Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

sobota 20.04.2019, Marcela
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Zoologickou zahradu zaplnily děti. Učily se foukat kuličky

V pátek začal v brněnské zoologické zahradě speciální velikonoční program.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Nadšený křik dětí se v pátek odpoledne mísí s vřískotem opic a řevem tygrů. Do brněnské zoologické zahrady prozářené sluncem míří stovky návštěvníků při prvním dni speciálního velikonočního programu pro děti.  


Končící rektor univerzity Bek: Nebudu šéf, čekám srdečnější setkání i vztahy

Brno 15.04.2019 - Rozhovor na konci týdne s rektorem brněnské Masarykovy univerzity Mikulášem Bekem.Brno – Masarykovu univerzitu přebíral na vrcholu z hlediska počtu nabízených studií. Kvůli stagnujícím výdajům od státu hned s nástupem do funkce rektora řešil podle svých slov nejdůležitější úkol, omezení jejich počtu. Letos funkci po osmi letech opouští. „Počet studií se tehdy pohyboval kolem čtyřiačtyřicet tisíc. Dnes je to dvaatřicet tisíc, přičemž klesající trend se nezastaví ještě několik let,“ porovnává dosluhující rektor univerzity Mikuláš Bek.  


Pošta v Řečkovicích zůstane na stejném místě. Petice uspěla

Ilustrační fotoBrno – Asi dva roky lidé v brněnských Řečkovicích debatovali o umístění pošty. Nedávno padlo rozhodnutí. Zůstane na současném místě v Kolaříkově ulici.  


Naše školka: Děti v ostopovické mateřské škole vedou ke vztahu k přírodě

Děti z MŠ Ostopovice, třída MyškyOstopovice /FOTOGALERIE/ - Do mateřské školy v Ostopovicích na Brněnsku chodí děti do tří tříd. Nachází se asi uprostřed obce ve Školní ulici poblíž tamní základní školy.


Trollí či nevolí. Kuriózní názvy stran lákají voliče do Evropského parlamentu

Ilustrační fotoJižní Morava - V blížících se volbách do Evropského parlamentu kandidují jihomoravští politici i v několika stranách s bizarními názvy. Podle politologa jde těmto stranám jen o pozornost.


U Jošta se sešli moravisté. Kvůli obnově zemského sněmu

Brno 18.4.2019 - Happening za obnovu Moravského zemského sněmu.Brno – Chceme zpátky Moravský zemský sněm, znělo ve čtvrtek odpoledne brněnským Moravským náměstím. Setkání příznivců svolali zástupci Moravského zemského hnutí.  


V Lednici zahájí plavební sezonu, v Brně si dají sraz chovatelé mopsů

Začátek nové plavební sezony v Lednici.Lednice /TIPY NA PRODLOUŽENÝ VÍKEND, FOTOGALERIE/ - V přístavišti v zámeckém parku v Lednici na Břeclavsku se bude v sobotu konat tradiční slavnost Vítání jara. Lidé slavnostně zahájí plavební sezonu, i když lodě v areálu plují už od března.


Lidé vyhledávají zelené pivo kvůli chuti i vyššímu obsahu alkoholu

Zelené pivo.Brno /FOTOGALERIE/ - Nejen na zahrádkách brněnských podniků se ve čtvrtek zelenalo. Tradičně zbarvené pivo si na Zelený čtvrtek nenechal ujít ani David Ondráček. “Někdo by mohl brát zelené pivo jen jako tradici, ale pro mě to však tak úplně neplatí. Například chuť zeleného piva, nebo ještě lépe Kraslicaka od pivovaru Černá Hora mě opravdu baví. Navíc zelené pivo má obecně více procent alkoholu než standardní ležák, což je samozřejmě jen dobře,” uvedl.  


Tip Deníku: Lidé se vydají po stopách brněnských pivovarů

Pivovar. Ilustrační foto.Brno - Milovníky piva ve čtvrtek 18. dubna uvede do historie brněnských pivovarů průvodce Filip Vrána v rámci akce Jarní komentované procházky. Procházka začne na Petrově u náhrobku sladovníka před Diecézním muzeem. 


Srážka tří aut v Židenicích zkomplikovala dopravu po Brně

Dopravní nehoda na křižovatce ulic Gajdošova a TáborskáBrno - Ke srážce tří osobních aut došlo ve čtvrtek ráno krátce před sedmou hodinou na křižovatce ulic Táborská a Gajdošova. Jednoho z účastníků nehody převezla záchranná služba do nemocnice. „Muž středního věku měl pravděpodobně zdravotní indispozici, kvůli které se přestal věnovat řízení. Odvezli jsme ho bohunické nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranky Michaela Bothová.


Tip Deníku: Zvědaví lidé si zaexperimentují s rostlinami ve Vida centru

Vida science centrum. Ilustrační foto.Brno - Rostlinnou říši prozkoumají lidé od čtvrtka 18. dubna v brněnském centru VIDA! Rostliny si prohlédnou pod mikroskopem, zjistí jak funguje fotosyntéza nebo si vypěstují zahrádku ve vaječné skořápce.


Nádraží v Židenicích bez bariér? Bude zřejmě až za čtyři roky

Vlakové nádraží Brno ŽideniceBrno - Cestující i představitelé Židenic chtějí bezbariérové vlakové nádraží. Železničáři vyčkávají až na rekonstrukci, která je v plánu v následujících letech.  


Marihuana není jenom droga. Podle lékařů i úspěšně léčí

Ilustrační foto.Brno – Nepřekonatelná únava, bolesti a otoky kloubů, neustálé chození na toaletu. To všechno trápí Veroniku Pokornou. Trpí totiž Crohnovou chorobou, chronickým zánětem střev. „Nejhorší je ta únava. A člověk musí pořád běhat po doktorech,“ svěřila se. Její problém může vyřešit výzkum, který startuje ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně.  


Parkování v modrých zónách? Povolení stát v Brně-středu získají i Královopolští

Rezidentní parkování v Brně. Ilustrační foto.Brno – Na výběr z více míst k parkování získají od května obyvatelé Králova Pole, kteří žijí poblíž oblastí s modrými zónami. Ceník, podle kterého lidé oprávnění získají, schválili brněnští radní ve středu.


Policisté zasahovali proti stovce demonstrantů. Šlo o cvičení

Jihomoravští policisté ve spolupráci s moravskoslezskými ve středu v Brně trénovali zásah proti demonstrantům. Cvičení se zúčastnily tři stovky policistů.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Oddělit od sebe dvě znepřátelené skupiny demonstrantů, uklidnit rozvášněný dav. Jihomoravští policisté ze speciální pořádkové jednotky společně se svými moravskoslezskými kolegy ve středu v Brně cvičili zásah na demonstraci. Cvičení bylo mimo jiné přípravou na případný zásah na demonstracích, které se v Brně budou konat prvního května.  


Rozveze až k hrobům. Ústřední hřbitov bude přes Velikonoce brázdit minibus

Navštívit hroby svých blízkých se Brňané vypravují o velikonočních svátcích každoročně. Letos jim cestu po rozlehlém areálu Ústředního hřbitova od pátku do pondělí zjednoduší minibus.Brno – Navštívit hroby svých blízkých se Brňané vypravují o velikonočních svátcích každoročně. Letos jim cestu po rozlehlém areálu Ústředního hřbitova od pátku do pondělí zjednoduší minibus.


Muzeum tortury přesídlilo z Brna do Lednice. Kvůli bezpečnosti

Muzeum mučicích nástrojů. Ilustrační foto.Lednice – Více než dvě stovky exponátů, které reprezentují údajně největší výstavu historických mučicích nástrojů, mohou nově navštívit lidé v Lednici na Moravě. Oblíbené i kontroverzní muzeum tortury se totiž přesunulo z Brna právě sem.


Připojení se k Brnu? Radši samostatnost, zní z okolních obcí

Brno, ilustrační fotoBrno /100 LET VELKÉHO BRNA/ – Třiadvacet okolních obcí s téměř čtvrt milionem lidí se před sto lety připojilo k Brnu. V současné době žádné změny hranic město nečekají. Starostové okolních obcí jsou spokojení se samostatností a naopak zástupci městských částí se i po dřívějších problémech o odtržení nesnaží.


Na Velikonoce si lidé vyfouknou píšťalku ze skla, nebo vystřelí z luku

Velikonoce v brněnské zoo.Brno – Tisíc vajíček přivítá na Velikonoční pondělí návštěvníky v brněnské zoo. Kdo jedno najde, dostane sladkou odměnu. Nejen tímto programem lidé v Brně oslaví Velikonoce. Různé akce lidé navštíví i v jiných částech města.  


Požár na Petrově? Střechy má lepší, než měla katedrála Notre-Dame

Brněnská katedrála svatého Petra a Pavla.Brno - Paříž při požáru téměř přišla o katedrálu Notre-Dame. Brněnské poklady Špilberk a Petrov mají propracovanou protipožární ochranu. I tak by byla ale jejich záchrana v případě požáru náročná. Kvůli jejich konstrukci i poloze.


Do Aqualandu Moravia pořídí nový tobogán. Bude první svého druhu v Evropě

V Pasohlávkách bude příští rok nový tobogán, kde lidé pojedou i nahoru.Pasohlávky /VIZUALIZACE/ - Po téměř 250 metrů dlouhém tobogánu se projedou už příští rok lidé v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách na Brněnsku. 


Tip Deníku: S kolem kolem Sávy

Cyklostezka. Ilustrační foto.Brno - Dva bývalí spolužáci z gymnázia naložili své bicykly a vydali se z Lublaně. O neplánované cestě poví v úterý v brněnské Expediční klubovně Jan Kirner. 


Velikonoční pivní speciály? Letos nabídnou Zelené i Idiota

Ilustrační fotoJižní Morava - Zelené pivo opět připravilo několik pivovarů na jihu Moravy. Před Velikonocemi lákají zákazníky také na další vícestupňové pivní speciály. Někteří preferují jiné barvy.


Velké Brno: obce s městem srostly, Češi získali převahu

SPOJENY V JEDNO. Novou část Brna vytvořily dvě dříve samostatné obce Maloměřice a Obřany ( na snímku Pohled na Cementárnu). autor: Archiv města BrnaBrno – Jedno století přesně na den v úterý dělí události vzniku takzvaného Velkého Brna. Úředně používaný název se mezi lidmi rychle uchytil. „Přešel do lidového rčení ve smyslu: je-li něco velké, je to velké jako Brno,“ uvedla historička Milena Flodrová.


Římský tábor v Modřicích přiblíží informační panel

Římští vojáci. Ilustrační foto.Modřice - Římský tábor pro více než deset tisíc vojáků rozprostírající se až na čtyřiceti hektarech na území dnešních Modřic na Brněnsku připomene u Prusinovského ulice nový informační panel.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012