Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

pátek 25.09.2020, Zlata
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Brněnsko

Střípky z debaty Deníku Rovnost: Covid je nová šance na rozlétání letiště

Předvolební debata Deníku na jižní Moravě. Lídři a zástupci stran a hnutí kandidujících do krajského zastupitelstva se setkali na zámku v Mikulově, 24. září 2020.V předvolební debatě Deníku Rovnost rezonovala především doprava. Lídři kandidátek pro volby do zastupitelstva Jihomoravského kraje se vyjadřovali i dalším tématům.  


Krajská supernemocnice: výhody, ale i obavy o rušení lůžek či celých oddělení

Předvolební debata Deníku na jižní Moravě. Lídři a zástupci stran a hnutí kandidujících do krajského zastupitelstva se setkali na zámku v Mikulově, 24. září 2020.Jedna supernemocnice, pod níž bude všech devět dosud samostatných krajských nemocnic. Tímto směrem se vydalo jihomoravské zastupitelstvo, když letos schválilo vypracování studie proveditelnosti.


Masarykova univerzita se brání opatření hygieniků. Celá jižní Morava je oranžová

Rektor Masarykovy univerzity v Brně Martin Bareš.Studenti vysokých škol v Jihomoravském kraji se musí v nadcházejícím semestru přejít výhradně na online výuku. Nařízení v úterý vydali krajští hygienici v reakci na vývoj epidemiologické situace, opatření platí od středy. Nyní se proti němu ohradila Brněnská Masarykova škola.  


VIDEO: Brněnský strážník zachránil sele s pupeční šňůrou, pojmenoval ho Korina

Život čerstvě narozené samičky divočáka zachránil odchytář brněnské městské policie Pavel Antonín.Život čerstvě narozené samičky divočáka zachránil odchytář brněnské městské policie Pavel Antonín. Na jaře ji v době nouzového stavu našel u Brněnské přehrady.


FOTO: V krasu uschl památný strom. Dvě stě let starý smrk u Habrůvky

V Moravském krasu uschl památný strom. Dvě stě let starý smrk u Habrůvky.Výška dvaačtyřicet metrů, obvod kmene přes tři metry a stáří kolem dvou stovek let. Památný smrk u křižovatky lesních cest Kočárová a K Hlinkovým dolům u obce Habrůvka budil svým impozantním vzrůstem oprávněný respekt. Jeho dny jsou však sečteny. Okolní les totiž postihla kůrovcová kalamita a nevyhnula se ani památnému jehličnanu v Moravském krasu.


FOTO: Řidiče na Mamutu ohlídají radary, obce děsí kolony kvůli zavřené I/52

Práce na opravách pokračují dle plánu.Velké obavy mají obyvatelé obcí kolem silnice I/52, která vede z Brna do Rakouska. Nyní řidiči projíždí už déle než půl roku přes novomlýnské nádrže u Pasohlávek na Brněnsku po provizorním mostě Mamut. Příští rok bude místo zcela uzavřené a kamiony zamíří do okolí.


Více peněz do motorek? Ne, shodli se volební lídři při debatě Deníku Rovnost

Předvolební debata Deníku na jižní Moravě. Lídři a zástupci stran a hnutí kandidujících do krajského zastupitelstva se setkali na zámku v Mikulově, 24. září 2020.Roční podpora třicet, maximálně pětatřicet milionů korun z krajského rozpočtu. To je hranice, přes kterou by nešla většina lídrů stran zastoupených v jihomoravském zastupitelstvu.


Kraj potřebuje na silnice víc peněz, shodli se lídři v debatě

Dálnice D52.V předvolební debatě Deníku Rovnost rezonovala především doprava. Lídři měli odlišný názor na D52 i novou 43.


Návrh Zbrojovky na rozšíření stadionu zastupitelé odmítají

FC Zbrojovka Brno. Ilustrační fotoMnozí Brňané žijící v blízkosti městského stadionu v ulici Srbská si oddychli. Na zastupitelstvu se vedení městské části Brno-Královo Pole vyjádřilo jednoznačně proti plánovanému rozšíření stadionu. S projektem přišel fotbalový klub Zbrojovka Brno, který má v současnosti stadion pronajatý.


Covid v domovech důchodců: V Zastávce má výsledky třetina lidí, klientka zemřela

Testování na koronavirus. Ilustrační fotoDvě nová ohniska nákazy se v posledních dnech objevila v domovech důchodců v Zastávce na Brněnsku a Kyjově na Hodonínsku. Na výsledky testů zatím v Zastávce čekají dvě třetiny klientů a zaměstnanců.  


Nová "vila Tugendhat": objevený funkcionalistický klenot v Brně se otevře lidem

Interiér prvorepublikového bytu v ulici Hlinky 46.Jedinečný zachovalý funkcionalistický byt v ulici Hlinky, o kterém Deník Rovnost již informoval, si brzy prohlédnou lidé při komentovaných prohlídkách a uměleckých akcích.


Nejrizikovější úsek Brněnska? Křižovatka na silnici I/23 v katastru Ostrovačic

Ilustrační fotoNejnebezpečnější místo na jihu Moravy je pro řidiče na dálnicích a silnicích první třídy křižovatka v severovýchodním cípu Hodonína, kde se silnice I/55 střetává s Měšťanskou ulicí. Vyplývá z dat pojišťovny Allianz.


Skoro tři tisíce panelů na střeše. Brněnská firma má vlastní solární elektrárnu

Zástupci firmy Thermo Fischer Scientific a náměstek primátorky Petr Hladík slavnostně otevřeli solární elektrárnu.Střecha pokrytá skoro třemi tisícovkami solárních panelů. Díky tomu ve firmě Thermo Fischer Scientific na brněnských Černovických terasách sníží svou uhlíkovou stopu o tisíc tun oxidu uhličitého.


Kdo nahradí senátora Papouška? Přečtěte si rozhovory s dalšími čtyřmi kandidáty

Bohuslav Chalupa a Richard Novák (oba nahoře ), Jiří Kadeřávek a Tomáš Anderle (dole).Kdo obsadí senátorské křeslo uvolněné po Zdeňku Papouškovi, který se rozhodl znovu nekandidovat? Odpověď voliči poznají po říjnových senátních volbách, ve kterých se střetne v obvodě číslo 60 Brno-město jedenáctka kandidátů. Přinášíme rozhovory se čtyřmi z nich.


Nové tabule u Hlavního nádraží. Cestující v Brně si najdou spoj už v podchodu

Lidé díky novým informačním tabulím už v podchodu zjistí, za jak dlouho odjíždí která linka šaliny.Místo přebíhaní mezi ostrůvky mohou cestující od brněnského Hlavního nádraží najít nejbližší spoj hromadné dopravy už v podchodu. Od tohoto týdne tam totiž visí šest informačních tabulí, které zobrazují nejbližší odjezdy tramvají, trolejbusů a autobusů.


Pochod za vyhynulá zvířata. Necháme se klidně zatknout, křičeli rebelové v Brně

Hnutí Extintion Rebellion a Animal Rebellion a jeho příznivci prošli městem, aby upozornili na vyhynulé druhy a důsledky klimatické změny.Formu piety měl středeční pochod spřátelených hnutí Extinction Rebellion a Animal Rebellion. Pořadatelé a účastníci akce chtěli upozornit na vyhynutí velkého množství zvířecích druhů kvůli klimatické změně.


Opilý muž ležel na zemi v Bystrci. Nadýchal přes čtyři promile

Alkohol. Ilustrační foto.Devětačtyřicetiletý muž ležel v úterý večer u restaurace v brněnské Bystrci. Strážníci zjistili, že je značně opilý.


Dekáda kampusu v Bohunicích: sto let snů, pět miliard korun a čekání na šalinu

Otevření Univerzitního kampusu v Bohunicích.Univerzitní kampus v brněnských Bohunicích slaví ve středu dekádu od otevření. Do dvou let se má vyřešit jeho největší slabina, vznikne tramvajové spojení s městem.


Studenti z Mendelovy univerzity mají vlastní pivo. Dvanáctku Mendelbier

Dvanáctku Mendelbier uvařil pivovar Moravia ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně.Na začátku semestru a nového akademického roku přivítali na Mendelově univerzitě studenty speciálním pivem. Uvařili ho v pivovaru Moravia, který s univerzitou spolupracuje. Na jeho přípravě se podílel i bývalý student univerzity Jan Grmela, který je vrchním sládkem skupiny Czech Craft Beers.


Na žádost o voličský průkaz zbývá jen pár dní. Na jihu Moravy jich budou desítky

Ilustrační foto.Lidé mohou podat žádost o vydání voličského průkazu už jen několik dní. Je možné žádat písemně na městském úřadě v místě trvalého bydliště, nebo online přes datovou schránku.


V kraji zemřela další oběť koronaviru, u sv. Anny chtějí testovat vakcínu

Odborníci z Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně jednají o možnosti zapojit se do testování nové vakcíny proti Covidu./ANKETA/ Zemřel další člověk s koronavirem, třináct nemocných převezli do nemocnic a přibylo rekordních 288 nově nakažených. Taková je podle dat hygieniků nejnovější bilance v kraji.


Rána pro Veletrhy. Výstavu lidských těl v Brně odložili na neurčito

Jeden z exponátů výstavy Body Worlds.Výstavu lidských těl v Brně chtěli pořadatelé otevřít ve čtvrtek. Kvůli koronaviru ji ale odložili naneurčito. Odsunutí akce znamená další ztráty pro brněnské veletrhy.


Nemocnice v Brně kvůli koronaviru zakazují návštěvy a chystají nová lůžka

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Ilustrační fotografie.Se zákazem návštěv musejí od středy počítat z důvodu zhoršující se epidemiologické situace pacienti a návštěvníci Fakultní nemocnice Brno. „Výjimku mají dětští pacienti a rodičky a samozřejmě pacienti v terminálním stavu," informoval mluvčí FN Brno Pavel Žára. Reagují tak na rekordní nárůst potvrzených případů nemoci covid-19, kterých za posledních čtyřiadvaceti hodin přibylo v Jihomoravském kraji 288, z toho bylo zaznamenáno šestaosmdesát přímo v Brně.


Opravují vnitřní římsy mostu na D1 u Brna. Omezení platí do konce října

Opravy na 196. kilometru D1 u Brna.Až do konce října musí řidiči počítat s omezením na 196. kilometru dálnice D1 u Brna ve směru na Prahu.


Oblíbený výlov Vrkoče, hody nebo slavnosti? Zrušeno. Lidé mají strach

Největší výlov na jižní Moravě - rybník Vrkoč. Ilustrační foto.Slavnostní výlov rybníka Vrkoč patří každoročně k největším událostem podzimu na Pohořelicku. Na jeho hrázi se kvůli němu schází tisíce lidí. Letos si tam návštěvníci na rybích specialitách nepochutnají.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012