• Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

čtvrtek 21.03.2019, Radek
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství pro podnikatele

Zdroj: Brněnský deník - Podnikání

Kam na nejlépe načepované pivo? Jděte do hospod s Hvězdou sládků

Emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka (vlevo) předává Hvězdu sládků majiteli pražské restaurace U Pinkasů Karlu Doubkovi.Kam zajít na perfektně ošetřené a špičkově načepované pivo? Tam, kde mají Hvězdu sládků.


Dřevostavby: Vyvracíme mýty, které kolem nich panují

Přestože dřevostaveb u nás přibývá, mnoho lidí na ně stále nemá jasný názor. Můžete se tak setkat s vyloženě nepravdivými odsudky, stejně tak i s nekritickým nadšením. Kde je pravda?


Výročí druhé vlny EET: přes dva tisíce porušení zákona a tři zavřené provozovny

Ilustrační foto.Jižní Morava – Zdržuje a podniku nepřináší nic jiného než náklady. Ani po dvou letech majitelka restaurace Chez Martine ve Znojmě Martina Špačková svůj názor na zavedení elektronické evidence tržeb nezměnila. „V jednom člověku se to nedalo stíhat, musela jsem najmout pracovníka navíc pro obsluhu nové kasy,“ řekla Špačková.


Konec plýtvání. Zbylé porce jídel z restaurací si lidé kupují přes internet

Stránky iniciativy na facebooku, kde se objevují nabídky jídla.Brno /ANKETA/ - Jsou chutné a kvalitní, přesto končí v koši. Neprodané porce jídla musely dosud kavárny a restaurace na konci dne vyhazovat. Proti takovému plýtvání se nyní rozhodla bojovat unikátní brněnská iniciativa Nesnězeno.


Málem jsem se upracoval k smrti. Lékaři mi dávali jedno procento na přežití

Martin DitmarWork-life balance je absolutně důležitý, říká muž, který strávil dva měsíce v kómatu.


Špičkové vybavení operačních sálů je na kolečkách. Barvy vybíraly sestry

Fakultní nemocnice BrnoJedny z nejmodernějších operačních sálů používají lékaři z brněnské fakultní nemocnice v Bohunicích. Nové technologie pomáhají i pacientům a medikům.


Na velikosti záleží. I u jablek. Kvůli suchu ale mnohde vyrostla jen příliš malá

Ilustrační foto/TÉMA DENÍKU/ Trh je k pěstitelům jablek nemilosrdnější než český volební systém k malým stranám. Tam hrají při vstupu do sněmovny roli setiny procenta hlasů, u ovocnářů milimetry v průměru vypěstovaných jablek. Mají-li méně než 6,5 centimetru, řetězce je nevykoupí a ztrácejí většinu ceny.


Titul podnikatele roku míří do Břeclavi. Získali jej manželé z firmy Alca plast

František Fabičovic a Radka Prokopová, spolumajitelé společnosti Alca plast, s.r.o. a držitelé titulu EY Podnikatel roku 2018 Jihomoravského kraje.Brno, Břeclav – Podnikatelé roku 2018 jsou po úterku v Jihomoravském kraji dva, oba z Břeclavi. Titul v soutěži v úterý získali Radka Prokopová a František Fabičovic. Manželé i partneři v byznysu vlastní břeclavskou společnost Alca plast, kterou společně založili v roce 1998.


Zeleného piva navaří přes milion půllitrů. Přesný recept znají pouze čtyři lidé

Čtyři a půl tisíce hektolitrů pro lidi v České republice, přes pět set hektolitrů pro Slováky. Tolik Zeleného piva uvaří letos sládci v brněnském pivovaru Starobrno. S přípravami začali začátkem týdne.Brno – Čtyři a půl tisíce hektolitrů pro lidi v České republice, přes pět set hektolitrů pro Slováky. Tolik Zeleného piva uvaří letos sládci v brněnském pivovaru Starobrno. S přípravami začali začátkem týdne. Zájemci čepované třináctistupňové pivo ochutnají na Zelený čtvrtek 18. dubna.


RegioJet omezí spojení do Plzně, přidá ale autobusy mezi Prahou a Brnem

Autobus RegioJetPoprvé po dvou letech přidá společnost RegioJet další spoje na své hlavní autobusové trase mezi Prahou a Brnem, na které se dlouhodobě snaží přesunout lidi spíše do svých vlaků. Informoval o tom server Zdopravy.cz.


Česká světla pro Laos. Brněnská firma Hormen osvětlila tamní nemocnici

Vizualizace státní nemocnice Friendship Hospital ve Vientiane, hlavním městě LaosuStátní nemocnice Friendship Hospital ve Vientiane, hlavním městě Laosu, prošla rozsáhlou renovací. A výraznou měrou se na ní podílel také brněnský podnik Hormen. Jedna z dceřinných firem společnosti ČEZ ESCO do tohoto zdravotnického zařízení dodala přes 4500 svítidel.


Brexit? Cla navýší jihomoravským firmám náklady

Peníze. Ilustrační foto.Jižní Morava – Podnikatelé a firmy na jihu Moravy se bojí brexitu, kvůli možnému omezení obchodu mezi oběma zeměmi. Velká Británie má odejít z Evropské unie zhruba za měsíc a půl.


Jakou základní školu hledáte pro své dítě? Klasickou nebo alternativní?

Je vám blíž osvědčený model, který jste v dětství sami zažili, nebo vás láká některá z alternativních škol? Myslete na své dítě!


Kraj chce koupit část Technologického parku. Za půl miliardy

Technologický park v Brně.Jižní Morava – Za více než půl miliardy korun chtějí zástupci Jihomoravského kraje odkoupit část brněnského Technologického parku. Záměr ve středu Brněnskému deníku Rovnost potvrdil náměstek krajského hejtmana Jan Vitula.


Změna. V Zetoru nakonec skončí jen 170 zaměstnanců

Zetor nakonec opustí méně lidí, než se původně předpokládalo.Brno – Personální škrty nakonec v brněnské firmě Zetor nebudou tak bolestné, jak představitelé tradičního výrobce traktorů předpokládali. O práci mělo původně přijít 260 lidí. „Po vyhodnocení všech nákladových úspor Zetor propustí nanejvýš 170 zaměstnanců, což je o třetinu méně,“ sdělil výkonný ředitel firmy Marián Lipovský.


Kvasinská revoluce. Škoda tlačí platy nahoru, těžko jí konkurují i horské chaty

Výroba vozů Škoda v závodě Kvasiny./PŘÍBĚH DENÍKU/ Průmyslový boom, který v posledních letech díky kvasinské automobilce Škoda Auto zažívá podhůří Orlických hor, nemá v Česku obdoby. Z výrobních linek této fabriky denně sjíždějí stovky nových aut, pracuje v ní více než deset tisíc lidí z regionu, ale také z ciziny. Rychnovsko i lidé v něm zbohatli. Všechno ale něco stojí. Život v okrese se radikálně proměnil a najdou se také negativa. Dopravní infrastruktura by potřebovala rychlejší zlepšení, obchodníkům v regionu chybí pracovníci a zhoršila se i bezpečnost.


První volant, stěrač nebo semafor: 10 zajímavých prvenství ze světa aut

První vůz s volantem řídil Alfred VacheronOd chvíle, kdy Karl Benz představil světu svůj první benzinem poháněný vůz, urazil automobilový průmysl dlouhou cestu, na níž překonal řadu zajímavých milníku. Víte například, kdy vzniklo první autorádio nebo kdy bylo vyrobeno první auto s pevnou střechou? Podívejte se s Deníkem na deset zajímavých prvenství ze světa automobilů.


Elegantní i praktické. Moderní tapetou oživíte byt i dům

Na zdi i na stěny. Tapety lze volit nejen podle vzorů, ale i podle jejich vlastností.Tapety zkrášlují lidská obydlí již několik staletí a prošly mnohým vývojem. Původně kožené, a tedy drahé kusy, časem nahradily textilie či papír. Dnešní doba a její technologie ovšem nabízejí nepřeberné možnosti, a tak se lze nyní s tapetami v interiéru skutečně vyřádit.


Řemeslníci došli. Na rekonstrukci koupelny si počkáte přes sto dní

Volných pracovních míst je nejvíc v historii. Na přelomu roku firmy marně sháněly například 5,5 tisíce zedníků.


Impact Hub mění Brno k lepšímu

Ostrov podnikání. Impact Hub Brno využívá na šest stovek nejen začínajících podnikatelůTovární čtvrť Trnitá, plná zpustlých a prázdných továrních fabrik a textilek patřila ještě před pěti lety v druhém největším českém městě k nejhorším.


Firmy lidem na jihu Moravy přidají. Až o tisíce korun

Ilustrační foto.Jižní Morava – Mzdy v některých jihomoravských podnicích rostou. Důvod je podle ekonomů jasný: na trhu práce chybí lidé.


Auto jako stavebnice. Kaipan ze Smržovky dobývá silnice už dvacet let

Předváděcí vozy v jedné z továrních hal/PŘÍBĚH DENÍKU/ V České republice existují čtyři obří továrny produkující osobní auta. Z výrobních linek každé z nich vyjede ročně nejméně dvě stě tisíc aut. Pak je tu ovšem ještě jedna automobilka. Sídlí v malém severočeském městečku Smržovka a nebýt jednoho exempláře vystaveného přímo u frekventované silnice, nikdo by si jí ani nevšiml. Jmenuje se Kaipan a existuje již přes dvě desítky let.


Ještě vyšší plat? To už firmy lidem nesplní

Zprostředkování zaměstnání. Ilustrační foto.Jižní Morava – Za svou pětatřicetiletou praxi jsem tohle na trhu práce nezažil, přiznal jednatel firmy Las-pro z Rousínova na Vyškovsku Zdeněk Dostal. „Sehnat kvalitní lidi je boj, chybí nám nyní asi šest zaměstnanců, Problém máme už zhruba dva roky, jelikož na naši práci neexistuje automatizace a patnáctiprocentní nárůst mezd také tolerovat nemůžeme,“ tvrdí Dostal. Nezaměstnanost v Jihomoravském kraji dosahovala v loňském roce rekordně nízkých hodnot, nedostatek lidí pocítily firmy napříč obory.


Bijte na poplach! Podívejte se na deset sportovišť, která volají po záchraně

Fotbalový stadion za Lužánkami v Brně - ilustrační fotografie./MALÝ I VELKÝ SPORT/ Děti nemají kde trénovat, fanoušci se bojí o zdraví. Situace je alarmující. Deník vybral deset chátrajících sportovišť, která si zaslouží pozornost veřejnosti i politiků. Podívejte se, kde dělají drahoty s financemi a kdo si hraje o vlastní byznys.


Ekonom Lukáš Kovanda: Spořit, nebo dlužit? Zatím se stále vyplácí dluh

Lukáš Kovanda, hlavní ekonom společnosti Czech FundAčkoli si to možná ani neuvědomujeme, máme se nejlépe v historii. Tedy alespoň z pohledu ekonoma. Platy a mzdy rostou velmi rychle, přitom zdražování je mnohem pomalejší. Tomu však může být brzy konec. „Většina lidí cítí, že líp už bylo. Pro krizi nemusí být žádný skutečný důvod, ale právě kvůli očekávání lidí přesto může přijít,“ říká Lukáš Kovanda, hlavní ekonom společnosti Czech Fund.Aktuální ceny akcií a komodit

Akcie Burza

PX50 změna {value}%
PK30 změna {value}%
ČEZ změna {value}%
KB změna {value}%
O2 změna {value}%
UNIPET změna {value}%
Kakao změna {value}%
Cukr změna {value}%
Bavlna změna {value}%
Stříbro změna {value}%
Platina změna {value}%
Ropa změna {value}%
Uhlí změna {value}%
Zlato změna {value}%

 

Ekonomické rubriky KamvBrne.cz

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Kurzovní lístek

Vlajka meny EUR EUR = změna {value}%
Vlajka meny GBP GBP = změna {value}%
Vlajka meny USD USD = změna {value}%
Vlajka meny IDR IDR = změna {value}%
Vlajka meny RUB RUB = změna {value}%

kompletní kurzovní lístek

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012