Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

sobota 23.06.2018, Zdeňka
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Žáci jsou líní. Z tělocviku se vymlouvají na zapomenuté úbory i ženské problémy

Hodina tělesné výchovy. Ilustrační foto.Jižní Morava - Hráli jsme pořád jen fotbal, nebavilo mě to, vysvětluje loňský maturant z Brna Daniel Filipek, proč si vyřídil celoroční uvolnění z tělocviku. „Zranil jsem se a využil toho, abych už cvičit nemusel,“ přiznává.


Kašnu u divadla ničí lidé i praním prádla. Koupání nezakážeme, zní od města

Fontána u Janáčkova divadla v Brně.Brno /ANKETA/– Projížďkou na kajaku, praním prádla nebo koupáním v horkých dnech tráví lidé čas v kašně před Janáčkovým divadlem. Kašna ani voda v ní k tomu ale není uzpůsobená. V pátek ji navíc museli vypustit, někdo do ní nalil chemickou látku.


OBRAZEM: Minská hostí festival. Pro tramvaje i auta je do soboty uzavřená

Párty Minská open 2018Brno - Od pátečního odpoledne do soboty je ulice Minská otevřená nejen hudební zábavě a zavřená pro auta a hromadnou dopravu. Ulici potřetí spolu s účastníky festivalu Minská open zaplnily také stánky s občerstvením nebo klidová zóna pro děti. Na akci lidem zahraje třeba kapela The People.


Do Brna se vrátí pravidelné historické spoje tramvají a trolejbusů

Historická tramvaj na náměstí Svobody v Brně.Brno – Do brněnských ulic se od soboty vrátí historické tramvaje a trolejbusy. Cestující se po linkách H4 a H24 mohou nechat svézt až do 30. září.


Dozvuky Ignis Brunensis: u diváků zabodoval český ohňostroj

Závěrečný ohňostroj festivalu Ignis Brunensis z brněnského hradu Špilberk.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Diváci v letošním ročníku soutěže Ignis Brunensis ocenili motivy z historie Československa. Na první místo svými hlasy dosadili ohňostroj z dílny českých ohňostrůjců Flash Barrandov SFX s názvem Ach synku, synku, který přeskočil i vítěze několika cen hlavní soutěže.


Rekonstrukce Plotní v létě: tramvaje se nedostanou ke Zvonařce

Uzavírka Dornychu kvůli přeložce tramvajové trati do Plotní ulice. Ilustrační foto.Brno – Sotva si Brňané za tři měsíce zvykli na opravy spjaté s projektem Tramvaj Plotní, musí zase zbystřit. Od léta se změní cesta hromadnou dopravou i autem.


Kvůli rezidentnímu parkování zřídí v Brně i nové pracoviště

Nové dopravní značení k parkovacím zónám v Brně.Brno – Dva měsíce zbývají radním, aby seznámili Brňany s první etapou rezidentního parkování, než ji spustí. Podobu informační kampaně, kterou zahájí začátkem července, představili ve čtvrtek. Podle opozice je čas na seznámení s novým projektem krátký.


Na náměstí Svobody se tyčí už osm let. Při první generální opravě orloj promažou

Ilustrační foto.Brno – Brněnský orloj se tyčí na náměstí Svobody již osm let. Nedostalo se mu však generální opravy. To se změní v pátek, kdy technici začnou s generální opravou.


Dudníky pro dudky. Zoo pomáhá s návratem ohrožených druhů do volné přírody

Dudek obecný. Ilustrační foto.Brno - Vrátit ohrožené druhy zvířat do volné přírody se prostřednictvím několika projektů snaží brněnská zoo. Na jižní Moravě je díky nim třeba o několik dudků obecných více.


Znovuotevřenou Riviéru čekají úpravy. Kvůli špatně viditelným schodům do vody

Ilustrační foto.Brno - Ošklivý pád mohou na brněnském znovuotevřeném koupališti Riviéra způsobit malé schody při vstupu do vody. Podle některých návštěvníků nejdou dobře vidět. „Řešíme to neprodleně a vše by mělo být hotové příští týden,“ uvedl vedoucí provozu Riviéry Petr Mihola.


OBRAZEM: lidé i zvířata. Prohlídku Botanické zahrady zpříjemňují nové sochy

Sochy v brněnské Botanické zahradě.Brno - Přírodu a umění v jednom si až do konce letošních prázdnin užijí návštěvníci Botanické zahrady Masarykovy univerzity v Brně. Zahradu totiž nyní ozvláštňují sochy studentů z Ateliéru sochařství brněnského Vysokého učení technického.


Kontejnery přetékají. Na sídlišti mají popeláři problém projet, hlásí strážníci

Přeplněné popelnice. Ilustrační foto.Brno /ANKETA/– Nad tím, kam složit vynesený odpad, si Brňané často lámou hlavu přímo u kontejnerů. Když už k nim totiž dorazí, jsou plné. Přestože mohou přeplněné kontejnery hlásit na telefonní číslo nebo přes mobilní aplikaci, fungující řešení vedení města, společnosti Sako Brno i zaměstnanci odboru životního prostředí teprve hledají.


Kam s odpady? Obce řeší konec skládek, výrazně je omezí zákon

Ilustrační foto.Jižní Morava – Využít z odpadu, co se dá, více třídit a nespoléhat na skládky. Obce i obyvatelé kraje se krok po kroku připravují na nové povinnosti, které jim vyplývají ze zákona o odpadech. Ten kromě jiného už za šest let výrazně omezí možnost skládkování.


Na dostavbu kostela na Lesné chybí třetina peněz. Dárci přispěli třeba i bytem

Stavba kostela blahoslavené Restituty v brněnském sídlišti Lesná.Brno – Rok před plánovaným dokončením kostela v brněnském sídlišti Lesná tamní farnosti chybí třetina z předpokládaných nákladů sto milionů korun na stavbu. „Sbírka pokračuje. Dárci jsou štědří, někteří odkázali i byt,“ uvedl farář Pavel Hověz. Informace o stavu projektu zveřejnila katolická církev k čtvrtečnímu výročí dvaceti let blahořečení Marie Restituty, jejíž jméno kostel ponese.


Hlučné tramvaje ztiší broušení. Dopravní podnik upraví přes 26 kilometrů kolejí

Broušení kolejí. Ilustrační foto.Brno – Drobné vlny na kolejnicích, ale o to větší hluk při projíždění tramvají. Do konce července mají zmizet. Brněnský dopravní podnik opět začal s pravidelným broušením kolejnic.


Panel s básní měl nové verše. Poezie mi urvala hlavu, stálo na papíře

Původní báseň někdo nahradil papírem s nápisem "Poezie mi urvala hlavu".Brno – Poezie mi urvala hlavu. Tuto zprávu nově hlásá místo básně Martina Stöhra jeden z panelů umístěný u Obilního trhu. Neznámý autor tam předělal instalaci projektu Brno Poetické a vyjádřil tím svůj názor na verše rozmístěné po městě.


Nové vzdělávací centrum ve Vranovicích za 52 milionů nabídne tělocvičnu i bazén

Ilustrační fotoVranovice – Pět tříd prvního stupně základní školy zahájí nový školní rok v nové budově vzdělávacího centra Floriánek ve Vranovicích. „Kromě nových tříd budou mít děti i výukový bazén a tělocvičnu,“ řekla Dana Kvapilová z vranovického úřadu.


Mohutná výstavba na Kamenném vrchu? 1700 lidí podepsalo, že chce referendum

Vizualizace výstavby na Kamenném vrchu v Brně. Ilustrační foto.Brno /FOTOGALERIE/ – Výstavba na Kamenném vrchu je nebezpečná, zní od některých obyvatel brněnského Nového Lískovce. Na úterním zasedání městského zastupitelstva proti ní protestovali. Novou strategii bydlení, která zástavbu na Kamenném vrchu zahrnuje, však zastupitelé přesto odsouhlasili.


Účet za Re:publiku? Chvála i kritika. Z půl milionu lidí dorazila jen třetina

Akce a výstavy při festivalu Re:publika na brněnském výstavišti.Brno - Třítýdenní festival Re:publika skončil, přišlo se na něj zabavit sto sedmdesát tisíc lidí. Pořadatelé jsou s akcí spokojení, kritici ji hodnotí jako neúspěch.


Kvalita života? Nejlepší v Hustopečích, nejhorší ve Znojmě. Brno je šestnácté

Hustopečské náměstí. Ilustrační foto.Jižní Morava /ANKETA/ - Projekt Obce v datech srovnal kvalitu života v různých městech České republiky. Na jihu Moravy se podle něj žije nejlépe v Hustopečích a nejhůře ve Znojmě.


Kosmonaut ve skafandru NASA přistál na Kraví hoře. A spěchal na výstavu

Na Kraví hoře přistál kosmonaut. Z letadla se spustil padákem.Brno /VIDEO/ – Kosmonaut přímo z nebe spadl na Brno. Pomocí padáku dopadl na louku na Kraví hoře v úterý večer. „Je to parašutista, který má na sobě skafandr americké NASA. S padákem přistál, aby následně šel na výstavu Cosmos Discovery,“ uvedl organizátor akce Martin Zvoníček.


OBRAZEM: Odborníci ochutnali přes šest stovek vín

Degustace vín soutěže TOP 77 vín v ČR v brněnském hotelu Slavia.Brno /FOTOGALERIE/– Více než šedesát nezávislých degustátorů se včera setkalo v brněnském hotelu Slavia, aby vybrali nejlepší vína ve dvacátém ročníku ankety TOP 77 vín ČR. Výsledky budou známé na přelomu července a srpna. „Letos odborníci hodnotili 603 vzorků vín od více než sto dvaceti vinařů,“ uvedl pořadatel ankety Dan Mádr.


Úleva pro vozíčkáře: bariéry ze zastávek v Brně zmizí. První už v létě

Ilustrační foto.Brno - Překonávat obrubníky a podobné překážky musí vozíčkáři často i na zastávkách brněnské městské hromadné dopravy. Dopravní podnik proto při plánovaných opravách tramvajových tratí nechá některé z nich přestavět na bezbariérové.


Opravy Bítešské: řidiče potrápí v létě uzavírky, projedou přes kampus

Univerzitní kampus Masarykovy univerzity v brněnských Bohunicích. Ilustrační foto.Brno - Lidé projíždějící kolem univerzitního kampusu v brněnských Bohunicích se musí připravit na komplikace. V první půlce července uzavřou část Bítešské ulice. Stavbaři v Brně opravují také Jihlavskou ulici a některé další v Králově Poli.


Zastaralý vyřadí, vypůjčený vrátí. Ivančická nemocnice koupí nový ultrazvuk

Ilustrační foto.Ivančice - Gynekologické oddělení nemocnice v Ivančicích získá nový ultrazvuk. Využívat jej budou lékaři denně.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012