Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

pondělí 13.07.2020, Markéta
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Brněnsko

Šalina na Stránskou skálu zatím nepojede. Byla by příliš hlučná, myslí si místní

Plánovaná zastávka na Stránské skále.Na svezení šalinou z Líšně na Stránskou skálu si brněnští cestující zase počkají o něco déle. Úředníci magistrátního odboru územního a stavebního řízení nedávno zrušili v únoru vydané územní rozhodnutí pro projekt brněnského dopravního podniku na obnovu tamní tramvajové trati.  


Prázdniny smrti. Na jihu Moravy už mají letní dopravní nehody první oběti

Ilustrační fotoChodkyni srazil náklaďák a pak ji ještě stovky metrů vláčel po zemi. Sobotní neštěstí na křižovatce Jedovnické a Novolíšeňské ulice na pomezí brněnských Vinohrad a Líšně nedaleko Lidlu je už druhá tragédie na silnicích v kraji o letních prázdninách. Mrtvou objevil kolemjdoucí až u spalovny. Policisté pátrají po viníkovi, který ujel, a žádají o pomoc svědky. „Přivítáme videozáznamy z palubních kamer,“ vyzval policejní mluvčí David Chaloupka.  


Matky v kraji stárnou. Mateřství odsouvají kvůli kariéře

Ilustrační fotoJednou už potratila. Proto se Lenka Trojková z Brna dlouho rozmýšlela, zda se s partnerem pokusit o další dítě. „Hodně to změnilo můj pohled na těhotenství i mateřství. Uvědomila jsem si že mít dítě a donosit jej není samozřejmost. Naopak to považuji za malý zázrak,“ svěřila se.  


Je tu soutěž na přeměnu centra Staré Líšně. Potřebuje prostor pro život i služby

Náměstí Karla IV. v brněnské Líšni.Lepší prostor pro život, chybějící služby, odpočinek i společenské aktivity. S dobrým dopravním napojením bez toho, aby byla doprava dominantním prvkem náměstí. To je podle místostarosty Martina Příborského cílem aktuálně vyhlášené architektonické soutěže na novou podobu náměstí Karla IV. v brněnské Líšni.  


Video: Kdo chce na cestu kolem světa? Terralónu si užívaly stovky Brňanů

Obří nafukovací model Země, takzvanou terralónu, si užívali Brňané v sobotu v podvečer v parku na Kraví hoře.Fotoaparáty cvakají na plné obrátky, mobilní telefony fotí jednu fotku za druhou. Vznikají tak stovky a stovky snímků nejrůznějšího provedení.


Méně odpadu na ulici. V Brně vyrostou tři ekodvory

Sběrna a třídírna odpadu, ilustrační foto.Už žádné okenice nebo sedačky pohozené u popelnic. Obyvatelé brněnských Maloměřic a Obřan, Židenic a Žabovřesk brzy využijí nová sběrná střediska odpadů.


Jižní Morava láká turisty. Atraktivnější jsou podle průzkumu už jen jižní Čechy

Brněnský hrad Špilberk. Ilustrační foto.Za památkami, vínem i do přírody se vydávají turisté při návštěvě jižní Moravy. Podle průzkumu agentury Czech Tourism je Jihomoravský kraj pro obyvatele České republiky nejatraktivnější hned po jižních Čechách. Dovolenou tam plánuje jedenáct procent Čechů.


Cestování maří strach z návratu koronaviru. Lidé váhají kupovat letenky

Mezinárodní letiště Brno-TuřanyZ Brna se lidé letecky zatím podívají jen na pár míst. Nad oblíbenými destinacemi visí otazník.  


Mladý lev se potatil, jeho sestra je celá máma, říká chovatel

Chovatel Jaroslav Jasínek/ROZHOVOR/ - Ještě ho ani nemusí vidět, ale už vědí, že přišel. Hlavy neomylně natočí a oči upřou na bod, odkud se objeví. Brněnská lví rodina pozná příchod chovatele Jaroslava Jasinka již zdálky. Jak by ne, když je Jasinek, dlouholetý chovatel šelem v brněnské zoo, jedním z týmu, který o krále zvířat v Brně denně pečuje. „


Lví království v Brně: již tři roky. Mláďata ale brzy odjedou

Lvice Kivu a lev Lolek v brněnské ZOOLví řev se ozývá brněnskou zoo již tři roky. V červenci 2017 do zahrady dovezli lvici Kivu. Se samcem Lolkem v Brně přivedla na svět zatím dvě lvíčata. Ty ale v dalších týdnech odjedou.  


Nová stěna ochrání Brňany před hlukem z D1. Dokončí ji v neděli

Stavba nové protihlukové stěny na 191. kilometru dálnice D1 u Brna.Nová protihluková stěna na 191. kilometru dálnice D1 ochrání obyvatele brněnského Starého Lískovce. Její stavba skončí v neděli.


Konec přeplněných ordinací. Nový systém nabídne konzultace online

Lékař - Ilustrační fotoRychlejší a přehlednější. Taková má být zdravotní péče Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie v Brně, které od roku 2021 zavádí nový informační systém HealthShare. Ten hromadí zdravotní údaje v jednom místě.


Otcové u porodu jsou důležití, říká přednosta porodnické kliniky Vít Weinberger

Brno 3.7.2020 - rozhovor s přednostou Gynekologicko porodnické kliniky FN Brno a LF MU Vítem Weinbergerem/ROZHOVOR/ Už půl roku vede brněnskou gynekologicko-porodnickou kliniku. Vyrovnal se s koronavirovou krizí i hackerským útokem. Nyní se soustředí na nábor chybějících zaměstnanců. „V porodnictví jsme přítomní u zrodu života, což je okamžik nesmírně krásný. Na druhou stranu se jedná o rychlý a dynamický proces, který se v minutě může změnit v boj o život rodičky i dítěte,“ říká přednosta kliniky Vít Weinberger. 


Řidiče čeká dopravní špunt. Přechod u brněnské Vaňkovky se v neděli uzavře

Frekvantovaný přechod mezi galerií Vaňkovkou a obchodním domem Tesco v Brně.Řidiče čeká od neděle v křižovatce ulic Dornych a Úzká v Brně dopravní špunt.  Ve směru na Dornych svedení dopravy ze tří pruhy do dvou, v opačném směru zůstane ze tří pruhů jediný. 


Záchranáři dostali nová auta. Dostanou se rychleji k pacientům

Nová auta jihomoravských záchranářů.Za zraněnými lidmi vyjedou posádky jihomoravských záchranářů ve třech nových autech. V pátek si sanitky určené pro takzvaný setkávací systém Rendez-vous převzali. Jde o terénní auta.


Koronavirus v kraji: za poslední týden přibylo 25 případů

Ilustrační fotoPětadvacet nových nakažených koronavirem přibylo za posledních sedm dní na jihu Moravy. Celkový počet byl k pátku 685.


V Brně budou čtyři hodiny sčítat dopravu. Data poslouží k plánování oprav

Ilustrační foto.Čtyři hodiny budou v neděli odpoledne sčítat auta ve Sportovní ulici a u Vaňkovky v Brně pracovníci Ředitelství silnic a dálnic. Sčítání bude trvat od čtyř odpoledne do osmi večer.


Šaliny pojedou v neděli odpoledne přes Husovu. Kvůli akci záchranářů

Ilustrační fotografie.Od hlavního nádraží se v neděli odpoledne cestující nedostanou k Zelnému trhu ani na náměstí Svobody. Kvůli akci Záchranáři na Jakubáku pojedou tramvajové linky 4 a 9 odklonem přes Husovu ulici.  


Klíšťovou encefalitídu už má v kraji 21 lidí. Zvyšuje se riziko nákazy

Ilustrační fotoO tři případy klíšťové encefalitidy více ve srovnání s loňským rokem zaznamenali hygienici na jihu Moravy.


Vláček má poruchu. V brněnské zoo musí lidé do kopce šlapat po svých

Po Brněnské zoo zatím návštěvníky vozí vláček.Do kopce v brněnské zoo se lidé až do konce příštího týdne vydají jen po svých. Zoovláček má totiž poruchu. Zástupci zoo o tom informovali na webu.


Platba kartou v brněnské hromadné dopravě: zjednodušení, ale i zlobící terminály

Brno 9.7.2020 - platba kartou ve vozech MHD/FOTOGALERIE/ Cestující v Brně už deset dní nemusí hledat drobné na jízdenku. Nový systém v hromadné dopravě má ale chyby. Novinky spustila i společnost Kordis.


Vlakem 200 kilometrů za hodinu. Opravy se dotknou i Podivína a Zaječí

Cestování vlakem. Ilustrační foto.Až dvousetkilometrovou rychlostí projedou v budoucnu cestující vlaky mezi Břeclaví a Šakvicemi. Správa železnic vypsala zakázku na úpravy železniční infrastruktury v úseku. Dotknou se i stanic v Podivíně a Zaječí, konkrétně nástupišť a bezbariérových přístupů.  


Oprava zbytku Údolní: bez nového přechodu. Auta dostala přednost před chodci

Spodní část ulice Údolní v Brně.Za dva roky se začne opravovat spodní úsek Údolní ulice v Brně. Řidiči se musí připravit na kolony a objížďky. Nový přechod pro chodce tam nebude, cyklisté se můžou těšit na nové cyklopruhy na obou stranách ulice.


Místo lístků za pokuty návod na záchranu. Auto na slunci? Ve chvíli smrtící klec

Brněnští strážníci varují, aby řidiči nenechávali svoje děti v rozehřátém nákupu. Minuty v horku ohrožují život./VIDEO/ Parné letní dny a unavené nebo spící dítě v autě. Teplota uvnitř může ve chvilce vystoupat až na padesát stupňů, dítě se rychle přehřeje a zkolabuje, mezitím co rodič třeba nakupuje. Podobná situace může nastat i u psů. Právě takovému scénáři se snaží zabránit brněnští strážníci rozdáváním varovných letáčků za stěrače aut.


Učitelka roku Janu z Brna: Volání z ředitelny? Myslela jsem, že jdu na kobereček

Učitelka roku - angličtinářka Kateřina Janu z brněnské základní školy na Bakalově nábřeží.Školní rozhlas odměřeným tónem vyvolává její jméno. Angličtinářka Kateřina Janu z brněnské základní školy na Bakalově nábřeží krabatí čelo. Myslí, že jde na kobereček. Přemítá, co mohla provést. „V ředitelně mi předali obálku. S obavami jsem ji otevřela. Stálo tam, že mě žáci nominovali na učitelku roku. Nejprve ze mě spadl obrovský kámen. Pak nastoupila ještě větší radost,“ usmívá se brněnská učitelka roku pro první stupně základních škol Kateřina Janu.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012