Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

pondělí 19.08.2019, Ludvík
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Učí děti zdobit kraslice. Dostala za ně titul mistra

Ilustrační snímek.Jižní Morava – Kraslice vyrábí skoro třicet let. Než vajíčko polepí tisícem kousků slámy, trvá to i šestnáct hodin. Letos byla Marcela Hrabovská jedním ze tří lidí, kteří získali titul Mistra rukodělné výroby Jihomoravského kraje.


Tip Deníku: Jógu si vychutnají pod širým nebem

Ilustrační fotoBrno - Ashtanga Yoga je známá systémem asán, které tvoří jeden celek. Na lekci pod vedením Nikol se lidé dozví, jak pozice správně provádět a naučí se také něco o významu jejich propojení.


Boj s vandaly usnadní kamery. Systém za devět milionů ohlídá centra v Líšni

Bezpečnostní kamera. Ilustrační foto.Brno – Vandaly a zloděje pomůžou v Líšni odhalovat nové kamery. Zaměří se na dopravní uzly i nákupní centra.


Nové náměstí v Tišnově: méně aut a více zeleně

Městský úřad v Tišnově - ilustrační foto.Tišnov – Stromy, historická kašna a méně aut očekávají od nového náměstí tišnovští radní. Soutěž, ze které vzejde vítězný návrh, začne v polovině září. „V zadání pro architekty máme hlavně zachování stávající historické kašny a stromy, které náměstí ochladí,“ řekl první místostarosta Karel Souček.


Týden ve fotografii: Obléhání Brna i výročí dopravního podniku

Kopec pod brněnským hradem Špilberk zaplnila bitevní vřava. Lidé přihlíželi rekonstrukci obléhání Brna z roku 1645.Brněnsko /TÝDEN VE FOTOGRAFII/ - Co zajímavého se dělo ve vašem okolí v uplynulém týdnu? Významné události, zajímavé akce nebo třeba kuriozity si připomeňte v obsáhlé fotogalerii. Do ní jsme vybrali nejzajímavější záběry z Brněnska i celé jižní Moravy za posledních sedm dní.


Tip Deníku: Vyzkouší si úlohu policejních vyšetřovatelů

Ilustrační fotoBrno - Jaké to je být policejním vyšetřovatelem nebo jedním z expertního týmu pro chystaný let na Měsíc se dozví příchozí v brněnském parku Lužánky. Lidé si tam zkusí dvě simulační hry.


Otevření Husovických tunelů a Dornychu. Včas, tvrdí. Poté se přesunou na Plotní

Dopravní situace v důsledku uzavření Husovických tunelů.Brno - Letní uzavírky komplikují celé prázdniny dopravu v Brně. S jejich koncem otevřou silničáři Husovický tunel i ulici Dornych.


Vrátí kulturu do Branišovic. Obnoví kulturní dům a vytvoří komunitní centrum

Ilustrační fotoBranišovice – O vybudování komunitního centra usilují představitelé Branišovic. „Snažíme se získat dotaci na obnovu kulturního domu a vybudování takzvaného komunitního centra, které by tu bylo pro občany, ale zároveň by navázalo na tradici pořádání kulturních akcí,“ naznačil starosta obce Marek Sovka.


Brno? Láska na první pohled, říká Chorvatka. U studentů je oblíbenější než Praha

Ilustrační foto.Brno – Mnichov, Montréal, Melbourne, Berlín, Amstrdam a Brno. Jako šesté nejlepší studentské město na světě jej zvolili účastníci celosvětového dotazníku. Poprvé přeskočilo i Prahu, která je na osmém místě. Pro město to není jediný úspěch v prestižním žebříčku.


Brnem projela historická koněspřežná šalina. Na hodinu přesně jako před 150 lety

Dopravní podnik města Brna přesně po 150 letech, kdy Brnem projela první koněspřežná tramvaj, odhalil na stejném místě historický označník.Brno - První jízda na brněnské dráze koňské stálo tehdy v novinách. Na hodinu přesně, jako před 150 lety, opustila v sobotních sedm hodin večer zastávku na Moravském náměstí koněspřežná tramvaj.


Švédskému útoku odzvonilo zavčas. Rekonstrukce obléhání Brna strhla kolemjdoucí

Kopec pod brněnským hradem Špilberk zaplnila bitevní vřava. Lidé přihlíželi rekonstrukci obléhání Brna z roku 1645.Brno /VIDEO/ - S touhle myší dírou budeme hotovi do tří dnů a ten hrádek dobudeme nejpozději do týdne. Tak předpovídal výsledek bitvy švédský generál Torstenson, když se svým vojskem táhl na Brno. Stejně jako v roce 1645, ani v sobotu odpoledne se jeho slova nenaplnila.


Branišovice koupily od státu část hřiště

Ilustrační foto.Branišovice – Pozemek s fotbalovými kabinami prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových Branišovicím. Za cenu téměř třiatřicet tisíc korun koupila obec pozemek o výměře zhruba sto metrů čtverečních.


Před 411 lety se narodil de Souches. Polní maršál, který bránil Brno před Švédy

Polní maršál de Souches pomohl ubránit Brno před ŠvédyBrno /STALO SE PŘED/ - Šestnáctého srpna přesně před 411 lety se narodil polní maršál Jean Louis Raduit de Souches. Jeho jméno je Brňanům známé zejména díky tomu, že sehrál jednu z klíčových rolí při obraně města před Švédy za třicetileté války.


Sjížděli řeku na obřím banánu i jako domorodci na voru. Svitava ožila neckyádou

Festival Překročme řeku na černovickém nábřeží v Brně u řeky Svitavy.Brno - Obří nafukovací kachna, banán nebo vor přilákal v sobotu k černovickému břehu řeky Svitavy. Bizarní plavidla byla součástí festivalu Překročme řeku. Neckyáda, při níž se účastníci plaví na vlastnoručně zhotovených prostředcích, byla jednou z části bohatého programu události. 


I letos překročí řeku. Festival zavede také na jatka

Festival Překročme řeku. Ilustrační foto.Brno - Divadelní představení v řece, parní vlak nebo bývalá jatka. Takové zážitky nabídne v Brně tuto sobotu v okolí Svitavy návštěvníkům jednodenní festival Překročme řeku. „Smyslem je hlavně přilákat lidi k okolí této opomíjené řeky a ukázat jim, že i tady to žije,“ vysvětlit organizátor Ladislav Kotík.


Rekonstrukce brněnských škol: nový bazén nebo přestávky na lezecké stěně

Ilustrační fotoBrno - Stavební práce na budovách brněnských škol jdou s končícími prázdninami do finále. V některých z nich budou pokračovat i ve školním roce.


Potřebujeme místo příjemné k životu, říká klimatolog o zeleni v Brně

Brno 31.7.2019 - Rozhovor na konci týdne s klimatologem Jaroslavem Rožnovským z ČHMÚ v Brně.Brno /ROZHOVOR/ – V souvislosti se změnou klimatu se podle brněnského odborníka Jaroslava Rožnovského potýkáme s několika druhy such i vlnami veder. Proti nim se můžou lidé ve městech bránit například častější výsadbou zeleně. „Tím si ale vytváříme povinnost se o ni starat. Stejně jako člověk totiž stromy potřebují pít. A já si nejsem vždy úplně jistý, jestli si to uvědomujeme,“ říká.  


Mladík dva dny zavalený ve studni? Výjimečné, říkají báňští záchranáři

Od sobotního poledne se hasiči snaží vyprostit ze studny zavaleného muže. Na místě jim pomáhá Záchranný útvar ze Zbirohu a Báňská záchranná služba z Hodonína a Libušína.Jižní Morava - Báňští záchranáři pomáhali nedávno hasičům ve Velkých Pavlovicích při vyprošťování mladíka zavaleného ve studni. Podobně těžký zásah ještě hasiči v kraji neměli. Ročně řeší jen pár případů zavalení.  


Stravenková reforma zasáhne i brněnské restaurace. Hrozí jim úbytek zákazníků

Stravenky. Ilustrační foto.Brno - Část brněnských restaurací, se obává, jak se změní zvyklosti zákazníků, kteří k nim chodí na jídlo. Někteří lidé totiž možná přijdou o stravenky, jimiž platí.  


Žalobu Dětí Země na stavbu nádraží v Brně odmítl soud. Spolek ji podal po lhůtě

Ilustrační foto.Brno – Žalobu proti územnímu rozhodnutí na stavbu brněnského nádraží spolku Děti Země a jednoho člověka odmítl na konci července Krajský soud v Brně. Členové spolku o tom informovali v pátek.


Léto se vrátí o víkendu. V neděli přijdou tropy, letos pravděpodobně poslední

Ilustrační fotoJižní Morava – Letní oblečení a opalovací krém budou nadcházející víkend potřebovat lidé na jihu Moravy. Podle meteorologů je po chladnějších dnech čeká návrat letních teplot. Do střední Evropy totiž míří teplý jihozápadní vzduch.


Vlaky mezi Znojmem a Brnem? Napoví studie

Ilustrační foto.Brno, Znojmo – Cestující vlakem mezi Brnem a Znojmem se v budoucnu dočkají výrazně lepšího spojení. Železničáři začali tento týden hledat projektanta studie, která jim navrhne, jak mezi oběma městy zřídit moderní a rychlou trať. Projekt je přijde na pět milionů korun.


K šalině zapřáhnou koně. Hromadná doprava slaví 150. výročí

Brno 15.8.2019 - dopravní podnik představil nově zrekonstruovanou hostorickou tramvaj 4MTBrno /FOTOGALERIE/ – Tramvaj taženou koňmi projíždějící po stejné trase jako před sto padesáti lety uvidí lidé v sobotu v brněnských ulicích. Jízda je součástí oslav letošního výročí hromadné dopravy ve městě.


Kruté zacházení se psy skončilo. Týraná zvířata mají nový domov

Trojici týraných psů našlo brněnské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových nový domov.Brno - Vyhublí, podvyživení. V takovém stavu byla čtveřice psů, která připadla státu poté, co je úřady kvůli týrání odebraly majitelce. Jeden pes dokonce na následky krutého zacházení zemřel.


Zvěř zabil jed proti hrabošům. Nemohli jsme jinak, hájí se firma, jež ho použila

Uhynulý zajíc.Brno, Brněnsko – Sedmatřicet zajíců a tři bažanty v brněnských Tuřanech v lokalitě Dvorska a pětadvacet zajíců v katastru Šlapanic našli myslivci v minulém týdnu mrtvých. Podle nich byli otrávení látkou Stutox II na hubení hrabošů. „Bylo to jednoznačně prokazatelné, ale nechal jsem si udělat větší rozbory. Prováděli také bakteriologickou a toxikologickou zkoušku,“ řekl předseda Okresního mysliveckého spolku Brno-město Zdeněk Živěla.  


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012