Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

čtvrtek 16.08.2018, Jáchym
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Slevy na městskou hromadnou dopravu? Opozice navrhuje jízdné zdarma

Ilustrační fotografie.Brno – Důchodci i děti do patnácti let mají jezdit zadarmo, zní od části brněnských opozičních zastupitelů. Reagují tak na rozhodnutí radních ohledně nižších cen jízdenek pro důchodce nad pětašedesát let a děti do patnácti let, o kterém Brněnský deník Rovnost informoval již dříve.


Vyšší hladina Nových Mlýnů? Ochránci jsou proti

Hráz Nových Mlýnů. Ilustrační foto.Jižní Morava – Sucho trápí jih Moravy, v tocích protéká pět až čtyřicet procent obvyklého množství vody. Ministerstvo zemědělství chce navýšit maximální hladinu Novomlýnských nádrží o pětatřicet centimetrů.


Kontrolovali kola, jestli nejsou kradená. Ročně jich v Brně zmizí čtyři stovky

Kontrola jízdních kol Policií ČR na cyklostezce u Brněnské přehrady.Brno /VIDEO/ - Kontrola povinné cyklistické výbavy, ale hlavně výrobních čísel kol, podle kterých policisté zjistí, zda se jedná o kradené kolo. Ve středu cyklisty zastavovali policisté na brněnských cyklostezkách. Kontroly jsou součástí druhého ročníku preventivní akce Prevence Tour, která má zajistit větší bezpečnost na jihomoravských cyklostezkách.


OBRAZEM: Nedobytné Brno. Oslavili 373. výročí ubránění města před Švédy

Výročí bitvy z konce třicetileté války uctili lidé na hradě Špilberku ve středu. Akce byla jedním z bodů týdenního programu oslav Dne Brna.Brno – Před 373 lety ubránili Brňané v čele s velitelem Raduitem de Souchesem město před Švédy. Výročí bitvy z konce třicetileté války uctili lidé na hradě Špilberku ve středu. Akce byla jedním z bodů týdenního programu oslav Dne Brna.


Loď Utrecht uvízla na mělčině. Kvůli nízké hladině přehrady pokleslo i nové molo

Loď Utrecht. Ilustrační foto.Brno – Jako škatulata se přesouvali ve středu lidé na palubě lodi, která plula po Brněnské přehradě. Kvůli nízké hladině tam loď Utrecht uvízla.


Dosud v Bystrci chyběla. Nová hřiště doplní i horolezecká stěna a inlinová dráha

Ilustrační fotoBrno - Nové hřiště na míčové hry i horolezeckou stěnu využijí lidé v bystrckém sídlišti Kamechy. Hřiště staví i v dalších místech Brna.


Opravy parku vrcholí. Do nejkouzelnější části se lidé podívají za dva týdny

Ilustrační foto.Tišnov - Úpravy druhé části parku Pod kostelem v Tišnově vrcholí.


V klidu doléčí svoje nemoci. Na stovce nových lůžek následné péče v Brně

Pracoviště SurGal následné péče.Brno – Dostali se z nejhoršího, do domácí péče kvůli svému stavu ale ještě nemohou. Kvůli nedostatku lůžek následné péče se tito pacienti často nemají kde doléčit. Zlepšit situaci má sto nových lůžek, které v srpnu vznikly v brněnské klinice Surgal. Přistavili tam nový pavilon.


Od září pojedou vlakem i autobusem za čtvrtinu ceny. Díky novým slevám

Ilustrační foto.Jižní Morava /ANKETA/ - Děti, studenti a důchodci na jihu Moravy od září ušetří při jízdě hromadnou dopravou. Díky zavedení nových slev.


Sluchátková párty: tiše protestovali proti omezování akcí na náměstí Svobody

V úterý večer Brňané tančili na náměstí Svobody. Silent party si užili se sluchátky na uších, protestovali tak proti omezení pořádání hudebních a tanečních akcí na náměstí Svobody.Brno /VIDEO/ – Zatančit si na brněnském náměstí Svobody a přitom nikoho nerušit hlasitou hudbou. Nevšední událost si užili Brňané v úterý večer, od sedmi hodin se tam totiž konala takzvaná Silent party.


Brnu chybí miliony na léčbu drogově závislých

Injekční stříkačky. Ilustrační fotografie.Brno – Bojovat s drogovou závislostí bude pro Brňany ještě těžší. Poté, co představitelé města vložili důvěru i peníze do moderního substitučního přístupu, který nahrazuje tvrdé drogy za levnější a méně škodlivou variantu, jim kraj seškrtal rozpočet. 


Pitná voda nad zlato. Obce na Tišnovsku omezují spotřebu vody na sto litrů denně

Ilustrační foto.Brněnsko – V šesti obcích na Tišnovsku si místní pitnou vodou své zahrady nezalijí. Kvůli suchu tam Vodárenská akciová společnost omezila její příděl na sto litrů na osobu denně. Nesmí sloužit ani k napouštění bazénů nebo umývání aut.


Dopisy z fronty rodinám. V historickém vagónu chce muzeum vojenské vlakové pošty

Leoš Fučík chce v brněnském Králově Poli vybudovat muzeum vojenské vlakové pošty.Brno - Dějiny pošty, vojenství i brněnského Králova Pole zajímají Leoše Fučíka již řadu let. Plánuje proto vybudovat v historickém vagónu muzeum. „Děda byl legionář a zúčastnil se bojů na Transibiřské magistrále. Patřil k zakladatelům vojenské vlakové pošty,“ vysvětluje muž.


Vytvořili místa pro skútry. Označují je speciální piktogramy

Speciální piktogramy označují parkovací místa pro skútry v brněnských Vinohradech.Brno /FOTOGALERIE/ – Na dvou místech označených speciálním piktogramem mohou nově zaparkovat majitelé skútrů v brněnských Vinohradech. Zatím v Prušánecké ulici. „Skútry jsou čím dál oblíbenější. Nechceme, aby zabíraly běžná parkovací místa, proto jsme pro ně vyčlenili plochy mezi parkovištěm a kontejnerovým stáním,“ řekl místostarosta Vinohrad Jiří Karásek.


Rezidentní parkování není připravené, odložte ho, vyzývá primátora opoziční ČSSD

Ilustrační foto.Brno – Systém rezidentního parkování není připravený. Zastavte ho, dokud je čas. Oliver Pospíšil za brněnský zastupitelský klub sociální demokracie v pondělí vyzval e-mailem adresovaným primátorovi vedení brněnského magistrátu, aby odložilo spuštění rezidentního parkování v historickém jádru Brna. Systém podporuje rezidenty, aby mohli lépe zaparkovat v okolí svého bydliště. Platit má začít od prvního září.


Jen třicítkou. Kvůli bezpečí cyklistů sníží v Březině rychlost

Ilustrační foto.Březina - Cesta na turistickou farmu nebo napojení na cyklostezku. Po silnici v březinské části Sviny jezdí hodně řidičů i cyklistů. Obec se po dohodě s policisty minulý týden rozhodla snížit tam rychlost na třicet kilometrů za hodin.


Obsazeno, zní z kolejí univerzit. Zaplnily je zvyšující se ceny za pronájmy bytů

Studentské koleje. Ilustrační foto.Brno /ANKETA/ - Studenti v Brně řeší problémy s bydlením. Koleje univerzit jsou už nyní plné. Můžou za to také vysoké ceny za pronájem bytů.


Raději obchod než byty, žádají obyvatelé. Bojí se stěhování problémových lidí

Pohled na Tišnov z rozhledny Klucanina. Ilustrační foto.Tišnov - Místo areálu bývalé pily v tišnovské lokalitě Pod Klucaninou mají vyrůst obytné domy. Tišnovští se ale obávají, že se do nich nastěhují problémoví lidé.


Lodí po Brněnské přehradě? Nejdál na hrad Veveří. Kvůli nízké hladině vody

Ilustrační foto.Brno - Provoz lodní dopravy je na Brněnské přehradě od pondělního rána omezený. Důvodem je nízká hladina vody v přehradě.


Stezku dokončí v září. Poučí o historicky první vlakové nehodě v Evropě

Ilustrační foto.Vranovice - Novinky se dočkají obyvatelé Vranovic i turisté, kteří tam zavítají. V polovině září skončí budování první části tamní naučné stezky.


Při opravách bez studené vody? Nechte si vychladnout teplou, vzkázal starosta

Oprava vodovodu. Ilustrační foto.Brno – Přijeli jsme z dovolené a netekla studená voda. Naštval jsem se a zavolal na úřad městské části i firmě, která v domě pracuje, stěžuje si Brňan Petr Chuchvalec, žijící ve Vaculíkově ulici v městské části Brno-sever. Reagoval tak na opravy vodovodního potrubí, které v letním horku zkomplikovaly život i dalším obyvatelům.


Parkování? Dejte otce do ústavu, radili mu úředníci

Ilustrační foto.Brno – Proč řešíte rezidentní parkování? Pokud je otec nemocný, dejte ho do ústavu. Takovou odpověď úředníků podle svých slov uslyšel nedávno Brňan Petr Markus, když chtěl s předstihem vyřešit stání v novém systému. Jeho otec trpí rakovinou a je nepohyblivý, pravidelně proto musí do nemocnice. Nového systému parkování se rodina bojí kvůli složitému objednávání sanitek pro převoz.


Počty procvičí interaktivně. Díky tabulím za necelých pět milionů

Ilustrační foto.Brno – Místo drolící se křídy správný výpočet děti jen doplní prstem nebo elektronickou tužkou. Na třiapadesát nových interaktivních tabulí se mohou těšit žáci z brněnských základních škol. Radní jejich nákup schválili tento týden.


Prodlouží život po infarktu. Díky novému vynálezu z Brna

Ilustrační fotoBrno - Naději na kvalitnější a delší život dává lidem se selhávajícím srdcem nová technologie brněnských vědců. Umožní totiž sestavit léčbu na míru každému pacientovi. „Novinka určí s přesností na jednotky milisekund vzájemné zpoždění srdečních komor,“ uvedla za odborníky Lenka Rudišová.


Uctili památku Leoše Janáčka. Politici mu chtějí postavit muzeum

Před devadesáti lety zemřel hudební skladatel Leoš Janáček. Jeho památku u hrobu uctilo asi třicet lidí.Brno /FOTOGALERIE/ – Přesně před devadesáti lety zemřel hudební skladatel Leoš Janáček, který je neodmyslitelně spjatý s Brnem, kde je i pochován. U jeho hrobu si jeho památku připomnělo asi třicet lidí. Přinesli s sebou i květiny a věnce.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012