předvánoční atmosféru stovkám lidí. Ti si na nádvoří povídají, opékají buřty, nebo netrpělivě čekají na divadelní představení, které má začít každou chvíli. Většinu osazentva tvoří rodiny s dětmi. Právě jim je totiž hlavně určená tradiční akce Kašpárkovy Vánoce, která se na hradě právě koná.


Vánoční přípravy jako za první republiky: děti si vystříhávaly panenky z papíru

Moravské zemské muzeum připravilo v sobotu odpoledne vánoční odpoledne pro rodiny s dětmi ve stylu první republiky. Návštěvníci se dozvěděli o prvorepublikových oslavách Vánoc, děti se zabavily v tvořivých dílnách.Brno /VIDEO/ - Panenky, společenské hry, autíčka, sáňky. Takové dárky nacházely pod stromečkem děti z bohatých rodin za první republiky. Nejen o tehdejších dárcích, ale také o tom, jak se v době před sto lety zdobily stromky a jaké tradice se pojily s tehdejšími oslavami Vánoc, se lidé dověděli v sobotu odpoledne v brněnském Moravském zemském muzeu.


Brno 21. století: okrajové části napojí na kanalizaci, pokryje téměř celé město

Ilustrační foto.Brno - Po letech čekání si i obyvatelé brněnských předměstí užijí výhod kanalizace. Příští rok začnou stavbaři pracovat na jejím dobudování v pěti okrajových městských částech. Město teď pracuje na výběru společností, kterým zakázku zadá. Kanalizace má být podle plánu města hotová do roku 2023.


Zachránili rekordní počet lidských životů. Letos už transplantovali 150 orgánů

Ilustrační foto.Brno /ANKETA/ - Brněnští chirurgové letos transplantovali 150 orgánů. Víc lidí zachránili díky vyššímu počtu dárců, který se oproti loňsku zdvojnásobil.


Rok ležela v nemocnici. Děti splnily kamarádce přání, koupily jí vysněného psa

Ilustrační foto.Brno – Spiderman, Harry Potter nebo třeba Lara Croft. Pod slovem hrdina si každé dítě představí toho svého. Pro žáky základní školy v Postřelmově na Šumpersku byla největší hrdinkou jejich spolužačka, která musela kvůli vážnému onemocnění zůstat rok v brněnské Dětské nemocnici. Rozhodli se ji pomoct a tenhle týden získali ocenění v projektu Dětský čin roku.


Za deště se nemusí mačkat. Škola a fara ustoupí komunitnímu centru se sálem

Ilustrační foto.Přibice – Pořádat kulturní a společenské akce pod střechou? V Přibicích na pomezí Břeclavska a Brněnska téměř nemožné. I proto tam od jara chtějí začít stavět nové komunitní centrum s víceúčelovým sálem. „Třeba na letošní babské hody pršelo a museli jsme se mačkat v sále, kam se vejde maximálně sto lidí,“ uvedl místní Dan Nguyen.


Zátah revizorů na noční rozjezdy: bez platné jízdenky jel každý desátý cestující

V noci z pátku na sobotu se konala pravidelná akce, při které revizoři brněnského dopravního podniku kontrolovali jízdenky v nočních autobusových linkách, takzvaných rozjezdech.Brno /REPORTÁŽ/ - Prázdnými ulicemi nočního Brna se řítí autobus noční linky 92. Cestující si povídají, podřimují. Najednou začne vůz zpomalovat, až celkem zastaví, byť se nenachází u žádné zastávky. Na chodníku už na autobus čeká téměř dvacítka lidí - revizorů a strážníků. Když nastoupí, dveře se zavřou a autobus pokračuje v jízdě. „Dobrý večer, kontrola jízdních dokladů," ozývá se z úst právě nastoupivších mužů.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012