úterý 19.03.2024, Josef
zpět na úvodní stranu

Brněnské sportovní zpravodajství

Zdroj: Brněnský deník - Sport

Rosice s ním zametly, tak září v Bohunicích. Přerovský gólem v derby načal Start

Téměř přesně tři roky hájil barvy fotbalových Rosic. Jenže zničehonic o Daniela Přerovského ve Slovanu přestal být zájem. V posledních dnech přestupového období se tak přesunul do kádru Bohunic, do kterého zapadl pořádně rychle. V sobotu prvním gólem načal Start a velkou měrou přispěl k jasné výhře Tatranu 3:0. „Rosice se mnou zametly, ale děkuju Bohunicím, že mi daly šanci a nebyl jsem odepsaný,“ říká zkušený ofenzivní hráč.

Grappling a jiu-jitsu táhnou. V Brně se utkalo přes devět stovek zápasníků

Každou akcí roste počet účastníků i diváků. Podle tohoto pravidla se neslo také TATAMY 8, osmé pokračování turnaje v grapplingu a brazilském jiu-jitsu, který opět hostila tělocvična Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně v bohunickém kampusu.

Fotbalistou roku se stal Souček. Anketu ovládl potřetí v kariéře

Kdo jiný, dalo by se říci. Fotbalistou roku se stal – podle očekávání – Tomáš Souček. Záložník londýnského West Hamu si vysloužil ocenění díky triumfu v Konfereněční lize. Coby kapitán pak dovedl českou reprezentaci na Euro.

Kometa v play-off tápe: Frustrující, rozebereme si chyby, burcuje Flek

Nepříjemná facka pro hokejovou Kometu. Místo toho, aby Brňané po nedělní porážce na nájezdy srovnali čtvrtfinálovou sérii extraligy s Litvínovem, schytali od Severočechů doma v pondělním druhém duelu jeden z největších přídělů sezony 1:5. Místo toho, aby tak Kometa zužitkovala výhodu domácího prostředí, pojede na sever Čech se ztrátou 0:2 na zápasy.

Sázka na křišťálové sklo. Pořadatelé představili medaile pro šampionát v Česku

53 dní před startem hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě odhalili pořadatelé podobu medailí, o kterou zabojuje česká reprezentace a dalších 15 národních týmů. Stejně jako v roce 2015 jsou všechny tři sady vyrobené z křišťálového skla, které doplňuje kovová obruba a další kovové prvky. „Chtěli jsme znovu ukázat, že české sklářství patří k tradičním odvětvím naší země,“ vysvětlil šéf pražského organizačního výboru Petr Bříza.

Jednalo se sice o první zápas krajského přeboru po téměř čtyřech měsících, hned ale ukázal, že se mají fanoušci na co těšit. V pátečním utkání mezi domácí Spartou Brno a Rousínovem plály emoce, rozhodčí rozdal dvě červené karty, cennou výhru 2:1 si nakonec odvezl celek z Vyškovska. Brněnský klub v závěrečném náporu nejprve napálil břevno a následně v posledních vteřinách zahodil penaltu, situace okolo třetího místa se tak pořádně zdramatizovala.

Komplikace pro Kometu. Elitní bek dostal stopku na tři zápasy

Nepříjemnost pro hokejovou Kometu, která po neděli prohrává 0:1 na zápasy ve čtvrtfinálové sérii extraligy s Litvínovem poté, co v úvodní partii padla 1:2 po nájezdech. V následujících třech duelech jí bude scházet jeden z klíčových beků Jan Ščotka, který dostal od disciplinární komise trest na tři zápasy kvůli zákroku na litvínovského Michala Guta.

OBRAZEM: Kuřim zvládla drama v Pohořelicích. Svoboda rozhodl v 96. minutě

Netradiční devítiminutové nastavení druhého poločasu rozhodlo. Fotbalisté Kuřimi v sobotním duelu sedmnáctého kola krajského přeboru otočili zápas v Pohořelicích až v 96. minutě, kdy výhru 2:1 vystřelil lídrovi soutěže Petr Svoboda. „Devítiminutové nastavení nebývá v krajském přeboru zvykem, ale bylo jednoznačné, ani domácí proti tomu neprotestovali. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," hodnotil výhru kuřimský trenér Svatopluk Habanec.

Žádný propadák před play-off. KP zakončilo nadstavbu duelem s USK

Duelem na palubovce euroligového giganta USK Praha zakončily v neděli večer basketbalistky KP TANY Brno nadstavbu A1. V hale Královka prohrály s dlouholetým vládcem české ligové scény 52:81. Ve čtvrtek zahájí Brňanky čtvrtfinálovou sérii play-off s Chomutovem.

Hrůzostrašný zápas, láteřil brněnský kouč Polách po porážce v Chrudimi

Místo aby po dvou remízách zabrali, odehráli fotbalisté brněnské Zbrojovky nejhorší utkání jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Jihomoravané prohráli v Chrudimi 1:3 a v tabulce klesli na pátou příčku.

Choupenitch jede na třetí olympiádu. Dramatičtější už to být nemohlo, říká

Alex Choupenitch vybojoval ve Washingtonu třetí olympijskou účast v řadě. V náročné kvalifikaci přeskočil na poslední chvíli Španěla Carlose Llavadora a v Pařížu tak nebude chybět. „Větší drama už to být nemohlo,” hlásí bronzový medailista z her v Tokiu.

Studená sprcha pro Kometu ve čtvrtfinále: Bude to dlouhá série, soudí Kučeřík

Takhle si první čtvrtfinále play-off nepředstavovali. Hokejisté Komety v úvodní domácí partii sice last minute gólem v závěru třetí třetiny poslali duel do prodloužení, ale v bezmála čtyřhodinové bitvě nakonec podlehli Litvínovu 1:2 po nájezdech, v nichž o výhře hostí rozhodli hvězdní sourozenci Kašovi. David dal gól a Ondřej dva, přičemž druhá jeho trefa v deváté sérii rozhodla o výhře Severočechů.Ve čtvrtfinále tak Brňané prohrávají 0:1 na zápasy.

Po úvodním jarním kole panovaly v Líšni obavy, rychle se totiž blížily týmy ze spodku druholigové tabulky. Jenže fotbalisté brněnského celku zareagovali na krutou porážku 0:1 se Žižkovem parádně. Po výhře v Příbrami v sobotu doma rozcupovali Opavu 3:0 a bodově už dotáhli i čtvrtou Zbrojovku.

Prosluněné počasí doprovázelo nedělní dopoledne první zápas jara v 1. A třídě skupině A mezi domácími Dobšicemi a Rajhradem. Mančaft ze vsi v těsné blízkosti Znojma s RAFK remizoval 1:1.

Výhoda domácího prostředí se v obou druhých utkáních čtvrtfinálové série extraligy prohodila, vývoj zápasů však zůstal téměř stejný. Zatímco volejbalistky Šelem v sobotu nezaváhaly ani ve venkovním prostředí a opět zdolaly Přerov 3:0, Královopolanky jsou už jen krok od vyřazení. Favorizovanému Liberci sice i doma vzaly jednu sadu, na víc se však nezmohly a padly 1:3 na sety.

Kometa ve čtvrtfinále? Horor s Třincem, Sparta na kolenou i Čajánkův konec

Čtvrtfinále play-off extraligy. Pro hokejisty Komety v dřívějších letech parádní disciplína. Brňané ovládli všech prvních šest čtvrtinálových sérií od svého návratu do extraligy v roce 2009. Naposledy se ovšem Brňané probojovali mezi čtyřku nejlepších v roce 2019, od té doby dvakrát nepřešli čtvrtfinále a jednou skončili už v předkole. Nyní hodlá Kometa v sérii proti Litvínovu, která startuje v neděli od pěti hodin večer v brněnské Winning Group Areně, navázat na úspěšná léta. Připomeňte si s Deníkem Rovnost všech osm čtvrtfinálových sérií Komety od jejího návratu do nejvyšší soutěže.

První brněnské derby ovládli fotbalisté Moravské Slavie. Bosonohám dali pět gólů

V úvodním jarním kole krajského přeboru fotbalistů se hrálo i první brněnské derby. Po trochu vlažnějším prvním poločase se ve druhém jasně prosadila Moravská Slavia a Bosonohy porazila 5:1.

PODÍVEJTE SE: Sokolovy nádherné trefy srazily Opavu a Líšeň dotáhla Zbrojovku

Propršená první půle toho divákům ještě příliš nenabídla. Na druhý poločas sobotního utkání však vysvitlo slunce, které ozářilo výborný líšeňský výkon. Brněnský celek doma smetl Opavu 3:0, hlavní měrou se na tom podílel křídelník Pavel Sokol, který se dvakrát parádně trefil z přímých kopů. „Kluci to neskutečně odpracovali, panuje naprostá spokojenost,“ pochvaloval si po utkání líšeňský kouč Milan Valachovič.

Byl to zápas, který bavil. Derby s pěknou diváckou návštěvou, emocemi, červenou kartou i třemi krásnými góly. Překvapivě si však všechny trefy připsali bohuničtí fotbalisté. V sobotním dopoledni nedali Startu žádnou šanci na výhru, předvedli parádní výkon a díky vítězství 3:0 výrazně zdramatizovali situaci na spodku třetiligové tabulky. „Věděli jsme, jak Start hraje, a byli jsme na to připravení,“ radoval se bohunický kouč František Schneider.

Divizní fotbalový duel Holešova s Bzencem ukončila smrt fanouška

/FOTOGALERIE/ Smutný konec měl sobotní fotbalový duel divize v Holešově. Utkání 17. kola ukončil za stavu 0:1 pro Bzenec náhlý zdravotní kolaps a smrt jednoho z fanoušků hostů bezprostředně s koncem prvního poločasu.

Jediná střela na bránu, tři inkasované góly a jasná prohra 1:3. A to vše na hřišti Chrudimi, které před utkáním devatenáctého kola patřila pozice ve spodní polovině tabulky druhé ligy. Fotbalisté brněnské Zbrojovky hrůzostrašně nezvládli sobotní dopolední utkání, o jediný jejich gól se postaral Roman Potočný, naopak Dominik Sváček musel lovit míč ze sítě hned třikrát. Brněnský celek tak odmítl šanci přiblížit se trápícímu se Vyškovu.

Lipták po výhře na Kypru o formě nemluví. Potřebuje vystřílet sedm tisíc nábojů

Příjemné povzbuzení do olympijské sezony prožil brokový střelec Jiří Lipták. Závodník brněnské Komety v disciplíně trap ovládl Grand Prix v kyperské Larnace. Už na konci července ho v Paříži čeká obhajoba zlata pod pěti kruhy, které vybojoval v Tokiu 2021. „Vůbec si to zatím nepřipouštím, je teprve březen. Užívám si každý trénink, závod bez toho, aniž bych přemýšlel nad olympiádou,“ sdělil Deníku Rovnost český střelec.

KP věří v unikátní prostředí domácí haly. Ve čtvrtfinále může být hlavní zbraní

V prvním utkání čtvrtfinálové série extraligového play-off proti Liberci ukázaly svůj potenciál. Královopolské volejbalistky trápily favorizovaného soupeře, získaly první dějství, nezvládnutá koncovka druhé sady je však srazila dolů. Po prohře 1:3 na sety potřebuje brněnské družstvo zabrat, v sobotu od šesti hodin večer k tomu bude mít ideální příležitost – vrací se totiž domů, kde v minulých měsících zvládlo nejeden důležitý zápas.

Zbrojovka chce první jarní výhru dovézt z Chrudimi. Fanoušci jedou opět v černém

Třetí pokus na první jarní vítězství mají v sobotu fotbalisté Zbrojovky. Brněnský celek nastoupí k utkání devatenáctého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v Chrudimi netradičně už ve čtvrt na jedenáct dopoledne.

PODÍVEJTE SE: Trápení pokračuje. Fotbalisté Vyškova prohráli s rezervou Olomouce

Ani napotřetí to nevyšlo. Čekání na premiérovou jarní výhru vyškovských fotbalistů dál trvá. Po porážce od Kroměříže a remíze s Vlašimí lídr FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY prohrál v páteční předehrávce devatenáctého kola na hřišti rezervy Sigmy Olomouc 0:1.