Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

středa 16.10.2019, Havel
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Nevzdaly to, dnes inspirují druhé. Kapky na kameni připomenou ženské hrdinky

Obálka knihy Kapky na kameni.Brno /FOTOGALERIE/ – Stařenka Lata Brandisová sedí ve svojí malé chatičce ve vesnici za Prahou. Hledí na podkovu a tiše vzpomíná jak kdysi, jako první žena, vyhrála Velkou pardubickou. Od té doby už uplynuly roky a dnes si na ni zřídka někdo vzpomene. Pravdivý příběh popisuje Klára Kubíčková, která spolu s dalšími téměř čtyřiceti autorkami sepsala knihu příběhů skutečných hrdinek z historie i současnosti s názvem Kapky na kameni.


Masarykova univerzita slavnostně uvedla nového rektora Martina Bareše

Inaugurace rektora na brněnské Masarykově univerzitě.Brno /FOTOGALERIE/ – Do nové role rektora Masarykovy univerzity byl ve středu slavnostně uveden Martin Bareš. Úřad mu v aule univerzity předal předchozí rektor Mikuláš Bek.  


Sochy z tiskáren, módní přehlídky a kutilské vynálezy. Blíží se Prototyp

Sochy připravené na 3D tiskárnách, módní přehlídky a stovky kutilských vynálezů. Blíží se festival Prototyp Brno /FOTOGALERIE/ - Náhubek, který se přizpůsobí psímu čumáku na míru nebo hodinky zobrazující čas lidskou řečí. I takové vychytávky najdou Brňané tento víkend na festivalu Prototyp. 


Brno autenticky? Jen v opilosti nebo kocovině, láká text rubriky Fenomén Brno

Ilustrační foto.Brno – Občan Brna prý prožívá své město ve dvou základních polohách. V opilosti a v kocovině. Chovat se jako turista v Brně podle sociologa Stanislava Bilera zvládne každý a jen s fotkami historických staveb vystačí pár hodin. To píše v článku v nové rubrice Fenomén Brno propagačního webu města.


Dopravci posilují vlakové spoje. Lidé z Brna přímo zamíří i do Berlína

Ilustrační foto.Jižní Morava - Vlakoví dopravci posilují pro příští rok počet spojů přes jižní Moravu. České dráhy zařadí třeba přímý spoj z Brna do Berlína. Vstoupit na železnici v kraji chce i Leo Express.  


Na zastávku nebo kolem hvězdárny potmě? Minulost. Desítky míst ozáří nové lampy

Ilustrační foto.Brno – Večerní cesty ze zastávek hromadné dopravy ke dveřím svých domovů budou už příští rok příjemnější pro lidi z nejrůznějších částí Brna. Na několika desítkách míst, kde se nyní chodci i řidiči v noci pohybují po tmě, se totiž v budoucnu rozzáří nové pouliční lampy.


Houslistka Vanessa Mae rozezní brněnskou halu Rondo

Vanessa MaeBrno – Tóny linoucí se z nástroje světoznámé houslistky Vanessy Mae potěší ve středu večer její fanoušky v Brně. Lístky na koncert jsou na internetu stále ke koupi.  


Sloužili u britského letectva. Portréty pilotů lidem ukáže nová výstava

Brňané se od úterý mohou dozvědět více o československých pilotech, kteří za druhé světové války sloužili u 68. noční stíhací peruti britského letectva. Brno /FOTOGALERIE/ - Brňané se od úterý mohou dozvědět více o československých pilotech, kteří za druhé světové války sloužili u 68. noční stíhací peruti britského letectva.  Jejich portréty si lidé mohou prohlédnout v křížové chodbě brněnské Nové radnice. 


Přijela se čtvrt milionem na výdaje pro dceru. Tašku s penězi v Brně ztratila

Ilustrační fotoBrno - Se v přepočtu čtvrt milionem korun se vydali manželé z Kypru do Brna, aby pomohli dceři se zaplacením výdajů za studium a bydlení. Tašku s deseti tisíci eury ale žena ztratila po nákupu v jednom z brněnských obchodních centrer.


Nové vinařství z Drnholce zářilo v Africe. Za Ryzlink má platinovou medaili

Ilustrační foto.Jižní Morava - Platinovou medaili získalo Nové vinařství z Drnholce na Břeclavsku na největší africké soutěži vín Michelangelo International Wine and Spirits Awards 2019 v Jihoafrické republice.


SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na pivní degustaci pivovaru Permon v Brně

Ilustrační foto.Brno - Soutěžte s Deníkem Rovnost o vstupenky na řízenou degustaci originálního pivovaru Permon ve čtvrtek 17. října 2019. Degustaci připravili v Lucky Bastard Beerhouse od sedmé hodiny večer (ulice bratří Čapků v Brně).


Třetí místo za krůtí závitek. Škola uspěla v kuchařské soutěži

Ilustrační foto.Brno - Třetí příčku v soutěži o nejlepšího kuchaře roku 2019 ve společném stravování získala Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Brno v Merhautově ulici. Klání se konalo v Praze.


Objevil tři sta let staré spisy. Brněnský kardiolog je měl na půdě

Objevil spisy tři sta let staré, brněnský kardiolog je měl na půděBrno /FOTOGALERIE/ - Až bude příležitost, tak to někam dej. S těmito slovy před více než čtyřiceti lety obdržel kardiolog Josef Šumbera krabici starých spisů. Ze zažloutlých stránek se nakonec vyklubaly tři sta let staré lékařské disertační práce.   


Prosby lidí zabraly, posílí spoje do okolí Tišnova

Ilustrační foto.Brněnsko - Obyvatelé Březiny, Heroltic, Vohančic a místní části Pejškov získali lepší spojení z Tišnova do domovské obce. Nově tam zajíždí dva autobusové spoje navíc.


Kostel v Přibicích dostal schodiště. Opravili i blízké parkoviště

V Přibicích opravili schodiště vedoucí do kostela svatého Jana Křtitele.Přibice /FOTOGALERIE/ - Po novém schodišti se zábradlím stoupají lidé do kostela svatého Jana Křtitele v Přibicích.


Totalitní režim se po 30 letech vrací do Brna

Brno 14.10.2019 - TOTALITA na náměstí Svobody v BrněBrno - Na náměstí Svobody v Brně mohou lidé od včerejška zažít znovu totalitu. Multimediální představení v projekčním domě je na dvacet minut a návštěvníky přesouvá do období socialismu v letech 1948 až 1989. „Našim cílem je, aby byli návštěvníci překvapeni, zaskočeni. Chceme, aby přišli domů a zeptali se ohromeně rodičů, jestli to tak opravdu bylo,“ popsal Lukáš Nádvorník z firmy Media Park, která projekt vytvořila.


Ke kampusu povedou za tři roky tramvajové koleje. Stavba v pondělí začala

V Brně položili základní kámen tramvajové sítě.Brno - Stejně jako čtyřicet tisíc dalších lidí jezdí i Klára Pantůčková denně do areálu Univerzitního kampusu v Bohunicích. Místo pětadvaceti minut jí někdy cesta vezme i padesát. Cestující do areálu jsou totiž odkázáni pouze na autobusovou a trolejbusovou dopravu, a tak jsou cesty i vozy přecpané. Přibližně za tři roky si však cestující včetně Kláry uleví, sveze je totiž tramvaj.


Jehně uvěznily ostré trny. Z keře jej vypletli strážníci

Ovce na Stránské skála uvízla v trní. Vysvobodili ji strážníci.Brno /FOTO, VIDEO/ - V prince z pohádky o Šípkové Růžence se v sobotu proměnili brněnští strážníci. Plačící děti je upozornily na jehně, které uvízlo v šípkovém keři a ze sevření trnů se nemohlo dostat. Hlídka zvíře nakonec úspěšně vyprostila. 


Za odběrem krve už lidé dojíždět nemusí, nově lze darovat i u svaté Anny

Za odběrem krve už lidé dojíždět nemusí, nově lze darovat i u svaté AnnyBrno /FOTO/ - Doposud mohli Brňané darovat krev jen ve Fakultní nemocnici v Bohunicích. Dárci z centra města už však za dobrým skutkem nemusí dojíždět daleko. Dárcovské centrum totiž v pondělí otevřela i Fakultní nemocnice u svaté Anny v Pekařské ulici.  


Armáda málo využívá parkovací stání, stěžují si lidé z Hrnčířské i radnice

Areál Univerzity obrany. Ilustrační fotoBrno - Devět parkovacích míst v Hrnčířské ulici v Brně smí využívat jen armáda pro auta či autobusy, tedy pro účely Univerzity obrany. Jiní řidiči tam nesmí. Představitelé městské části Brno-střed však kritizují, že stání jsou málo využívaná, a chtějí výjimku vysoké školy zrušit.  


Týden ve fotografii: Dýňové hody, Vokolo Priglu i legendy za Lužánkami

Za Lužánkami se ve čtvrtek utkaly legendy Zbrojovky Brno a Sigmy Olomouc. Duel skončil remízou 4:4.Brněnsko /TÝDEN VE FOTOGRAFII/ - Co zajímavého se dělo ve vašem okolí v uplynulém týdnu? Významné události, zajímavé akce nebo třeba kuriozity si připomeňte v obsáhlé fotogalerii. Do ní jsme vybrali nejzajímavější záběry z Brna, Brněnska i celé jižní Moravy za posledních sedm dní.


Cesty už se rýsují. Oprava zahrad na Pernštejně jde podle plánu

Hrad Pernštejn - ilustrační foto.Nedvědice – Přesně za rok se první návštěvníci podívají do opravených vrchnostenských zahrad u hradu Pernštejn na Brněnsku. Podle pernštejnského kastelána Zdeňka Škrabala práce postupují podle plánu. „Už je výrazně vidět budoucí podoba zahrad. V dolní části jsou cesty a chystáme se na výsadbu stromů,“ popsal novinky kastelán.


Svíčky a květiny. Lidé uctí památku brněnské rodačky Vlasty Chramostové

Zemřela herečka Vlasta ChramostováBrno - Vlasta Chramostová zemřela minulou neděli, bylo jí dvaadevadesát let. V pondělí se s ní lidé rozloučí v Praze i v Brně.  


Bílý dům? Ať je památkou, žádá petice

Poliklinika Bílý dům na Žerotínově náměstí v Brně.Brno - Budoucnost takzvaného Bílého domu na brněnském Žerotínově náměstí je opět nejistá, může hrozit i jeho zbourání. Brněnský architekt sepsal petici žádající, aby se objekt stal památkou.  


Šikana: chytrá aplikace může v budoucnu pomoci i sportovcům

Šikana. Ilustrační snímekU školního bufetu je rušno. Skupinka starších chlapců obstupuje dívku a bere jí aktovku. „Vraťte mi ji,“ křičí děvče a snaží se dosáhnout na svoji školní tašku. Kluci se dobře baví, hází si batoh mezi sebou a sledují, jak mezi nimi školačka marně pobíhá. Nakonec tašku hodí na zem. Žákyně sbírá své věci a pláče. Z poničeného telefonu pošle zprávu školní psycholožce.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012