Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

pondělí 08.03.2021, Gabriela
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Brněnsko

Piráty silnic zastaví nové radary, chtějí je v Pohořelicích i Vranovicích

Frekventovaná silnice vedoucí centrem Vranovic na Brněnsku svádí řidiče k rychlé jízdě. V úseku od Přibic vede z kopce. Zpomalit je má v budoucnu úsekové měření rychlosti. Představitelé obce o podobný systém usilují už řadu let, policisté nyní vydali k měření rychlosti souhlasné stanovisko.


Ke kampusu s výhledem na Brno: lanovka má další povolení, brzy se může stavět

Z výstaviště k univerzitnímu kampusu v brněnských Bohunicích nikoli po silnici, ale v kabince s výhledem na Brno. Záměr dopravního podniku na vybudování lanovky zaznamenal nový posun.


Nezaměstnanost v kraji je podobná jako před měsícem, Brněnsko v průměru

Bez práce zůstalo ke konci února v Jihomoravském kraji 38 530 lidí, což je o necelých dvě stě méně, než před měsícem. Podíl nezaměstnaných na jihu Moravy zůstal na hodnotě 4,8 procenta. Vyplývá to ze statistik, které v pátek zveřejnil úřad práce.


Gabriela z Brna se narodila doma, při porodu pomáhala i teta

Její narození nestihl otec vracející se ze služební cesty, děda s náhradním autem ani přivolaná záchranka. Malá Gabriela z Brna se narodila doma v pouhých pár minutách.


Dívka z Brna po nehodě zapomněla celý život: nevzdala se a dokončuje diplomku

Od mala byla premiant, studovala aplikovanou informatiku a řízení na Fakultě strojního inženýrství v Brně a užívala si života. Pak přišla nehoda, která ji stála čtyřiadvacet let vzpomínek a vědomostí. „Některé věci jsem musela přijmout jako fakt. Třeba že moje mamka je opravdu moje mamka,“ komentuje nyní osmadvacetiletá Dominika Weyrová z Brna. Před čtyřmi roky s kamarádem narazila do svodidel a ztratila veškerou paměť.  


KOMENTÁŘ: O sčítání lidu, cesta nabízející řešení?

Zatímco v březnu počítáme dny, po které budeme ve vládou nařízené izolaci kvůli covidovému lockdownu, statistici se chystají na svou olympiádu.


Krutáková: Nejlepší odpad je žádný odpad. Jak si v recyklaci vedou jihomoravané?

Před Vánoci projednávala Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky novelu odpadového zákona, který je v platnosti od začátku letošního roku. Deník Rovnost vyzpovídal v návaznosti na problematiku odpadů ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku v exkluzivním rozhovoru Janu Krutákovou, poslankyni, a zároveň ředitelku tamní odpadové společnosti Hantály. Tématem byla důležitost snížení produkce odpadů, možnost zvýhodnění podnikatelů využívajících recyklované obaly, nejčastější omyly a zlozvyky, nebo třeba i to, jak si v třídění a produkci odpadů vedou Jihomoravané.


Lockdown na oblíbených místech jihu Moravy: plná přehrada, prázdný lednický park

Rodiny s dětmi i s kočárky nebo skupiny přátel. Brňané v sobotu ve velkém počtu využili slunečného počasí a odpoledne vyrazili na procházku okolo Brněnské přehrady.


Brněnští středoškoláci používají virtuální laboratoř, bojují s ní v soutěži

Junior centrum excelence pro kybernetickou bezpečnost a informační a komunikační technologie. Takový nese název nejmodernější technologické centrum pro výuku středoškoláků v oblasti kybernetické bezpečnosti v celé České republice a finalista soutěže IT projekt roku 2020.


Video: modernizace D1 pokračuje ve směru na Brno, osmdesátka je zpátky

Na dálnici D1 se vrátili dělníci. Začaly totiž práce na její modernizaci, a to mezi Koberovicemi a Humpolcem ve směru na Brno. Řidiči tady v určitých úsecích jezdí jen jedním jízdním pruhem a osmdesátikilometrovou rychlostí.  


Ivermektin: bohunická nemocnice chce zjistit účinnost preparátu

Blanenská, boskovická nebo hodonínská nemocnice získala tento týden pro své pacienty lék ivermektin z brněnské Fakultní nemocnice u svaté Anny. Státní ústav pro kontrolu léčiv vydal kladné stanovisko k použití léku u pacientů v nemocnicích. Užívání ivermektinu je v České republice ale předmětem diskuzí.


Navýšili kapacity: na výstavišti otestují na covid dvojnásobek lidí

Až šest tisíc lidí za den si může nechat nově od pátku udělat test na Covid-19 v testovacím centru na Brněnském výstavišti.


Velké výročí tržnice na Zelňáku: podívejte, jak vznikala, nejdřív se zřítil dům

/HISTORICKÉ FOTO V ČLÁNKU/ Dlouhá desetiletí to místo Brňané znají jako krytou tržnici. Ještě před osmdesáti lety ale na adrese Zelný trh, čísla popisné 14 až 16 stály tři historické domy. Začátek jejich konce nastal sedmého března 1941, kdy se část jednoho z nich zřítila. Podívejte se na historické fotky.


Výlet k přehradě, nebo do Lednice: policisté posílí hlídky podle chování lidí

Slunečný víkend jistě využijí k procházkám Jihomoravané. Podle platných protikoronavirových nařízení ale nesmí opustit katastr obce. Jak už Deník Rovnost informoval, pro některé menší obce je nařízení limitující.


Na jihu Moravy pozor na náledí: výstraha platí do sobotního dopoledne

Opatrní by měli být v pátek a v sobotu řidiči na jihu Moravy. Meteorologové varují před kluzkými silnicemi. Při poklesu teplot pod bod mrazu se bude lokálně vytvářet náledí nebo zmrazky.


Demolují historickou vilu na Hlinkách: podívejte se, jak ji už stihli rozebrat

Už je rozebraná unikátní dřevěná terasa i prvky fasády. Firma v brněnské ulici Hlinky demoluje historickou vilu. Ilegálně. Ministerstvo kultury totiž vede řízení ohledně zápisu objektu mezi kulturní památky. Přitom do jeho ukončení majitel nesmí do domu udělat žádné zásahy.


Další případy jihoafrické mutace covidu v Brně: Pochází z okolí školky

Další dva pozitivní vzorky na jihoafrickou mutaci odhalily v pátek Laboratoře Elisabeth Pharmacon. Jedná se o lidi ze stejné městské části, kde se nachází dříve avizovaná školka.


Nová průlomová léčba covid v Brně: nemocný muž se uzdravuje a brzy půjde domů

/VIDEO/ Už dřív prodělal vážnou nemoc. Kvůli bolesti kyčlí a páteře zamířil v lednu na vyšetření do nemocnice, kde se zřejmě nakazil koronavirem. Ladislav Kadlec musel být kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu převezen ze zařízení v Novém Městě na Moravě do bohunické fakultní nemocnice. Lékaři místní hematologicko-onkologické kliniky u něho aplikovali průlomovou léčbu v podobě podání léku remdesivir a rekonsvalescentní plazmy.


Opraví nádražní budovu Sokolnice-Telnice: opadává tam omítka, chybí lavičky

Opadává tam omítka, zespodu je budova vlhká a asi tam udělali dříve špatnou izolaci, popsala současný stav historické výpravní budovy v železniční stanici Sokolnice-Telnice Miroslava Mifková. Budova už si podle ní opravu zaslouží. „Uvítala bych také více laviček, zatím tam je jen jedna a některé místnosti jsou nevyužité,“ řekla žena. Správci železnice začnou s rekonstrukcí budovy v květnu. Opravy se dočkají i další výpravní objekty v kraji.


Opice a děti z očí do očí: unikátní projekt z Brna propojil svět zvířat a lidí

Do projektu, jaký nemá obdobu, se pustili dva nadšenci z Brna. Propojili totiž svět zvířat ze zoo a lidí. Jelikož aktuálně nemohou návštěvníci jít za zvířecími obyvateli zoologických zahrad osobně, přivedli je formou video konference. Online vysíláním spojili předškoláky a šimpanze z brněnské zoo.


Nevybavená Sadová jako výstraha: v Brně mění pravidla pro stavbu nových bytů

Stovky bytů a tisíce lidí žijících bez odpovídající občanské vybavenosti. Brňané bydlící ve čtvrti Sadová dlouhodobě postrádají třeba školku, školu nebo park. Developeři tam před lety postavili množství bytů bez toho, aby pro místní zároveň vybudovali doprovodnou infrastrukturu. Na jejich vznik tehdy netlačili ani představitelé města, od kterého některé pozemky investoři získali.


Novinka z Brna Bezrákosky: s kázní ve třídě mají pomoci učitelům karty

/ANKETA/ Za novou netradiční učitelskou pomůckou stojí tým z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Ve čtvrtek pokřtili karty Bezrákosky. Mají pomoci se strašákem pedagogů – kázní ve třídě. Při online výuce jsou ale učitelé v další nevýhodě.


Nemocnice na jihu Moravy se připraví na zhoršení situace: posílí covid lůžka

/INTERAKTIVNÍ MAPA OČKUJÍCÍCH PRAKTIKŮ/ Nemocnice v Jihomoravském kraji od pondělí navýší počet lůžek pro pacienty s covidem. A to aby bylo minimálně jedenáct set standardních lůžek a co nejvíce přes dvě stě na jednotce intenzivní péče.


Nejtěžší případy se uzdravily. V brněnské nemocnici zabírá nový lék na covid

Osmadvacet z osmadvaceti onkologických pacientů s covidem vyléčili lékaři z Fakultní nemocnice Brno. Podávali jim v bohunickém zařízení vyrobenou kombinaci dvou k léčbě koronaviru určených a schválených preparátů. Preparát dle nich může být průlomovou léčbou vážně nemocných pacientů.


VMO Žabovřeská: odstřely skály už brzy naostro, vždy na hodinu omezí dopravu

/VIDEO/ Z příkrého svahu v brněnské Žabovřeské ulici padají v těchto dnech utržené části hornin. Stavbaři ho připravují na ražbu půlkilometrového tunelu pro tramvajovou trať, který bude součástí tamní druhé části velkého městského okruhu.


 

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012