Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

sobota 04.04.2020, Ivana
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Brněnsko

V Brně je víc než 100 nemocných. V kraji koronavirus napadl dalších patnáct lidí

Ilustrační foto.Už trojciferné je číslo počtu nemocných koronavirem v Brně. V celém kraji je podle aktuálních čísel ministerstva zdravotnictví 245 lidí, kteří měli pozitivní testy. Na nemoc Covid-19 podle údajů krajských hygieniků zemřeli už dva Jihomoravané.


Místo sladkosti vypadne rouška. V Brně a Kuřimi jsou rouškomaty

Nový rouškomat mají ve Veselí nad Moravou.Podobají se automatům na sladkosti, místo pochoutek z nich padají roušky. Na několika místech kraje přibyly další rouškomaty. Jeden je třeba před kulturním domem v Kuřimi. „Nabízí roušky pro dospělé i děti. Cena za kus je třicet korun,“ uvedl na sociální síti kuřimský starosta Drago Sukalovský.


Brno oživí metrová tráva i narcisy. První vyrostou v ulici Jana Uhra

Ilustrační foto.I metr vysoké traviny, které zdobí stovky barevných narcisů, potkají při svých procházkách Brňané. Zástupci městské části Brno-střed postupně nechají obnovit silniční zeleň, jejíž celková výměra je jedenáct hektarů.


Víc než šestistupňový mráz. V Pohořelicích i v Brně padaly teplotní rekordy

Ilustrační foto.V noci na pátek padly na území Jihomoravského kraje čtyři teplotní rekordy. Nejstarší byl pokořen v Pohořelicích, a to z roku 1952. V noci meteorologové naměřili minus 6,2 stupně Celsia, v roce 1952 to bylo minus 4,8 stupňů.


Řidič-zachránce zabránil střetu s dodávkou. Nejvíc se bál o mrňouse v kočárku

Ilustrační foto.Byla první dubnová středa, půl sedmé večer. Řidič autobusu linky 67 Filip Vítek jel po hlavní silnici, když mu na křižovatce brněnských ulic Zvonařka a Masná nedal přednost řidič dodávky, který tam podle policie vjel na červenou. Jak Deník Rovnost už informoval, střetu zabránila jen pohotová reakce zkušeného muže za volantem autobusu, který prudce sešlápl brzdový pedál.


Foto: Tady může vzniknout koronavirové centrum pro bezdomovce

Karanténní ubytování pro bezdomovce v Brně vznikne třeba v areálu židenických kasáren.Nemají domov, přesto v případě podezření na nákazu koronavirem musí jít do karantény. Karanténní ubytování pro bezdomovce v Brně vznikne třeba v areálu židenických kasáren. U Anthroposu zase vyroste stanové městečko.


Výmolů na brněnských silnicích ubylo, vydrží ale déle

Brno 2.4.2020 - ulice Zemědělská/FOTOGALERIE/ Díky teplé zimě evidují silničáři méně výmolů než v minulých letech. Do jejich oprav se pustí s příchodem teplejšího počasí.


Chytrá poštolka. Se zlomeným křídlem se záchranářům schovala na rostlině

V Hrušovanech u Brna odchytili poštolku se zlomeným křídlem. Našli ji, jak sedí na popínavé rostlině.Přestože měl zlomené křídlo, na zemi jej záchranáři nenašli. Samec poštolky obecné v Hrušovanech u Brna chytře seděl na popínavé rostlině.


Pozitivní test na koronavirus má v kraji 222 lidí. Vážně nemocných je osm

Ilustrační fotoOsmého pacienta s Covid-19 ve vážném stavu přijala ve středu anesteziologicko-resuscitační klinika Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Na jižní Moravě bylo ke čtvrtečnímu ránu 222 lidí pozitivně testovaných na nový typ koronaviru. Během noci do kraje dorazily další ochranné prostředky pro zdravotníky z centrální distribuce ministerstva vnitra.


Zavřená divadla? Bolek Polívka v pátek pobaví diváky online, se synem Vladimírem

Bolek Polívka pobaví diváky online na internetu a v internetové televizi Mall TV spolu se svým synem Vladimírem a hercem Janem Budařem.I když jsou divadla a kina stále kvůli koronaviru zavřená, známý herec a mim Bolek Polívka baví diváky online. Humor a pozitivní energie se budou šířit z jeho brněnského divadla v pátek od šesti večer prostřednictvím sociálních sítí a Youtube kanálu Divadla Bolka Polívky. Principál tentokrát pozval do talk show svého syna Vladimíra Polívku a herce Jana Budaře.


Hlavně zdraví. Kvůli viru nezahraje Koller, ohrožená je i bitva na Veveří

Legendární britský zpěvák Sting (vlevo).Kvůli pandemii koronaviru přijdou letos návštěvníci i účinkující o řadu festivalů či koncertů na jihu Moravy. Někteří pořadatelé už akce zrušili, jiní to zvažují.


Na jihu Moravy vyrábí masky, štíty i dezinfekci. Vývoj léku je ale v nedohlednu

Sdružení brněnských firem agroup přišlo s ochranným štítem.Nejen ústa a nos, ale celý obličej ochrání před nákazou obličejové štíty, které začalo vyrábět sdružení brněnských firem Authentica, GRD servis a Craftwork. Pod heslem 'Každý dobrý hrdina potřebuje štít' darovali v uplynulém týdnu zástupci sdružení stovky kusů do nemocnice ve Znojmě, Břeclavi či Kyjově.


Veveří rozkopou v polovině dubna. Ve směru z centra jí projedou jen tramvaje

Prasklý vodovod v ulici Veveří, ilustrační fotoObjížďky jedné z hlavních dopravních tepen v centru Brna čekají řidiče od poloviny dubna. Tehdy totiž začne rozsáhlá oprava ulice Veveří. Po skončení prací budou v ulici opravené inženýrské sítě i tramvajová trať.  


Jižní Morava má už přes 200 lidí s Covid-19. Brněnsko hlásí pět nových případů

Ilustrační foto.Dalším výraznějším vzestupem pozitivních testů na nový typ koronaviru překročila v polovině týdne jižní Morava hranici dvou set nakažených. Ke středečnímu podvečeru měli hygienici potvrzených 193 případů, údaje ministerstva zdravotnictví ukazují 208 pozitivních případů.


Chytrá karanténa v kraji: Vojáci vyjeli k lidem, přišlo dva tisíce sad na odběry

Mobilní odběrové týmy se připravují na chytrou karanténu na jižní Moravě.Pět odběrových týmů vojáků, které armáda vyslala na jih Moravy jako součást projektu takzvané chytré karantény, v úterý poprvé vyjelo k lidem. Odebírat vzorky. Pacienty jim vytipovali krajští hygienici. Kraj navíc ve středu obdržel dva tisíce kusů sad na odebírání vzorků, které dostanou mimo jiné i armádní týmy. 


Ve vážném stavu už je sedm lidí. Na jižní Moravě je 184 pozitivně testovaných

Ilustrační fotoSedmého pacienta s Covid-19 ve velmi vážném stavu přijala v úterý večer anesteziologicko-resuscitační klinika Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Na jižní Moravě je ke středečnímu ránu 184 lidí pozitivně testovaných na nový druh koronaviru. V celé republice je nakažených 3 330, 32 nemocných zemřelo.  


Na jihu Moravy padaly rekordy. Na třech místech bylo téměř minus devět stupňů

Ilustrační fotoRekordní teploty zaznamenali meteorologové celkem na osmi stanicích na jihu Moravy. Nejnižší teplota panovala ve středu brzy ráno ve Strážnici na Hodonínsku a v Brodu nad Dyjí na Břeclavsku, kde klesla až na -8,8 stupně Celsia. Předtím tam nejnižší teploty odborníci naměřili v letech 2013 a 1996.


Přehledná grafika: měsíc s koronavirem na jižní Moravě

Manželé Gasnárkovi se rozhodli, že půjčí svůj karavan hodonínské nemocnici.Jedenáctého března se na jihu Moravy poprvé objevila nákaza koronavirem. Deník Rovnost nabízí přehled, jak se nákaza v Jihomoravském kraji odvíjela v měsíci březnu v číslech a příbězích.


Brno a Brněnsko má čtyři nové pacienty s COVID-19. Jedna pacientka zemřela

Ilustrační foto.Optimistická čísla ohlásili v úterý večer jihomoravští hygienici. Od pondělního večera zapsali do statistik jen jednotky nových osob s pozitivním testem na koronavir. Přibyli také tři lidé, u kterých opakované testy přítomnost viru už nezjistily a jsou tedy z nemoci COVID-19 vyléčeni, celkem jich je na jižní Moravě deset. Celkem má v kraji nyní nemoc 182 lidí. Nejvíce případů zůstává podle informace krajských hygieniků k úterní šesté hodině večer v Brně.


Ležela na ulici a krvácela z pořezaného předloktí. Nechci dál žít, vysvětlovala

Nešťastnice snažící se spáchat sebevraždu si u obchodního domu v ulici Dornych v Brně všimli kolemjdoucí, kteří se obrátili na policejní hlídku. A tím jí zachránili život./VIDEO/ Nechtěla už dál žít, přímo na ulici si proto pořezala předloktí, ze kterého jí valila krev. Nešťastnice snažící se spáchat sebevraždu si u obchodního domu v ulici Dornych v Brně všimli kolemjdoucí, kteří se obrátili na policejní hlídku. A tím jí zachránili život.


Potíže s placením bydlení kvůli koronaviru? S činží počkají, prominutí odmítají

Ilustrační foto.Kvůli mimořádným opatřením proti šíření nákazy koronavirem přišli o možnost pravidelného výdělku. Jejich zaměstnavatel totiž musel kvůli nařízení vlády zavřít svou provozovnu. Brňanům, kteří bydlí v obecních bytech a takto se najednou ocitli ve finanční tísni, pomohou některé brněnské radnice.


První úmrtí na jižní Moravě: v Brně zemřela 74letá žena nakažená koronavirem

Nemocnice u sv. Anny v Brně. Ilustrační foto.Na jižní Moravě zemřel první pacient s koronavirovou nákazou. V úterý ráno nemoci podlehla ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně čtyřiasedmdesátiletá žena. Na tamní anesteziologicko resuscitační kliniku ji lékaři přijali v sobotu poté, co se její zdravotní stav v opavské nemocnici výrazně zhoršil.


Moderní Slavia: hosty svážely povozy, před hotelem byla jedna z prvních benzinek

Brno 30.3.2020 - hotel Slavia/ANKETA/ Nová doba. Host vyhazuje vrchního. Já odcházím, já odcházím. Legendární scéna ze slavného českého filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág s Bolkem Polívkou, která se odehrávala na jeho venkovní zahrádce, proslavila brněnský hotel Slavia po celé zemi. Žádné další vyhazování hostem zaměstnancům hotelu nyní nehrozí. Jeho majitel ho otevře až v příštím roce.


Teplotu lidem ve svatoanenské nemocnici v Brně ověří termokamerou

Pacientům při vstupu do nemocnice měří teplotu termokamera.Příchozí do budovy Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně nově kvůli šíření nového koronaviru zkontroluje termokamera. Zařízení nahradilo bezkontaktní teploměry. Má být přesnější a rychlejší.


Drž si odstup, myj si ruce. Proti koronaviru tančí i řidičky dopravního podniku

Nové video zaměstnanců brněnského dopravního popisuje prevenci proti nakažení novým koronavirem.Po brněnských strážnicích se ani řidičky brněnského dopravního podniku nenechaly zahanbit a přijaly taneční koronavirovou výzvu. V novém videu, který dopravní podnik zveřejnil na svém facebooku, pomocí choreografie nabádají k umývání rukou, udržování si odstupu nebo nošení roušek.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012