Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

sobota 27.11.2021, Xenie
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Brněnsko

Zrušení trhů je za hranou, tvrdí Turbomošt. Legendární vánoční nápoj stejně bude

Dlouhé měsíce příprav, najímání lidí, jejich práce či nákupy materiálů přišly vniveč kvůli zrušeným vánočním trhům. Trvaly jen pár hodin. Skončily v pátek v šest hodin odpoledne. Milovníci turbomoštu, ale nemusí zoufat. Legendární nápoj bude i nadále k dostání na třech místech v Brně.


Zakázané trhy v Brně: půjčené peníze měl vrátit ze zisku, skončil za pár hodin

Aby tady mohl prodávat, zaplatil čtvrt milionu korun. Jakub Rajtmajer stojí v pátek ve stánku na náměstí Svobody v Brně, kde na vánočních trzích nabízí svíčky a další výrobky z včelího vosku. Po rozhodnutí vlády se však trhy mohou konat jen devět hodin, končí tak s úderem šesté podvečerní. Do odvolání.


Rozšíření domova důchodců v Sokolnicích podpoří stát. Pavilony vzniknou do roka

Výstavba nových pavilonů v areálu sokolnického zámku se přiblížila. Rozšíření výrazně zlepší kvalitu života klientů tamního domova pro penzisty. Jihomoravský kraj získal dotaci třiatřicet milionů korun od státu, radní ji vzali tento týden na vědomí.


Covidové vánoční trhy v Brně: jen na pár hodin. Někteří stánky ani neotevřeli

/FOTO, VIDEO/ Pouze několik hodin mohou mít otevřeno stánky na vánočních trzích v centru Brna. Vláda nejnovějším opatření schváleným ve čtvrtek jejich konání zakázala, a to s platností od pátečních šesti hodin podvečerních. Řada prodejců na náměstí Svobody nechala své stánky uzavřené a ani je neotevřela. Jiní své produkty a pokrmy nabízí alespoň po dovolenou dobu.


Hejtman Grolich: Nemocnice se příští týden dostanou na hranu svých možností

Hospitalizace až pětadvaceti pacientů denně na jednotkách intenzivní péče očekává v příštím týdnu vedení kraje. Ve vážném stavu leží aktuálně v jihomoravských nemocnicích přes 150 nakažených koronavirem. Podle hejtmana Jana Grolicha jejich počet v následujících dnech zřejmě přesáhne dvě stě, tedy víc, než v jarní vlně pandemie.


Převezená na stavbu, čeká na osazení. Novou lávku u Tomkova náměstí využijí pěší

/FOTO, VIDEO/ Už je nachystaná na břehu řeky Svitavy. Nová lávka překlene vodu v sousedství současného vytíženého mostu. Po něm jako hlavním silničním tahu oblasti Tomkova náměstí v brněnských Husovicích přejedou denně tisícovky aut.


Jih Moravy se zbarvil do bíla: z prvních vloček nejvíc jásaly děti. Podívejte se

/FOTO, VIDEO/ Předpověď meteorologům vyšla. V pátek dopoledne začalo na jihu Moravy sněžit. Z prvních sněhovým vloček měly radost hlavně děti. Například pětiletá Adéla Maňoušková a její o tři roky mladší bratr Michael ze Svitávky na Blanensku.


Lidé z Ostopovic dorazí do Brna rychleji. Díky vlakovému spojení

Lepší spojení s Brnem budou mít od platnosti nového jízdního řádu obyvatelé Ostopovic na Brněnsku. Díky nové zastávce, která je součástí elektrifikace železniční trati z Brna do Zastávky.


Covid? Světlo na konci tunelu už nevidíme, říká jihomoravský záchranář

Prakticky denně zvedá desítky telefonátů v operačním středisku jihomoravské záchranky. Do toho vyjíždí jako člen posádky i inspektor provozu přímo k případům. V terénu se setkal s fyzickým napadáním, výhrůžky od volajících nepovažuje za výjimečné. Záchranář Tomáš Dvořáček je, stejně jako jeho kolegové, kvůli současné koronavirové situaci na hranici přetížení.


Óda na design. V Brně otvírá nové uměleckoprůmyslové muzeum, podívejte se

Nejoriginálnější kousky současného designu již obdivují milovníci umění v novém Uměleckoprůmyslovém muzeu brněnské Moravské galerie. Ve sbírkovém a výstavním rozsahu je největší v Česku. Lidem se otevřelo po tříleté obnově.


Brněnské centrum Bohéma: Očkování má smysl. Nová kampaň vyvrací dezinformace

Více proočkovaných lidí a boj proti dezinformacím novou kampaní. To je cíl provozovatelů brněnského očkovacího centra Bohéma v Janáčkově divadle, které jako jediné nemá naplněné kapacity. „Denně zde naočkujeme i tisíc pět set lidí a jsme připraveni kapacity navýšit, aby tu lidé nestáli fronty a zbytečně je to neodrazovalo,“ sdělil ředitel Společnosti Podané ruce Jindřich Vobořil.


Vánoční trhy v Brně jsou zrušené. Festival Life! na výstavišti bude

Je to ta nejhorší možná varianta. Milionové ztráty pro prodejce i pořadatele. Takto mluví organizátoři o zrušených vánočních trzích. „Budeme respektovat vládní nařízení. Stánky s rozestupy, program rozložený do prostoru a času i posílená bezpečnost nakonec vyjde vniveč,“ řekla mluvčí společnosti TIC BRNO Adéla Nováková, která pořádá Brněnské Vánoce.


Nový kalendář záchranářů z jihu Moravy: podívejte se na jejich každodenní práci

Jak vypadá péče o pacienta se zástavou oběhu a další situace z každodenní práce jihomoravských záchranářů zachycuje jejich nový kalendář pro rok 2022.


Neočkovaní pacienti: raději znovu na jip. Je to facka, říká sestra od svaté Anny

Leží a mžourá na ruku, s nímž mu manipulují lékaři. Mrká zvolna, jako ve zpomaleném záběru, prošedivělé vlnité vlasy přilepené na čelu. Mělký sípavý nádech. Výdech. „Potřebujeme nový,“ zavolá do éteru lékařka, když si prohlédne katetr, který hodlá vsunout pacientovi do tepny. Potřebuje mu změřit nasycení kyslíku v krvi. Jen jeden z nekonečné plejády úkonů, které musí lékaři a sestry na jipce na oddělení první interní kardioangiologická klinika Fakultní nemocnice u svaté Anny provádět.


Veletrhy povede dosavadní ředitel Moravec: porazil exprimátora Vokřála

Z obchodního ředitele na generálního povýšil Tomáš Moravec ve firmě Veletrhy Brno. Od prosince v pozici vystřídá Jiřího Kuliše, který vedl veletržní společnost dvanáct let. Moravec uspěl ve čtyřkolovém výběrovém řízení mezi šestašedesáti uchazeči. Ve finálovém kole porazil bývalého brněnského primátora Petra Vokřála.


Výstraha: v pátek začne na jihu Moravy sněžit, hrozí námraza

Silničáři zejména na severu Jihomoravského kraje jsou v pohotovosti. Podle předpovědi meteorologů má totiž v pátek ráno začít sněžit. V polohách nad 400 metrů nad mořem varují, že může lokálně napadnout až deset centimetrů mokrého sněhu. Od páteční půlnoci do soboty ráno pak platí výstraha před námrazou.


Velká výluka z Brna do Blanska: lidé se bojí, že zaplatí za jízdné víc

Z Brna do Blanska nebo opačným směrem se cestující vlakem od 12. prosince nedostanou. V úseku začne roční výluka kvůli rekonstrukci železniční trati. Místo vlaků bude jezdit náhradní autobusová doprava. Zástupci firmy Kordis, která je koordinátorem hromadné dopravy na jihu Moravy, ve čtvrtek přiblížili, jak často a na jaké trase autobusy pojedou.


Příliš dusičnanů v pitné vodě. Problém má vyřešit nový vrt u Ivaně

Již půl roku používají obyvatelé několika obcí na Břeclavsku a Brněnsku k pití a vaření balenou vodu. Správci vodovodu se totiž stále nedaří dohledat příčinu zhoršení kvality v prameništi u Nové Vsi na Pohořelicku.


Motivují Brňany: obrácený adventní kalendář pomáhá lidem bez domova či v nouzi

Vánoční období mají mnozí spjaté s adventním kalendářem a také dobročinností. Pracovníci Diecézní charity Brno letos vymysleli sbírku s názvem Obrácený adventní kalendář. Motivují Brňany, aby místo otevírání čokoládových políček každý den v době adventu, odložili jednu nepotřebnou věc ze své domácnosti. Darované věci po novém roce rozdělí potřebným.


Převoz covidových pacientů z Brna do Prahy: speciální sanitkou i vrtulníkem

/FOTO, VIDEO/ Zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno naložili ve čtvrtek ráno pacienty s covidem do speciálního záchranářského vozu Fénix. Covidové pacienty převezou do několika nemocnic v Praze. Další dva pacienty odvezli z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Zařízení je už na hranici kolapsu.


Nemocnice v Ivančicích je na hraně kapacit, v Hodoníně jsou bez lůžek

Nemocnice v Hodoníně má vyčerpanou lůžkovou kapacitu. Deníku Rovnost to potvrdili její představitelé. Na Hodonínsku jsme už dříve informovali o kritické situaci v kyjovské nemocnici.„Kapacitu máme skutečně naplněnou. Ta lůžka, která jsme nastavili, už máme vyčerpaná. Na standartu máme celkem jedna třicet lůžek, na jednotce intenzivní péče pak třináct pacientů. Deset z nich vyžaduje plicní ventilaci,“ potvrdila ve čtvrtek dopoledne za hodonínskou nemocnici náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči Naděžda Kwašniewská.


Parky v centru Brna: ve hře zákaz pití alkoholu, kvůli potížím na Mendláku

Úpravu celoměstské protialkoholní vyhlášku projednávají momentálně na radnici Brna-středu. Kvůli dlouhodobé problematické situaci s bezdomovci v opraveném parku na Mendlově náměstí chtějí na místě zakázat pití alkoholu. Návrh se může týkat i dalších parků na území městské části, kde je konzumace nyní povolená.


Vánoční strom se rozsvítí v Brně tajně, program na náměstí Svobody zůstává

Zrušeno. Častá informace posledních dní v souvislosti s vánočními akcemi. Organizátoři na jižní Moravě přistupují k jejich hromadnému rušení kvůli rozmáhající se pandemii koronaviru. Lidé si mnohde neužijí společné rozsvícení vánočních stromů, jinde jen omezený program. Někde ale opatřením zatím vzdorují.


Vánoční strom na náměstí Svobody v Brně už je ozdobený: podívejte se, jak vypadá

Červenobílé a zlaté ozdoby různých velikostí a tvarů visí od středy na vánočním stromě na brněnském náměstí Svobody.


Pokud vláda potřebuje nouzový stav, tak ať si ho vyhlásí, vzkázal Grolich

Pokud vláda potřebuje nouzový stav, tak ať si ho vyhlásí. My ho nepotřebujeme. Těmito slovy vyzval vládu jihomoravský hejtman Jan Grolich po jednání s hygieniky ohledně zhoršující se covidové situace.


 

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012