Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

středa 18.10.2017, Lukáš
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Opravené toalety u brněnského hlavního nádraží už slouží lidem

Ilustrační fotoBrno – Nově zrekonstruované toalety v brněnské Nádražní ulici otevřeli tento týden zástupci magistrátu. Jejich oprava vyšla město na milion čtyři sta tisíc.


Studenti a bývalí pedagogové veteriny vyjdou do ulic. Proti děkanovi

Ilustrační fotoBrno – Všudypřítomný strach, vyhazovy za názor a klima připomínající totalitní režim. Tak popisují atmosféru studenti a bývalí pedagogové Fakulty veterinárního lékařství Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Za problémy na fakultě podle nich může současný děkan Alois Nečas, který letos kandiduje i na rektora univerzity. V otevřeném dopisu studenti a bývalí pracovníci Fakulty veterinárního lékařství vyzývají Nečase, aby nekandidoval na post rektora univerzity. 


Lékaři ve středu na protest zavřou ordinace. Dusí je papírování

Ilustrační foto.Jižní Morava - Dnes neordinujeme, připojujeme se ke stávce. Podobný nápis si na dveřích ordinací ve středu přečtou stovky Jihomoravanů, kteří vyrazí za svým praktickým lékařem. Doktoři protestují proti rostoucí administrativní zátěži, povinným e-receptům a snížení úhrad ministerstvem zdravotnictví. Na půl hodiny zavřou i lékárny.


S výměnou obecních bytů Brňanům pomůže nový web

Ilustrační foto.Brno – Když lidé ještě nedávno měnili obecní byt za jiný, moc možností neměli. Řešili to svépomoci, převážně přes letáčky a inzeráty v ulicích, nebo prostřednictvím nelegálních služeb realitních kanceláří.  Představitelé města se rozhodli to změnit spuštěním webu, kde se zájemci o výměnu mohou najít. Po třech týdnech od spuštění zatím na ně přidalo svůj inzerát téměř padesát lidí.


Strojírenský veletrh: 80 tisíc lidí a problémová aplikace pro návštěvníky

Mezinárodní strojírenský veletrh na brněnském výstavišti přilákal 80 tisíc lidí.Brno – Měla návštěvníkům Mezinárodního strojírenského veletrhu usnadnit pohyb po výstavišti, navigovat ke stánkům a zprostředkovat sjednání schůzek. Stala se z ní ale jen mapa a katalog vystavovatelů.


Za zamčenými dveřmi? Počítání hlasů si navzájem hlídáme, říká členka komise

Monika Smetanová už šest let dohlíží na volby jako členka okrskové volební komise.Jižní Morava – Ve volebních komisích zasedá Monika Smetanová už asi šest let. „Prošla jsem už řadou obcí a v každé komise funguje trošku jiným způsobem. Vždy záleží na předsedovi, jak si vše zorganizuje,“ zmiňuje žena z Brna, která se ve členství v komisi dostala přes svou matku. Působí totiž v jedné z politických stran a svou dceru do komise při volbách nominuje.


Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

Ilustrační foto.Jižní Morava - Existuje celkem dvanáct politických uskupení, které mají reálnou šanci dosáhnout na tříprocentní volební výsledek. Tedy kdyby letošní parlamentní volby byly jen na jihu Moravy. Alespoň to tvrdí poslední předvolební průzkum preferencí, které exkluzivně pro Deník připravila firma SANEP.


Video politologů z Masarykovy univerzity varuje před volbou populistů

Video Populisté a proč (ne)volit.Brno /VIDEO/ – Před volbou populistických uskupení varují od začátku volebního týdne politologové z Katedry politologie Fakulty Sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Vydali video, v němž vysvětlují, jak poznat populismus.


Káceli stromy bez povolení. Firma uznala chybu, v Židenicích už zasadila nové

Firma Astra Lednice bez povolení porazila stromy ve dvou židenických ulicích. Svou chybu uznala a již vysadila nové.Brno – Přišli s motorovými pilami a zůstaly po nich jen pařezy. Firma Astra Lednice, která kvůli plánované opravě plynovodu letos v březnu bez potřebných povolení vykácela patnáct vzrostlých stromů ve dvou židenických ulicích, dodatečně napravuje chybu. Již minulý týden v ulici Kamenačky musela vysázet nové stromky i keře. Navíc zaplatí i pokutu několik desítek tisíc korun.  


Brno se odhalí na světových veletrzích. Kampaň vyjde na dva miliony

Ilustrační foto.Brno – Ve Vídni, Berlíně, Soulu, Londýně a dalších sedmi městech se v příštím roce představí Brno. O návštěvě jedenácti světových i domácích veletrhů turistického ruchu rozhodli radní. Daňové poplatníky to přijde asi na dva miliony korun.


Obědy v hospodách jsou přesolené, ukázal test hygieniků. Neprošel žádný podnik

Ilustrační foto.Brno /ANKETA/ – Na solničku by lidé měli u oběda raději zapomenout. Krajská hygienická stanice v Brně nedávno zveřejnila výsledky průzkumu ve dvaceti podnicích v Brně. Testem neprošel ani jeden oběd. V některých bylo až dvakrát více soli, než je doporučená denní dávka na celý den.


SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na degustaci pivovaru Chomout v Brně

Ilustrační foto.Brno /SOUTĚŽ/ - Soutěžte s Deníkem Rovnost a Piváriem Zelená kočka o vstupenky na výjimečnou degustaci vzorků z pivovaru Chomout v pivním baru na brněnské Dvořákově ulici!


Znalosti politických lídrů prověřil kvíz. Někteří opisovali či měnili odpovědi

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD se zúčastnil Deník-busu na jižní Moravě.Brno, Mikulov – Do sněmovny je vynesou hlasy lidí z jižní Moravy. Brněnský deník Rovnost se proto rozhodl prověřit, co kandidáti o regionu vědí. Dvanáct čelních představitelů jihomoravských kandidátek dostalo dvanáct otázek v úterý minulý týden po cestě z Brna do Mikulova v unikátním Deník-busu. Odpovídali hlasováním ano nebo ne.


Do Ivančic se sjeli hasiči, strážníci i vězeňská služba. Předváděli lidem zásahy

Ve cvičiště se v neděli proměnily Ivančice na Brněnsku.Ivančice /FOTOGALERIE/ – Ve cvičiště se v neděli proměnily Ivančice na Brněnsku. Konal se tam patnáctý ročník přehlídky zásahů záchranných a bezpečnostních složek. Zahlédnout je lidé mohli u střediska volného času v Padochovské ulici.


Obilí bude na jižní Moravě o čtvrtinu méně než loni. Úrodu zničilo sucho

Ilustrační foto.Jižní Morava - Zemědělci sklidili kvalitní obilí, je ho ale méně. Sklizeň obilnin v Jihomoravském kraji je o čtvrtinu menší než loni. „Je to katastrofa. Kvůli suchu jsem přišel o tři čtvrtiny ječmene a polovinu pšenice,“ postěžoval si zemědělec Josef Mikulica z Popic na Břeclavsku.


Malou Ameriku provoněly speciality z dýní. Bodovaly dýňové lasagne i zelí

Malá Amerika hostila Městské dýňové slavnosti.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Dýňovou polévku s javorovým sirupem, sladký koláč nebo třeba burgery s kachním masem mohli v sobotu ochutnat lidé v Brně. Malá Amerika hostila Městské dýňové slavnosti. Ty už druhým rokem prezentují dýňové speciality místních restaurací. Letos nechyběla kuchařská show, kde šéfkuchař vařil na pomoc dětem.


Pokuty vybírají hned na místě. Karty v Brně přijímá dalších dvacet revizorů

Ilustrační foto.Brno - Dvacet nových platebních terminálů přibylo brněnským revizorům. Zaplatit pokutu přímo ve voze kartou tak může více černých pasažérů.


OBRAZEM: Muzikál Madagaskar zavedl diváky z Brna na ostrov v Indickém oceánu

Návštěvníci brněnské DRFG arény se v sobotu odpoledne ocitli na ostrově blízko pobřeží Arfiky.Brno /FOTOGALERIE/ - Návštěvníci brněnské DRFG Areny se v sobotu odpoledne ocitli na ostrově blízko pobřeží Arfiky. Tam je totiž spolu se známými animovanými postavami: žirafou Malmanem, hrošicí Glorií, zebrou Martym a lvem Alexem zanesl oceán. Zvířata utekla ze zoologické zahrady v New Yorku za dobrodružstvím. Souhrou náhod se ocitla na Madagaskaru.


Lužánky zaplavila smečka psů z útulků. Při výstavě hledali nové majitele

Sobotní akce s názvem Chcete nás? v LužánkáchBrno /FOTOGALERIE/ – Netradiční psí výstava, u které nejde o to se ukázat, ale pomoci. Tak vypadala sobotní akce s názvem Chcete nás? v brněnském parku Lužánky. Psí útulky z Brna a okolí představily svoje čtyřnohé svěřence. Kromě sledování psí promenády si mohli lidé vyslechnout také příběh každého z nich.


Zdravá strava ve školních jídelnách? Kolu a brambůrky si děti kupují tajně

Ilustrační foto.Jižní Morava - Brambory střídá pohanka, kuře zase tofu. O zdravé stravování mají jihomoravské školy obrovský zájem. Děti přesto nechávají v obchodech za sladkosti tisíce.


Nejvíc lidí kandiduje do sněmovny z Brna-středu, ukázal průzkum Rovnosti

Místostarostka městské části Brno-střed Jasna Flamiková.Brno - Nejvíc kandidátů do poslanecké sněmovny je z Brna-středu. Ukázal to průzkum Brněnského deníku Rovnost, který se zaměřil na kandidátky všech politických subjektů v Jihomoravském kraji. Reportéři zjišťovali, ze které městské části jsou první tři kandidáti, kteří pochází z Brna a kandidují do desátého místa.


Nemocnice trápí nedostatek zdravotních sester. V Brně jich chybí jednaosmdesát

Ilustrační foto.Brno /ANKETA/ - Nemocnice se bez nich neobejdou. Zdravotní sestry se starají o pacienty, řeší administrativu a spoustu dalších úkolů. Jen ve třech velkých brněnských nemocnicích jich přitom dohromady chybí jednaosmdesát. Provoz tam udržují za cenu přesčasů.


Domov důchodců v Tomešově ulici možná přestaví soukromník. Kraji chybí peníze

Ilustrační foto.Brno-střed - Až sto dvacet nových míst v novém domově pro důchodce má vzniknout v bývalé transfuzní stanici v brněnské Tomešově ulici. Na výstavbu ale kraj nemá dost peněz.


Děti se při hraní svlaží v mlhovišti. Na novém hřišti před komínskou školkou

Ilustrační fotografie.Brno-Komín - Stovka dětí, které chodí do nově rozšířené mateřské školy v komínské ulici Pastviny, si bude mít do konce roku i kde hrát. Díky modulární přístavbě letos školka otevřela novou třídu pro dalších pětadvacet dětí, brzy u ní vyroste i moderní hřiště.


Vína danit nechceme. Tvoří i kulturu, shodli se lídři jihomoravských kandidátek

Společné focení lídrů jihomoravských kandidátek.Jižní Morava - Nulová spotřební daň není podpora alkoholismu, ale vinařů. Většina lídrů jihomoravských kandidátek se na tom shodla v tomto týdnu v debatě projektu Deník-bus.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012