Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

sobota 14.12.2019, Lýdie
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Brněnsko

Nové linky usnadní cesty po Brněnsku. Minibus zajede do hůře přístupných míst

Ilustrační foto.Brněnsko – Školáci, důchodci i matky s dětmi uvítají novou minibusovou linku, která začne od neděle jezdit v Bílovicích nad Svitavou na Brněnsku.  


Přicházející zima? Ježci se v Brně schovají do nových zimovišť

Ilustrační foto.Brno - Teploty stále klesají a mnoho lidí s nastupující zimou chystá na zahradách a balkonech ptačí budky a krmítka či přístřešky pro jiné drobné živočichy. Místo, kam skloní hlavu ježci, mají nově v Brně-středu.


Dopravu v Bílovicích zlepší minibus, v Pohořelicích získají novou linku autobusu

Minibus pro městský provoz v Brně a okolí.Brněnsko – Školáci, důchodci i matky s dětmi uvítají novou minibusovou linku, která začne od neděle jezdit v Bílovicích nad Svitavou na Brněnsku. Spoj vyjede třiatřicetkrát denně do hůře přístupných lokalit. „Obslouží místa, kam nejezdí autobusy linek 75 a 210. Třeba lokalitu Polanka,“ upřesnil provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl.


Nájmy pro nováčky zdraží. V opravených obecních bytech zaplatí za metr 150 korun

Byt. Ilustrační foto.Brno – Noví nájemníci obecních bytů v Brně-středu zaplatí od ledna za metr čtvereční víc než dosud. Nová pravidla pro obecní bydlení schválili ve středu zastupitelé městské části.  


Chtěl se vyspat za mříží. Noha mu ale uvízla a muž zůstal viset hlavou dolů

Úkryt muži nevyšel./FOTO/ Úkryt před nepříznivým počasím hledal v noci na pátek čtyřiašedesátiletý muž v brněnském Komárově. Kdyby ho však náhodou nezahlédl majitel obchodu, strávil by zřejmě celou noc v poloze hlavou dolů.


Část nákupu darovali Jihomoravané i potřebným, patří mezi nejštědřejší

Ilustrační foto.Jižní Morava – Výjimečně štědří byli letos obyvatelé jižní Moravy. Při potravinových sbírkách na konci listopadu u nákupních center darovali téměř dvacet tun zboží. Zamíří do potravinových bank, které je darují lidem v nouzi.


OBRAZEM: Aktivisté v Brně protestovali proti zabíjení vánočních kaprů

Asi padesát aktivistů protestovalo v centru Brna proti zabíjení vánočních kaprů.Brno - Asi padesát lidí se ve čtvrtek večer účastnilo v centru Brna Pochodu za kapry. Příznivci Kolektivu pro zvířata tak protestovalo proti zabíjení a špatnému zacházení s vánočními kapry.


OBRAZEM: Ze Žebětína na kole bezpečně. Po cyklostezce

Ve čtvrtek zástupci města slavnostně otevřeli novou cyklostezku, která spojí Žebětín s oborou Holedná.Brno – Cestu na kole či pěšky z brněnského Žebětína k nedaleké oboře Holedná považovala až dosud řada lidí za příliš nebezpečnou. Jak prozradila obyvatelka městské částí Lucie Poláková, třeba většina místních si na ni kvůli úzké a rozbité silnici netroufla. Nyní je to jinak, ve čtvrtek tam oficiálně otevřeli stezku pro pěší a cyklisty. „V této části Žebětína rozhodně chyběla,“ konstatovala žena.


Konec znečištění. Areál bývalého cukrovaru ve Šlapanicích čeká přeměna

Konec znečištění. Areál bývalého cukrovaru ve Šlapanicích čeká přeměnaŠlapanice /FOTOGALERIE/ – Místo šedého průmyslového areálu nové srdce města. Takové plány mají radní ze Šlapanic na Brněnsku s bývalým cukrovarem nedaleko centra. Nejprve však musejí místo vyčistit, půdu a podzemní vodu tam totiž v minulosti znečistila výroba dehtu. Sanaci oficiálně zahájili ve středu.


Nezneužívejte naše děti. Transparenty odmítli politické organizace na školách

Na středečním jednání zastupitelstva brněnské Bystrce vystoupili lidé, kteří se vyjadřovali k usnesení místních radních. V něm odmítli působení politicky zaměřených neziskových organizacích na bystrckých školách.Politika do škol nepatří. Pašování lidí není jejich záchrana – ne falešné solidaritě. Transparenty s těmito hesly se vybavili lidé z brněnské Bystrce na středeční jednání zastupitelstva městské části.


Konec koukání do mobilu v kolonách, chválí si řidiči otevřený Zábrdovický most

Zábrdovický most a okolí těsně před otevřením.Ještě v listopadu pět kilometrů nejméně za deset minut, v prosinci už jen něco přes kilometr za tři minuty. Zhruba tak se podle měření na serveru Mapy.cz po otevření Zábrdovického mostu zkrátila cesta autem mezi Dětskou nemocnicí a Vojenskou nemocnicí v Brně. Kvůli opravě byl uzavřený déle jak rok.


Zemřel známý lodní kapitán Jiří Kosek. Jezdil s Prahou i Pálavou

Dlouholetý lodní kapitán Jiří Kosek zemřel v Brně ve věku osmasedmdesáti let. Plavil se na Brněnské přehradě na lodi Praha nebo na Nových Mlýnech na lodi Palava (na snímku)Jižní Morava - Dlouholetý lodní kapitán Jiří Kosek zemřel v Brně ve věku osmasedmdesáti let. Svou službu u brněnské lodní dopravy spojil především s lodí Praha, později působil i na novomlýnských nádržích.


Osmisethlavý zástup lidí zpíval v centru Brna koledy, v Kuřimi u toho hrály dudy

Tradiční akce Deníku Rovnost Česko zpívá koledy. Na brněnském náměstí Svobody letos zněly hlasy osmi stovek lidí, které podpořil i známý herec a dabér Zdeněk Junák./VIDEO/ Narodil se Kristus Pán, Nesem vám noviny a další koledy si ve středu večer na náměstí Svobody v Brně zapělo s Deníkem Rovnost asi osm stovek lidí, kteří přišli už podeváté na akci Česko zpívá koledy.


Vánoční trhy hlídají stovky strážníků. Posílení bezpečnosti po střelbě? Zatím ne

Dohled nad vánočními trhy v Brně. Ilustrační foto.Muži v uniformě hlídkují každý den na adventních trzích v centru Brna. O zpřísnění dohledu po střelbě v Ostravě policisté ještě nerozhodli. „O regionálních opatřeních v návaznosti na tragickou událost v Ostravě bude rozhodovat policejní prezídium,“ oznámil mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.


Česko zpívá koledy, i s Junákem: Vánoce miluji, u nás doma bývají tradiční, říká

Herec Zdeněk Junák.Krásné melodie oblíbených českých koled zpívané podmanivým mužským hlasem se budou ve středu rozléhat brněnském náměstím Svobody. Vánoční písně na akci Deníku Česko zpívá koledy z pódia přednese herec a dabér Zdeněk Junák.


Expert o situaci po střelbě v Ostravě: Pevnost z nemocnice? Bez šance

Ilustrační foto/ANKETA/ Po střelbě v ostravské nemocnici se i předpisy institucí na jižní Moravě mohou zpřísnit. Podle odborníka takovým útokům nelze úplně zabránit.  


Specialista krizových scénářů: Univerzální návod neexistuje, hlavně nepanikařit

Tomáš Apeltauer se patnáct let zabývá ochranou měkkých cílů a simuluje krizové situace.I když podle odborníka na ochranu měkkých cílů, jako jsou třeba zdravotnická zařízení, nelze úplně zabránit situacím jako v ostravské nemocnici, jejich dopady můžou pomocí správně nastavených krizových scénářů co nejvíce zmírnit. Tomáš Apeltauer z brněnské techniky se modelováním krizových scénářů zabývá už patnáct let. Nyní se také zabývají případným útokem střelce nebo přítomností výbušniny na pražském hlavním vlakovém nádraží. K zásahu v Ostravě se zatím nechtěl konkrétně vyjadřovat.  


Šámalova už je v bezpečí. Lidé se po odstranění chemikálií vrátili domů

V Šámalově ulici v Brně-Židenicích našli policisté 9. prosince 2019 v bytě mrtvého muže a velké množství chemikálií.Pětasedmdesát evakuovaných obyvatel Šámalovy ulice se včera odpoledně vrátilo do svých domovů. Všechny nebezpečné chemikálie už pyrotechnici z bytu i sklepa odstranili.  


Tisícovku prázdných obecních bytů zaplní noví nájemníci. Pokud si je opraví

Byt. Ilustrační fotoBrno /ANKETA/ - V Brně je přes tisíc prázdných obecních bytů. Městské části chtějí, aby je obydlili nájemníci, kteří nemovitosti opraví.


Rozpočet Brna? Ve schodku 2 miliardy. Jednání narušili bojovníci za klima

Protest při jednání.Brno - Schodkový rozpočet schválili v úterý brněnští zastupitelé. Počítají s příjmy 14 miliard a výdaji 16 miliard. Zbytek pokryje vedení města ze zbytků z předchozích let.


Příští rok ve znamení výluk. Dělníci obsadí Veveří, opraví i Merhautovu

Ilustrační foto.Brno - Hned několik velkých tramvajových výluk čeká Brňany v příštím roce. Připravované velké rekonstrukce tratí v pondělí představili zástupci brněnského dopravního podniku.  


Konec výluky hlavního nádraží v Brně? Spolu s ní skončí i linky P3 či P6

Hlavní vlakové nádraží v Brně při výluce.Brno - Na konec některých spojů městské hromadné dopravy si od neděle musí zvyknout Brňané. Od patnáctého prosince totiž platí nové jízdní řády. V Brně také skončí výluka na hlavním nádraží a s ní i související linky náhradní dopravy.  


Bez cukroví na Vánoce nezůstanou. Opozdilce zachraňuje mlsání na váhu

Zdobení cukroví. Ilustrační foto.Brno – Cukr, mouka, vejce, máslo, kokos či vanilkové aroma plní košíky nakupujících, kteří se rozhodli vánoční cukroví napéct doma. Ti, kteří pečení nestihnou a dosud si ani žádné cukroví neobjednali, mají ještě pár možností, jak si vanilkové rohlíčky nebo linecké obstarat.  


Týden ve fotografii: Vlak do Židlochovic přijel po čtyřiceti letech

Nádraží v Židlochovicích - Mažoretky vystoupily 8. prosince 2019 během slavnostního otevření vlakového terminálu v Židlochovicích u Brna.Brněnsko /TÝDEN VE FOTOGRAFII/ - Co zajímavého se dělo ve vašem okolí v uplynulém týdnu? Významné události, zajímavé akce nebo třeba kuriozity si připomeňte v obsáhlé fotogalerii. Do ní jsme vybrali nejzajímavější záběry z Brna, Brněnska i celé jižní Moravy za posledních sedm dní.


Parky v Brně? Poslouží třeba jako náměstí

Vizualizace budoucí podoby parku na Palackého náměstí v brněnských Řečkovicích.Brno /VIZUALIZACE/ – Černovicím chybí centrální náměstí, kde by se lidé mohli při různých příležitostech setkávat. Na dlouhodobý problém městské části upozornila redakci místní obyvatelka Jindřiška Grymová. „Je potřeba s ním něco dělat,“ zdůraznila. Chybějícím středobodem by se podle zástupců radnice mohl po své revitalizaci stát park Řehořova. Obnovy zelených prostranství se chystají i na jiných místech Brna.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012