Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

čtvrtek 14.12.2017, Lýdie
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Sněžítko zmátlo lidi, připomíná jim Velikonoce

Sněžítko na brněnském náměstí Svobody.Brno – Bílá kopule, která letos na náměstí Svobody v Brně nahradila tradiční betlém, překvapila návštěvníky vánočních trhů.  


Brněnská univerzita oslaví sté výročí s novou podobou

Nový vizuální styl Masarykovy univerzityBrno /ROZHOVOR UVNITŘ/ – Sova, slon nebo v případě Brna liška by se jistě mohli stát symbolem univerzity. Druhá česká nejstarší vysoká škola si ale řekla, že je čas na změnu. Rozhodla se, že v příštích desetiletích ji bude charakterizovat moderní, dynamické a inspirující písmo.


Koledy s Deníkem: na náměstí Svobody v Brně zpívalo téměř tisíc lidí

Koledy zpívali s Deníkem lidé v Brně. Při celorepublikové akci Česko zpívá koledy.Brno, Brněnsko /REPORTÁŽ, ANKETA/ – Počkej, pojď blíž, ať dobře slyšíš a neztratíš se, vyzývá otec malé dítě v kombinéze a postrkuje ho blíže k pódiu. Náměstí se zaplňuje lidmi. Mnozí už v ruce drží texty koled, které si přicházejí společně zazpívat na sedmý ročník akce Deníku Česko zpívá koledy. Na pódium přichází zpěvák, který s Moravankou objel svět, Jiří Helán.


Auto na kluzišti je nelegální, řekli úředníci. Společnost už vůz odstranila

Auto z Moravského náměstí v Brně už na příkaz památkářů odstranili.Brno /FOTOGALERIE/ – Auto jako reklama na kluziště na Moravském náměstí je nelegální. V centru města být nesmí, provozovateli za ni hrozí správní řízení i opakovaná pokuta. O odstranění požádal brněnský odbor památkové péče. „Provozovatel kluziště na to má týden,“ upřesnil vedoucí odboru Martin Zedníček. Při kolaudaci podle něj na místě žádné auto nestálo.


Brněnská zoo nabídne VIP prostor i novou výstavu

Ilustrační foto.Brno – Svatba, oslava narozenin nebo firemní večírek. Možnost uspořádat společenskou událost přímo v brněnské zoo budou mít lidé od příštího roku. Vedení zoo se pro tyto příležitosti rozhodlo postavit nové prostory. „Lidé se budou volně pohybovat po zoo a zároveň slavit v uzavřené budově. Nebudou tím rušit zvířata v okolí,“ vysvětlil ředitel Zoo Brno Martin Hovorka. 


Tichý zabiják: otrav oxidem uhelnatým v kraji přibývá

Lidé, kteří mají karmu, by neměli zapomínat na větrání a kontroly. Ilustrační snímek.Jižní Morava – Nebylo ještě ani poledne, když v jednom z bytů v brněnském Starém Lískovci našli hasiči a záchranáři přiotrávené dítě a dva dospělé. Rodina se v neděli nadýchala nebezpečného oxidu uhelnatého z poškozené karmy. Podobných případů je podle krajských záchranářů v těchto dnech rekordní množství.


Směna bytových domů za Procházkovy firmy nebude. Nájemníci si oddechnou

Dům určený ke směně za pozemky pro stavbu stadionů za Lužánkami - Zámečnická ulice 2.Brno /FOTOGALERIE/ – Domy nesměníme, rozhodli v úterý brněnští zastupitelé. Jednali o osudu devíti nájemních domů, které chtěli zástupci města dříve vyměnit za podíly ve firmách podnikatele Libora Procházky. Právě ty totiž vlastní chodníky, silnice a další veřejné stavby, které blokují stavbu sportovních stadionů za Lužánkami. Díky úternímu rozhodnutí zastupitelů jsou nájemníci domů v bezpečí.


Archeologové objevili u akvaparku římské mince

Příklady římských mincí nalezených v germánském prostředí.Pasohlávky – Pozůstatky z druhé světové války, pravěku i Římské říše našli při novém průzkumu oblasti kolem Pasohlávek na rozhraní Břeclavska a Brněnska. Do práce se pustili pracovníci Archeologického ústavu Akademie věd v Brně na žádost akvaparku Aqualand Moravia.


Studenti z dvacítky škol v Brně zvolí svého prezidenta. Nanečisto

Studentské volby. Ilustrační foto.Brno – Svou ideální hlavu státu v úterý začnou volit jihomoravští středoškoláci. V Brně se do Studentských voleb zapojí dvacítka středních škol, učilišť a gymnázií.


Důchodci získají stovku nových bytů. V brněnských Tuřanech

Ilustrační foto.Brno – Jedenáct nových domů se sto byty nabídne Brňanům v důchodovém věku bydlení s pečovatelskou službou. V pondělí o záměru informoval náměstek brněnského primátora Petr Hladík.


Brňané mají školu smyku za rohem. Na novém polygonu řidiče rozhodí tržná deska

Slavnostní otevření Polygonu na brněnském Automotodromu.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Námraza na silnici překvapila před dvěma lety řidiče z Brněnska Václava Hájka. „Dostal jsem smyk a skončil v příkopu. Byl to jeden z důvodů proč jsem si zaplatil školu smyku v Jihlavě,“ poznamenal. Od pondělí už jihomoravští řidiči na polygon nepojedou daleko. Představitelé firmy Polygon Brno otevřeli nový areál u Masarykova okruhu.


Brněnský řidič tramvaje chodí do práce odpočívat. Točením videí se baví

Řidič tramvaje a youtuber Martin ŠimekBrno /VIDEO/ – Tramvaj řídí už tři roky. Pro lidi jezdí rád a ještě raději o svých cestách po městě točí videa. Řidiče brněnského dopravního podniku Martina Šimka sledují na serveru Youtube necelé čtyři tisícovky lidí. Úspěšným youtuberem se stal náhodou.


Pouliční malby zdobí Brno. Hranice s vandalismem je ale tenká

Malba ve vnitřním traktu v ulici VáclavskáBrno /FOTOGALERIE/ - Barevné dečky pod sochou Masaryka, nápis Ztratil se kocour na zídce nebo pohled na Starou radnici namalovaný na jednom z domů v centru. I to je pouliční umění, se kterým se lidé mohou v Brně setkat.


Hendikepovaní si zacvičí na workoutovém hřišti. Chtěli by ho třeba v Lužánkách

Ilustrační foto.Brno – Hendikepovaní společně se zdravými lidmi si budou moci v Brně od příštího roku zacvičit na workoutovém hřišti. Brněnští radní chtějí buď postavit nové nebo upravit některé ze stávajících hřišť tak, aby ho mohli využívat i zdravotně postižení. Informovali o tom minulý týden.


Čekárny lékařů plní pacienti s kašlem a horečkou. Brnem se začíná šířit viróza

Ilustrační foto.Brno /ANKETA/ – Bolest v krku, záchvaty kašle nebo horečka trápí nejčastěji ty, kteří se nakazí virózou. Kvůli náhlému ochlazení v Brně nemocných v posledních dnech přibývá.


OBRAZEM: Letmo očaroval kouzelník. Děti si zatančily v karnevalových maskách

Předvánoční karnevalové odpoledne v brněnském OC Letmo.Brno /FOTOGALERIE/ - Zažít kouzelnické vystoupení, zasoutěžit si v zábavných hrách nebo si zatančit na dětské písničky mohly v neděli v brněnském obchodním centru Letmo děti všech věkových kategorií. Organizátoři si pro ně připravili Předadventní karnevalové odpoledne přímo v jednom z pater obchodního centra.


Hraním počítačových her žijí. Jsme jako rodina, vypráví členové Teamu Universe

Team Universe se koncem listopadu účastnil Mistrovství České republiky v počítačových hrách na brněnském výstavišti.Brno /FOTOGALERIE/ - V pouhých dvaceti letech je manažerem úspěšného týmu hráčů počítačových her. Jan „Tapy” Kopřiva ze Židlochovic na Brněnsku dříve sám hrával, později hledal nadějné talenty a před třemi roky založil organizaci Team Universe. Ne však proto, aby se sám zlepšoval. „Už jsem věděl, že je to marné,” směje se. S týmem se koncem listopadu účastnili Mistrovství České republiky v počítačových hrách na brněnském výstavišti.


Brnopas už funguje: zařídí levnější vstupné do desítek turistických cílů

Ilustrační foto.Brno – Usnadnit turistům cestu po brněnských turistických cílech a nalákat je na další. To má zajistit nová služba brněnského turistického informačního centra, turistická karta Brnopas. Dlouho slibovanou novinku centrum spustilo minulý týden.


OBRAZEM: Brněnské nádraží zahalil kouř. Lidé se svezli v adventním parním vlaku

Projet se parní lokomotivou a prohlédnout si přitom pět brněnských nádraží mohli v sobotu lidé díky adventnímu parnímu vlaku, který na okružní jízdu vypravili zástupci Českých drah.Brno /FOTOGALERIE/ - Projet se parní lokomotivou a prohlédnout si přitom pět brněnských nádraží mohli v sobotu lidé díky adventnímu parnímu vlaku, který na okružní jízdu vypravili zástupci Českých drah.


Peklo v Bystrci. Čerti v průvodu řinčeli řetězy a plivali oheň

Vánoce v Bystrci s Dádou Patrasovou a čerty.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Nad náměstím se ozývá řinčení řetězů, vzduchem létají plameny. Do centra brněnské Bystrce míří průvod deseti čertů. Někteří se vezou na dřevěném voze, jiní jej doprovázejí pěšky.


Špilberk pod nadvládou hravých umělců. Děti navštívil i kreslený Chuchel

Na brněnském hradě Špilberk v sobotu začaly Hravé Vánoce.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/- Hradním nádvořím se rozléhají koledy a v železných koších plápolá oheň. Kolem plamenů se těsnají lidé, kteří si chtějí v mrazivém počasí ukrást alespoň trochu jeho tepla. Mezi zmrzlými návštěvníky se prohánějí děti, které smlouvají s rodiči o špekáček k opečení nebo horkou čokoládu. Je sobota dopoledne a na brněnském hradě Špilberk zrovna začaly Hravé Vánoce.


Parkovat večer v centru je umění. Lidé můžou stát před soudy, navrhují politici

Nejvyšší soud. Ilustrační foto.Brno – Přijet večer k domu a zaparkovat je pro obyvatele Brna-středu zhola nemožné. Přitom je tam v té době spousta parkovacích míst prázdných. Právě na ně se někteří politici z Brna-středu ve svém návrhu zaměřili.


V Brně testují lék na Huntingtonovu chorobu. Zatím na prasatech

Magnetická rezonance. Ilustrační foto.Brno - Zapomínají a trpí nekontrolovatelnými pohyby, zatím je přitom nikdo nedokáže vyléčit. Lidem s Huntingtonovou chorobou chtějí dát naději odborníci z Brna, Nizozemska a Velké Británie, kteří nedávno ukončili druhé kolo testování nového léku. Zatím na prasatech.


Punč si u pultu dají jen stěží. K některým stánkům se vozíčkáři nedostanou

Problémy vozíčkářů s přístupy ke stánkům a stolkům na vánočních trzích v Brně. Na fotografii vozíčkářka Ludmila Kulová.Brno /FOTOGALERIE/ – Místo stánkového pultu mají stříšku proti dešti, na Dominikánském náměstí si připadají jako v pasti. Dát si punč nebo bramborák na brněnských vánočních trzích je někde pro vozíčkáře nadlidský úkol. K části stánků se totiž podle zjištění Brněnského deníku Rovnost nedostanou. Brání jim nepřekonatelné prahy i vysoké pulty.


Odboráři hrozí stávkou. Chceme o čtyři a půl tisíce měsíčně víc, volají

Ilustrační fotografie.Brno – Odboráři požadují po vedení brněnského dopravního podniku navýšení měsíční mzdy o čtyři a půl tisíce korun. Vedení dopravního podniku to odmítá. „Pokud vedení nenavrhne nějaký kompromis, vyhlásíme osmnáctého prosince stávkovou pohotovost,“ informoval v pátek na tiskové konferenci předseda odborů Libor Weinstein.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012