• Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

sobota 23.10.2021, Teodora
zpět na úvodní stranu

Kultura, Brno - Kluby, koncerty, taneční akcetento týden  | přístí týden  | všechny akce
 

Mersey klub

Minská 15, 616 00 Brno, rezervace stolů: +420 777 147 566 (stačí poslat zprávu prostřednictvím SMS), email: robert.mersey@seznam.cz, coolone@email.czwww.mersey.cz

19.10., 19:00

Hudba Praha band - oslava 25 let klubu Mersey


Klub Mersey slaví neuvěřitelných 25 let na scéně! Nejdéle fungujícímu klubu v Brně přijede poblahopřát legendární česká kapela Hudba Praha band. 
Od svého založení je klub Mersey jedním z nejvýraznějších míst na brněnské kulturní mapě. Vedle řady hvězd a legend, které zde za čtvrt století vystoupily, klub nezapomínal dávat prostor mladým a začínajícím hudebníkům. 
Hudba Praha Band je následníkem v totalitě zakazované kapely Jasná Páka. Její členové se rozešli s kytaristou a zpěvákem Michalem Ambrožem. Vladimír Zatloukal (kytara, zpěv) spolu s basistou Jiřím Jelínkem oslovili bývalé členy Hudby Praha – Ludvíka Emana Kandla (který donedávna hrál s Plastiky), zpěváka a kytaristu Bohumila Zatloukala (který odešel od Luboše Pospíšila) a zpěvačku Jamajku Koblicovou, aby společně založili novou kapelu, která bude pokračovat jako Hudba Praha band. Přidali se zpěvák a kytarista Zdeněk Hnyk (rozhlasový DJ a spíkr pražského Radia 1), saxofonista Jakub Douda a zpěvačka Lucie Lú Jandová. V tomto složení kapela během dvou let úspěšně odehrála přes 60 koncertů. Předchozí turné mělo název V pivu je totiž bůh..., současné se jmenuje Tak spolu jdem.... Na repertoáru jsou mimo jiné: Paralet, Ryba Badys, Špinavý záda, Pal vocuď, Cizej chlap, Holka Tonka, To tak, Marihuana, Máma táta, Můry, Lunapark, Zákon o zachování energie, Nech toho, Čau amore… Hudba Praha oslovuje fanoušky napříč generacemi.

20.10., 20:00

25 let klubu Mersey


Mersey slaví 25. narozeniny a oslava bude věnována hudebnímu žánru, jehož scénu v Brně klub v polovině devadesátých let formoval - house music. Možnost zavzpomínat na zlaté časy nejdéle fungujícího klubu v Brně umožní DJs a jejich hosté, kteří hráli hlavní roli této etapy:

Josef Sedloň
Javas
Vik
Koala
Tom Holič & Don Juan

7.11., 20:00

Vladimír Merta a Ondřej Fencl


Základní stavební kámen českého písničkářství Vladimír Merta a dvakrát mladší klavírista a kytarista Ondřej Fencl (Hromosvod, 5P Luboše Pospíšila, Schodiště…) se představí 7.11. v Mersey. Kostru repertoáru tvoří Mertovy kultovní písně ze 70. a 80. let (Astrolog, Omamná květina pravdy, Dlouho se mi zdá..., Kocovina, Praha magická, Vzdálené výstřely, K pětadvaceti, Staré dopisy…).

V jistém smyslu se v duu s klavírem a druhou kytarou jedná o návrat k písničkovosti, tak jak ho protagonista předvádí na aktuálních albech Domilováno a Imagena. Ta mimo jiné znovu dokazují, že Merta nepatří do starého železa a má co říct nejen skrz své dávné hymny.

A jak došlo ke kooperaci napříč generacemi? „Ondřej Fencl napsal email, že by mi rád poslal desku jeho kapely Hromosvod. Já na to: Přijď dnes večer do klubu Kaštan, mám tam koncert. Zahrajeme si a je to! A bylo to,“ vzpomíná Merta na iniciační zážitek z jara 2011. „Hráli jsme bez zkoušení celou hodinu. To se může stát leda tak Dylanovi. Nebo mně.“ Vřele přijaté vystoupení pak vyústilo do dlouhodobější spolupráce.
Předprodej v sítích Ticketmaster, Ticketportal, Ticketart, Goout a Smsticket

8.11., 20:00

Jaroslav Hutka


Jaroslav Hutka slaví jubilejních 50 let na scéně a pro svou brněnskou zastávku si vybral klub Mersey. 
Jaroslav Hutka je český folkový hudebník, skladatel a písničkář. Studoval na pražské uměleckoprůmyslové škole. Na konci šedesátých let začal vystupoval s Vladimírem Veitem (Hutka a Veit). Později se svým vlastním hudebním programem, ve kterém mimo jiné popularizoval moravské lidové písničky. Získal si velké množství příznivců, několikrát byl vyhodnocen jako písničkář roku. Byl zakladatelem a členem folkového sdružení Šafrán. V roce 1977 se zúčastnil III. festivalu druhé kultury na Hrádečku u Trutnova. Stal se signatářem Charty 77.

Kvůli soustavné policejní šikaně (akce Asanace) opustil v říjnu 1978 Československo a žil v emigraci v Nizozemsku. Po pádu komunismu se 26. listopadu 1989 vrátil a stejného dne již zpíval na manifestaci Občanského fóra na Letenské pláni. Postupem času se z něho stal kritik české postkomunistické demokracie.

Dnes si vydává svou tvorbu sám. Vypaluje si CD na svém domácím počítači, sám si kreslí a tiskne obaly a sám je prodává nebo rozdává na svých koncertech. Svou edici pojmenoval „Samopal“ a dal si za úkol vydat veškerou svou tvorbu na CD.
Předprodej v sítích Ticketmaster, Ticketportal, Ticketart, Goout a Smsticket

23.11., 20:00

Pio Squad


Na pátek 23. listopadu jsme si pro vás v Mersey připravili hip hop classics night v čele s legendárními PIO SQUAD. Hip hopová skupina, jejíž kořeny sahají do druhé poloviny 90. let. Mezi nejznámější alba patří například Interview nebo Punk Is Dead, za které dostali ocenění Anděl. Jako support vystoupí uznávaný DJ MEHDI.

24.11., 20:00

Abraxas + Kontrolla


Legendární Abraxas zahrají v listopadu v Mersey! Jako support vystoupí brněnská Kontrolla. 

Abraxas je česká rocková skupina, která vznikla v roce 1976. Vůdčí osobností skupiny je od samého počátku kytarista a skladatel Slávek Janda. Mezi největší hity patří skladby jako Karel drogy nebere anebo Obyčejnej svět. V roce 2016 - u příležitosti oslav 40 let na scéně - vydali best of Nekonečný boogie. 

Kontrolla je energická rocková kapela, kombinující rock, funk a postpunk. Hraje 5 let, vydala 2 CD a vyhlášená jsou hlavně její živá vystoupení. Šílenství frontmana Olafa Horáka (ex Holly Rollers) a nakažlivá energie bubeníka Hanse Machaly (ex Narvan, Laputa), nekompromisní rytmika baskytaristy Zdeňka Smetany (ex Narvan, Lidské bytosti). Po personálních změnách ve skupině nově působí kytarista Honza Mahdal (Jamiroqai Tribute).

29.11., 20:00

David Stypka a Bandjeez


Po veleúspěšném jarním koncertě se David Stypka & Bandjeez na podzim vrátí do Mersey. 
O lístky byl minule velký zájem, doporučujeme koupit s předstihem.

David Stypka je držitelem Anděla, písněmi prosakuje folk, rock a jazz. Koncerty Bandjeez oscilují od velmi intimních nálad až k extaticky vypjatým polohám. 

Skupina zatím vydala tři desky – Čaruj (2014), na které se podílel například Radek Pastrňák, Jericho (2016) a Neboj (2017). Od roku 2016 jsou součástí rodiny vydavatelství SinglTon. V roce 2017 byl David Stypka & Bandjeez nominován Akademií populární hudby na cenu Anděl v kategorii objev roku. Získal výroční hudební cenu Legenda Nočního proudu coby Objev roku. 

Společně s Ewou Farnou natočil Stypka duet Dobré ráno, milá, který je v současné době čtvrtou nejhranější českou písní tuzemských rádií.

1.12., 20:00

Sjet podle Majkla


Máme tu Sjet podle Majkla winter vinyl edition!

Michael Viktořík  (známý též pod pseudonymem Vrtulník Michael V.) je český DJ a muzikant od roku 1989 působící ve skupině J.A.R., které je zároveň zakládajícím členem.
Jeden z prvních uznávanách rapperů v ČR. Jeho živé show plné funky, improvizace a rapu jsou dnes již legendární. Tentokrát hraje jen a pouze z vinylů!!!

Sparingem bude Dj Romeo Green, který již dvacet let kouká na svět skrz přenosky svých gramofonů a zároveň provozuje po čertech dobrý bazar s deskama Stereo - Vinyl Culture Shop.
Na začátku večera zahraje Pan Urb skvělé taneční funky na rozjezd.
A nakonec příjde zahrát jeden host jako překvapení..

7.12., 20:00

Kapitan Demo - křest nového alba


Nejtlustší česká celebrita, mecenáš a hitmaker Kapitán Demo vydává nový album s názvem Mládí v trapu, z něhož do světa vypustil pilotní singl Machoparking.
Křest bude samozřejmě v Mersey a u toho chce být každej, tak si kup lístek, ať nesedíš sám doma.

8.12., 20:00

Funky night: Top Dream Company live + support DJ Pan Urb


Na 8.12. jsme si pro vás připravili speciální vánoční Funky Night v čele s úžasnými TOP DREAM COMPANY. TDC je desetičlenná kapela z Prahy, která má několik společných slov, a to funk, soul & groove. 

Tato energická formace vznikla v roce 2004 a pod vedením trumpetisty Petra ” Harmyho” Harmáčka šíří funk a soul po mnoha klubech, festivalech a slavnostech ve střední Evropě. Za tuto dobu si již vydobyla silnou pozici na funkové scéně v celé střední Evropě. Spolupracovala s řadou interpretů z české i mezinárodní scény a účinkovala také v několika televizních hudebních show.

12.12., 20:00

Plastic People Of The Universe a Zuby Nehty


The Plastic People of the Universe vznikli v roce 1968 a jejich tvorba, ovlivněná v začátcích zejména americkými Velvet Underground, Captainem Beefheartem či Frankem Zappou se stala během doby jednou z nejoriginálnějších na nejen české rockové scéně. 

Zuby nehty je česká dívčí punková skupina. Skupina existuje pod názvem Zuby nehty od roku 1987. Nicméně její historie začíná v roce 1980, kdy Pavla Slabá (bass, vocal), Hana Řepová (drums, vocal) a Marka Míková (piano, vocal) založily Plyn, který v roce 1983 změnil své jméno na Dybbuk. V této době se ke skupině připojily dvě další ženy – Kateřina Jirčíková (flute, sax, vocal) a Eva Trnková (quitar). Všechny členky jsou autorkami písní. Skupina se v tomto složení účastnila stovek koncertů a mnohých festivalů.

14.12., 20:00

Eric Clapton Tribute with Cliff Stevens (Can)


Zážitek z koncertů této skupiny je téměř k nerozeznání od originálu, a proto pravidelně vyráží na evropskou a severoamerickou tour. Cliff Stevens, původem z Kanady, se věnuje hudbě profesionálně více než 35 let. Jako většina bluesových kytaristů, strávil také on většinu kariéry po boku mnoha kapel a okusil si hraní jak před 14 000 diváky na International Jazz Festivalu v Montrealu, tak před 14 opilci v městečku Moose Jaw. Mezi jeho největší vzory a zdroje inspirace patřili hlavně Johnny Winter a samotný Eric Clapton.

15.12., 21:00

Eric Clapton Tribute with Cliff Stevens (Can) – Official The Sweet afterparty


V sobotu 15.12.2018 zavítá do Mersey celosvětově ceněný Eric Clapton Tribute band v čele se slavným bluesovým kytaristou Cliffem Stevensem. Zážitek z koncertů této skupiny je téměř k nerozeznání od originálu, a proto pravidelně vyráží na evropskou a severoamerickou tour. Tento koncert bude zároveň oficiální afterparty po koncertu The Sweet, kteří vystoupí v Sono Centru. Cliff Stevens, původem z Kanady, se věnuje hudbě profesionálně více než 35 let. Jako většina bluesových kytaristů, strávil také on většinu kariéry po boku mnoha kapel a okusil si hraní jak před 14 000 diváky na International Jazz Festivalu v Montrealu, tak před 14 opilci v městečku Moose Jaw. Mezi jeho největší vzory a zdroje inspirace patřili hlavně Johnny Winter a samotný Eric Clapton.

18.1., 20:00

Prago Union


PRAGO UNION na jaře v Mersey vyprodali dva koncerty ve dvou dnech a po necelém roce se vrací opět na místo činu, a to v pátek 18.1.2019. 
Společnost na pódiu bude známé dvojici dělat před koncertem a hlavně po něm Questablists Crew (Mehdi, Arsene, Dj Five - Questablists crew), což zaručuje kvalitní zábavu do ranních hodin.

18.1., 20:00

Praho Union


Společnost na pódiu bude známé dvojici dělat před koncertem a hlavně po něm Questablists Crew, což zaručuje kvalitní zábavu do ranních hodin. 

 

Kultura, Brno

Víte o kulturní akci, která zde není?

 
Jméno:

 

Zprávy z kultury

Zdroj: Brněnský deník - Kultura

Bez předsudků. Moravská galerie v Brně láká na výstavu Civilizovaná žena

/FOTO/ Výstava Civilizovaná žena začala ve čtvrtek. Věnuje se ženské emancipaci ve vztahu k vizuální kultuře meziválečného Československa. Ke zhlédnutí je v Moravské galerii v Brně.

kompletní přehled zpráv z kultury

Vodák sport   Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012