Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

čtvrtek 18.10.2018, Lukáš
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Janáčkovo kulturní centrum? Architekti žalují město

Vizualizace podoby Janáčkova kulturního centra v Brně.Brno - U soudu se bude řešit podoba nového koncertního sálu brněnských filharmoniků. Autoři jeho návrhu z roku 2004 zažalovali město za zásah do autorských práv.


Zelené autobusy zavádí sedačky pro malé děti. Regiojet to neplánuje

FlixBus, ilustrační fotoJižní Morava /ANKETA/ – Bezpečnější cesta z Brna do Prahy či dalších velkých měst čeká nově děti, které cestují autobusem firmy FlixBus. V každém budou nově dvě sedačky vhodné pro přepravu cestujících od devíti měsíců do čtyř let.


Řidiči: Stavba velkého městského okruhu v Žabovřeské zatím stojí

Stroje ani dělníci v Žabovřeské ulici v Brně zatím vidět nejsou.Brno /FOTOGALERIE/ – Stavbu velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici v Brně na začátku října slavnostně zahájili zástupci města, silničářů i ministr dopravy Dan Ťok. Stroje ani dělníci ji však zatím neokupují.


Lidé si opět zabruslí pod Joštem. Letos je čekají novinky

Na brněnském Moravském náměstí si lidé poprvé zabruslili na novém kluzišti.Brno /FOTOGALERIE/ - Bruslaři se v centru Brna opět sklouznou pod koněm. Pokud přijdou nízké teploty, tak na led vjedou už 16. listopadu. Čeká je i několik novinek.


Politolog o komunálních volbách: Komunisté míří k nule

Volby 2018 na jižní Moravě. Ilustrační foto.Brno – V Brně-středu vládli s roční odmlkou od roku 1994 až do minulých komunálních voleb, kdy je porazilo hnutí Žít Brno. Letos občanští demokraté v nejlidnatější městské části zvítězili a vedou jednání o jejím vedení.


V Židenicích opraví smuteční síň. Po deseti letech chátrání

Židenická smuteční síň architekta Ivana Rullera. Ilustrační foto.Brno – Naděje na rozloučení se zesnulými blízkými v místě, kde žili, svitla lidem v brněnských Židenicích. Tamní smuteční síň od známého brněnského architekta Ivana Rullera se po deseti letech chátrání dočká opravy. Brněnští radní na ni v úterý schválili investiční záměr.


Babí léto se chýlí ke konci

Ilustrační fotoBrno – Slunečné dny vybízející k procházce se pomalu chýlí ke konci. Babí léto, typické pro podzim, bylo letos výjimečné svou délkou i vysokými teplotami. Zřejmě skončí už začátkem příštího týdne, kdy meteorologové předpokládají ochlazení.


Bilance léta? Letiště hlásí rekord

Letiště v brněnských Tuřanech. Ilustrační foto.Brno – Největší počet odbavených za jeden měsíc v historii hlásí brněnské letiště. Rekord padl letos v červenci, kdy jeho branami prošlo 115 tisíc lidí, tedy o dvacet tisíc víc než loni za stejnou dobu.


Stání v druhé fázi modrých zón zdarma? Ne, rozhodli brněnští radní

Ilustrační foto.Brno – Je to populistický výkřik do tmy, reagoval na návrh na zrušení poplatků za rezidentní parkování spolu s druhou fází zřizování modrých zón v listopadu dosluhující primátor za hnutí ANO Petr Vokřál. Radní ho odmítli. O plánu nově se formující koalice informoval Brněnský deník Rovnost v pondělí.


Brněnští záchranáři ukázali lidem, jak zachránit život při náhlé srdeční zástavě

Ilustrační foto.Brno - Není na co čekat, každá vteřina se počítá. Náhlá srdeční zástava není záležitostí pouze starých lidí. Může postihnout každého člověka. V takové situaci záleží na rychlosti, s jakou reaguje okolí postiženého. K záchraně života může pomoci i automatizovaný externí defibrilátor umístěný na mnoha místech po republice.


Při nákupu se strážník stal hrdinou. Holýma rukama odzbrojil lupiče

Strážník Petr Čermák holýma rukama odzbrojil lupiče v pohoděBrno /ANKETA/ - Když na nákupu skládal strážník Petr Čermák zboží do tašek, přišel k pokladně muž s kuklou a pistolí a namířil ji na prodavačku. Strážník neváhal zasáhnout i mimo službu a vrhl se na něj s holýma rukama. Při rvačce s maskovaným si přetrhal vazy v zápěstí.


Dívka umí víno popsat i poslepu. Marie Iránková uspěla v someliérské soutěži

Dívka umí víno popsat i poslepu. Marie Iránková uspěla v someliérské soutěžiBrno - Předvedla svůj someliérský talent. Za milé a sebejisté vystupování získala Marie Iránková cenu v soutěži Bohemia Sekt Trophée. Mezi třinácti dalšími studenty zaujala porotu kvalitním servisem a teoretickými znalostmi vína.


Druhá fáze rezidentního parkování zdarma? Nebude. Rada návrh neschválila

Ilustrační foto.Brno – Slíbili druhou vlnu rezidentního parkování zdarma, zatím se tak ale nestane. Formující se nová vláda nad Brnem zastoupená lidovci a Piráty v současné radě města chtěla prosadit, aby lidé nemuseli od listopadu platit za stání v oblastech, kam se rozšíří rezidentní parkování. Návrh podpořil také Matěj Hollan ze Žít Brno, ANO a Zelené ale přehlasovat nedokázali. Jako první o tom informovala Česká televize.


Rodiče se bojí, že ze školky zmizí logopedie. Kvůli odchodu ředitelky

Ilustrační fotografie.Brno – Rodiče dětí z Mateřské školy Sedmikráska v brněnských Židenicích se obávají, že přijdou o logopedii. Dosavadní ředitelku, která logopedii zavedla, má totiž nahradit jiná.


Zvolenému starostovi udělali hrob a zapálili na něm svíčky

Volby 2018 na jižní Moravě. Ilustrační foto.Brno, Brněnsko – Do vedení radnic voliči v Brně a na Brněnsku poslali víc nezávislých kandidátů než před čtyřmi lety. Někde však vítězové končí v opozici.


Uzavírka Zábrdovické se blíží. Lidé se bojí kolon a hluku

V brněnském Dělnickém domě debatovali zástupci města s lidmi ohledně nastávající patnácti měsíční uzavírky Zábrdovické ulice.Brno - Dlouhé stání v kolonách, hluk, přetížené silnice a špatná dopravní obsluha firem. Toho se děsí Brňané při nadcházející patnáctiměsíční uzavírce Zábrdovické ulice a mostu. Objízdné trasy a náhradní dopravu představili Brňanům zástupci města při pondělní diskuzi. Lidé se rozhořčovali, že je město informuje pozdě.


Nová koalice chce rezidentní parkování bez poplatků

Kontrola rezidentního parkování v Brně, ilustrační foto.Brno – Lidé by od listopadu neměli v Brně platit za stání v dalších třech oblastech, kam se má rozšířit rezidentní parkování. Usiluje o to formující se brněnská koalice v čele s lídryní občanských demokratů Markétou Vaňkovou. Návrh v úterý projednají současní radní města.


Nová vláda? Ve volbách vítězní Tišnováci se spojili s ANO a občanskými demokraty

Městský úřad v Tišnově - ilustrační foto.Tišnov - Nová koalice se rýsuje v Tišnově. Místní občanský spolek Tišnováků, který volby vyhrál, se spojí s hnutím ANO 2011 a občanskými demokraty.


Profesionální hasiči soutěžili v poskytování první pomoci. V Tišnově a okolí

Ilustrační foto.Tišnov /VIDEO/ - Mezi jejich pracovní náplň patří především hašení požárů, při kterých se mnohdy zraní několik účastníků. Hasiči při svých zásazích často poskytují také první pomoc.


Poloslepé Brno: lidé podceňují kontroly. Očím vadí i dlouhé koukání do mobilu

Ilustrační foto.Brno /ANKETA/ - Alarmující výsledky odhalili oční specialisté minulý týden při Světovém dni zraku. Na brněnské oční klinice NeoVize si zdarma nechalo vyšetřit zrak dvaaosmdesát lidí. Téměř polovina z nich potřebovala následné speciální vyšetření. Skoro šestnáct procent příchozích mělo navíc podezření na šedý zákal.


Slavný rodák Menšík má v Ivančicích novou bustu. I s charakteristickým párátkem

Busta rodáka a slavného herce Vladimíra Menšíka nově zdobí prostor před budovou ivančické základní školy.Ivančice – Bustu rodáka a slavného herce Vladimíra Menšíka odhalili na konci uplynulého týdne představitelé Ivančic na Brněnsku.


Nevzhlednou šedou kostku pomalovaly děti. Čističku ozdobily květinami a stromy

Čističku nyní zdobí malba s přírodními a pohádkovými motivy.Hvozdec – S nevzhlednou čističkou odpadních vod se vypořádaly děti z obce Hvozdec na Brněnsku. Poté, co se vedení obce v roce 2010 rozhodlo pro stavbu nadzemní verze čističky, vyrostla na nedaleké louce nevzhledná šedá budova. To se změnilo během letošních letních prázdnin.


Opravy na víc než rok uzavřou Zábrdovický most. Diskuze o objížďkách je dnes

Ilustrační foto.Brno – Na více než rok se cestujícím v Brně uzavře Zábrdovický most. Přes řeku Svitavu se lidé dostanou po lávce, řidiči stavbu ale musí objíždět. Uzavírky a objízdné trasy prodiskutují Brňané v pondělí od pěti hodin odpoledne v Dělnickém domě v Židenicích.


V Řečkovicích pokračují v původní koalici. Vítězná ČSSD zůstává s ANO a ODS

Ilustrační fotoBrno – Staronovou koalici sestavili v Řečkovicích a Mokré Hoře. Deníku Rovnost to jako prvnímu sdělil v neděli večer starosta Marek Viskot. „Pokračujeme ve stávající koalici ČSSD, ANO a ODS. Je to pro nás ta nejstabilnější sestava,“sdělil Viskot, který kandidoval za vítězné sociální demokraty.


Pestrobarevní draci ovládli nebe nad Kraví horou

Nebe nad Kraví horou v Brně zaplnili draci.Děti si je vyráběly přímo na místě.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Kdo si nepřinesl draka, utíká k velkému bílému stanu. Právě tady si ho vyrobí. Začíná se papírovým obličej, končí pestrobarevným ocasem. S hotovým drakem hurá na kopec. Počasí letošní drakiádě na brněnské Kraví hoře přeje. Slunce krásně hřeje a vítr přitom fouká natolik, že se draci vznášejí vysoko v oblacích. „Letos to vypadá, že máme rekordní počet účastníků,“ komentuje Miroslava Kadlečková z Helceletky, která se podílí na organizaci drakiády.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012