Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

neděle 22.04.2018, Evženie
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Lékaři zdarma vyšetří lidem znaménka. Loni jich odstranili devět set

Vyšetření mateřského znaménka. Ilustrační foto.Brno – Bojovat proti nádorům kůže budou i letos lékaři z Fakultní nemocnice Brno. V pondělí lidem zdarma vyšetří znaménka při Evropském dni melanomu.


Hledá se hlídání. Na náhradní babičky čekají rodiny v Brně v pořadníku

Ilustrační foto.Jižní Morava /ANKETA/ - Ludmilu Pilátovou z Vážan na Vyškovsku oslovuje babi osm dětí. Dvě z nich jsou její vnoučata. O dalších šest dětí se starala, nebo se stará jako náhradní babička ze služby Trojlístek brněnského Centra pro rodinu a sociální péči. Služba zprostředkovává náhradní babičky pro rodiny s malými dětmi. Zájem je velký, v pořadníku na ně čekají desítky rodin.


Nejkrásnější kočku vyberou i Brňané. Vybírat budou ze sto padesáti

Hotel Voroněž zaplnily desítky koček. Od soboty do neděle je budou posuzovat odborníci.Brno /FOTOGALERIE/ - Na sto padesát ušlechtilých i domácích koček z celého světa mohou vidět milovníci zvířat v sobotu a neděli na mezinárodní výstavě koček v hotelu Voroněž v Křížkovského ulici v Brně.


Vítězové v hnědé: brněnské dostihy ovládli Stepstar a Stefan

Na brněnských dostizích Dvorska se ukázalo jednasedmdesát koní.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Rovinové i překážkové dostihy, závody poníků nebo seskok parašutistů viděly v sobotu odpoledne tisíce lidí na brněnském dostihovém závodišti Dvorska.


Řidiči, zastav, letí letadlo. Dopravu na obchvatu Tuřan může řídit semafor

Brněnské letiště. Ilustrační foto.Brno - Cestu po budoucím tuřanském obchvatu řidičům možná přeruší červené světlo. Semafor tam může zastavovat dopravu kvůli letadlům. Pro zástupce městské části je takové řešení obchvatu nejlepší, představitelé kraje ani odborníci však kvůli bezpečnosti s návrhem nesouhlasí.


Úleva židenickým řidičům. V Taussigově ulici získali nová parkovací místa

Taussigova ulice v Židenicích.Brno - Řidiči, kteří parkují v okolí Taussigovy ulice v Židenicích, zanedlouho budou mít větší šanci zaparkovat legálně. Nezpevněnou plochu, na níž parkovali dříve, totiž nahradilo čtrnáct nových parkovacích míst. Lidé z okolních domů na něm najdou také kontejnery na tříděný odpad.


Hvězdy, zvířata a prosluněná Kraví hora. Tisíce lidí slavily Den Země

Děti si na Dni Země na Kraví hoře vyzkoušely, jaké to je žít jako slepice. V kleci.Brno /FOTOGALERIE/ – Zjistit, jaký je život slepic na farmách, nebo poznat, která stopa patří jakému zvířeti. To a mnoho dalšího mají v sobotu odpoledne za úkol brněnské děti při letošním ročníku Dne Země. Na Kraví horu jej přicházejí slavit tisíce lidí.


Studenti si vyzkoušejí vést vlastní firmu. Za čtyřicet tisíc ročně

Ilustrační foto.Brno - Založit si vlastní firmu a kolektivně ji řídit. Takovou možnost budou mít od letošního září studenti na podnikatelské fakultě Vysokého učení technického v Brně. Za roční studium nového bakalářského oboru zaměřeného na podnikatelské schopnosti však zaplatí devětatřicet tisíc korun.


Nové parky v Brně: brouzdaliště ve dne osvěží, v noci zalije okolní trávník

Ilustrační foto.Brno /INFOGRAFIKA/ - Při parných dnech se lidé osvěží v brouzdališti v novém parku Rokle v brněnské Líšni. Aby nerušila lidi bydlící v okolí, v noci se vypustí a voda zalije okolní trávníky. Na nové parky se mohou lidé těšit i na dalších místech. Někde se však jejich otevření odkládá.


Roztleskávačky, hip-hopeři i folkloristé. V Brně tančily tři stovky dětí

Devatenáctého ročníku mezinárodního tanečního festivalu neprofesionálních dětských tanečních skupin, školních družin a školních klubů se zúčastnilo třiatřicet tanečních skupin.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Je jim méně než patnáct let, na pódiu ale tančí jako profesionálové. Děti z třiatřiceti tanečních kroužků a souborů z celé České republiky i Slovenska v pátek odpoledne zatančily v Brně. Konal se tam devatenáctý ročník Mezinárodního tanečního festivalu.


Léto v dubnu. Na jižní Moravě padly v pátek čtyři teplotní rekordy

Ilustrační fotoJižní Morava – Několik teplotních rekordů přineslo v pátek horké počasí na jižní Moravě. Maximum za posledních osmnáct let padlo například v brněnských Žabovřeskách.


Fakulta sociálních studií slaví dvacet let. Odhalila sochu prvního děkana

Odhalení sochy prvnímu děkanovi FSS MU Ivo Možnému.Brno /FOTOGALERIE/ – Pocty od Masarykovy univerzity se dostalo sociologovi Ivo Možnému. Zástupci univerzity v pátek v atriu Fakulty sociálních studií odhalili sochu zakladatele a prvního děkana fakulty.


Lístky na zápas Třinec - Kometa? Vyprodáno

Čtvrteční zápas Komety s Třincem sledovala vyprodaná DRFG Aréna. Na nedělní zápas už také nejsou lístky.Brno, Třinec – Kdo nebyl dost rychlý, nebo nevyrazil do Třince, má smůlu. Lístky na nedělní páté finále hokejové extraligy ve Werk Aréně už nejsou. „Ve volném prodeji bylo několik set vstupenek. Fanoušci je vykoupili asi za hodinu,“ uvedl mluvčí třineckého klubu Radim Sajbot.


Sto lidí v Židenicích musí pryč z ubytovny. Majiteli provozovatel dluží peníze

Ilustrační foto.Brno – Okolo sta lidí se musí vystěhovat z nelegální ubytovny v Šámalově ulici v brněnských Židenicích. Provozovatel, společnost Graystone, neplatila nájemné majiteli budovy ZB Real ani faktury dodavateli elektřiny.


Hala u výstaviště: kola může nahradit hokej

Zamýšlený hokejový stadion za Lužánkami nakonec může vzniknout u výstavištěBrno – Hokej patří za Lužánky, pořád za to budeme bojovat, reagovali fanoušci Komety na záměr radních přesunout sport místo velodromu k výstavišti. „Hokej za Lužánkami má své kouzlo. Lepší by byla i doprava. Lužánky jsou v centru města a odkudkoliv je tam snadné se dostat,“ uvedl za Fanklub HC Komety Brno František Smutný.


Brnem na kole jako Joker? Na jarní cyklojízdu vyrazily stovky lidí

Tradiční Velké jarní cyklojízdy se v parku na Moravském náměstí zúčastnily stovky milovníků jízdních kol.Brno /FOTOGALERIE/ – Joker, stylová dáma na bicyklu nebo prostě jen milovníci jízdních kol se ve čtvrtek sešli na Velké jarní cyklojízdě superhrdinek a superhrdinů. Na vyjížďku městem z parku na Moravském náměstí vyjely stovky nadšenců.


Šlapanický rudoarmějec má zpátky hlavu, kterou mu urazili vandalové

Rudoarmějec ve Šlapanicích má zpátky hlavu, kterou mu o víkendu vandalové urazili.Šlapanice – Socha rudoarmějce ve Šlapanicích na Brněnsku má od středy zpět hlavu. Jak Brněnský deník Rovnost informoval, o víkendu ji soše urazili dosud neznámí vandalové.


Rozloučili se se starým domem Josefa Chaloupky. Za dva roky vznikne nový

Dům v Chaloupkově ulici v Králově Poli sloužil přes sedmdesát let nevidomým.Brno /FOTOGALERIE/ - Naposledy se zaměstnanci i klienti podívali do útrob domu Josefa Chaloupky, který dříve sloužil nevidomým. Dům Tyflocentra v královopolské Chaloupkově ulici s číslem sedm zbourají. Do dvou let tam bude stát nové a modernější centrum. Služba pro zrakově postižené zatím sídlí v téže ulici v domě s číslem tři.


Spalničky se vrací. Výrazný podíl nakažených pochází z Ukrajiny

Očkování dětí, ilustrační foto.Jižní Morava - Spalničková epidemie ohrožuje už i děti na jižní Moravě. V kraji v dubnu hygienici zaznamenali tři případy. Ministerstvo zdravotnictví očekává, že nemocných bude přibývat.


V nových podzemních garážích v centru Brna lidé zatím nezaparkují

První etapa projektu Janáčkova kulturního centra zahrnuje hrubou stavbu podzemních garáží.Brno /FOTOGALERIE/- Hrubou stavbu tří podzemních pater garáží skoro se dvěma stovkami stání dokončili stavbaři mezi Veselou a Besední ulicí v brněnském centru. Řidiči tam ale budou moct parkovat až poté, co bude hotová aspoň část Janáčkova kulturního centra nad nimi. Kdy to bude, se přesně neví. 


Kometa ve finále? Rezervace v hospodách týden dopředu, déle otevřený fanshop

Fanoušci Komety fandili nejen v brněnské DRFG Areně a u přímého přenosu na Zelném trhu, ale i v hospodách a restauracích.Brno – Zaplněné stoly a pobíhající obsluha. Tak to ve středu vypadalo v restauraci Zlatá loď na brněnském náměstí Svobody při třetím finálovém utkání hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Třincem. „Lidé si místo rezervovali i týden dopředu. Ve čtvrtek předpokládáme, že to bude stejné. Oproti neděli je to mnohem lepší, to tady skoro nikdo nebyl,“ prozradila číšnice Lenka Kaderková.


Zlepší mnohdy katastrofální stav. 115 milionů letos zamíří na opravy nádraží

Ilustrační foto.Jižní Morava - Cestujícím zpříjemní čekání na vlak nové výpravní budovy. Jihomoravané se jich dočkají na sedmnácti místech v kraji. Stát budou 115 milionů.


Další omezení. Opravy uzavřou Údolní ulici, ještě víc zahustí dopravu v okolí

Ilustrační fotoBrno – Řidiči ani cestující městskou hromadnou dopravou si neoddechnou. Za dva týdny odstartuje druhá etapa oprav Údolní ulice v úseku od křižovatky s Úvozem po odbočku na Kraví horu.


Pomáhá pacientům se silnými bolestmi. Konopí nově vdechují pod dozorem lékařů

Po inhalaci konopí nesmějí pacienti nějakou dobu řídit.Jižní Morava /ANKETA/ – Jana Slámová má od narození vadu páteře. Při chůzi nebo stoupání do schodů trpí nesnesitelnými bolestmi, od kterých jí běžné léky nepomáhají. Naději jí i podobným pacientům dali tento týden lékaři z brněnské Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Otevřeli unikátní místnost, kde nemocní vdechují konopný kouř.


Zaplněný Zelný trh fandil Kometě. Brněnské hokejisty hnaly čtyři tisíce diváků

Fanoušci Komety fandili nejen v brněnské DRFG Areně a u přímého přenosu na Zelném trhu, ale i v hospodách a restauracích.Brno /VIDEO/ – Nejen přímo v hale Rondo fandili fanoušci hokejové Kometě Brno ve třetím finálovém utkání hokejové extraligy. Tisíce příznivců se sešli i na Zelném trhu a v hospodách, kde přihlíželi vítězství 3:2 a tím pádem i vedení v sérii 2:1.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012