• Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

pondělí 24.06.2019, Jan
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství pro podnikatele

Zdroj: Brněnský deník - Podnikání

I chov slepic má svá pravidla: kohout není jen na oplodnění, je to i policajt

Ilustrační fotoChov slepic je nenáročný koníček, který má ovšem svá pravidla. Ať už slepice chováte kvůli vajíčkům nebo na maso, určitě se neobejde bez kurníku, dostatečného výběhu a kvalitního krmení.


Cesta k bydlení se opět prodloužila. Čech si na 3+1 vydělá za 8 let a 9 měsíců

Bydlení v Praze. Ilustrační foto.Ceny starších bytů nabízených v inzerátech poskočily za rok o desetinu. Průměrné mzdy vzrostly jen o sedm procent.


Lidé si budou moci prohlédnout podzemní zásobník plynu

Podzemní zásobník plynu v Uhřicích.Uhřice – Český plynárenský svaz slaví 100 let od svého založení. Při této příležitosti společnost MND zve nejširší veřejnost na dny otevřených dveří do podzemního zásobníku plynu v Uhřicích na Hodonínsku. Ty se uskuteční 20. června od 9.00 do 16.00 hodin. Sraz zájemců o účast bude na parkovišti před areálem PZP. Jak budou prohlídky probíhat, informovala mluvčí společnosti MND Dana Dvořáková.


Změnila „cestovka“ podmínky zájezdu? Víte, jak se bránit?

Ilustrační snímekCelá rodina se už těší na dovolenou v hotelu přímo na pobřeží a se službami all inclusive. Vše ale zhatí zpráva od organizátora zájezdu, která znamená změnu. Víte, na co máte jako klienti právo?


V Austrálii frčí ryzlinky, říká vinař

Majitel vinařství Elderton z Austrálie Cameron Ashmead.Jižní Morava - Tak jako je u nás kvalitou vín vyhlášená jižní Morava, tak je v Austrálii jedním z nejznámějších vinařských regionů oblast Barossa. Má v ní vinice i rodinné vinařství Elderton, které je hodnocené jako jedno z nejlepších na světě. Podnik i vína přijel včera do Brna představit spolumajitel Cameron Ashmead. „Máme pětašedesát hektarů vinic v oblasti, která má jedny z nejstarších výsadeb v Austrálii,“ říká.  


Jihomoravské podniky o Ukrajincích: Pozdě, ale přece. Pomohou i v Brně

Ilustrační fotoJižní Morava – O řádově tisíce nových pracovníků z Ukrajiny se nově opřou firmy na jihu Moravy. V kraji je neobsazených pětadvacet tisíc míst. Na většinu z nich jsou podniky ochotné přijmout i cizince. 


Hana Pěničková z Liberce našla díru na trhu. Šije ubrusy i kuchyňské zástěry

Hana Pěničková (vpravo) se věnuje šití zástěr a ubrusů. Spolu s kamarádkou objíždějí pravidelně různé trhy a jarmarky.Nedávno proběhly dosud největší Tatrhy, kdy zámecký park v Liberci zaplavilo na 150 stánkařů a regionálních výrobců. Mezi nimi nechyběla ani Hana Pěničková z Liberce. „Tatrhy vnímám jako skvělou příležitost, v rámci které si mohou nakoupit lidé s vytříbeným vkusem,“ svěřila se regionální tvůrkyně.


U moře jsou pohonné hmoty dražší než v Česku. Výjimkou je pouze Bulharsko

Tankování pohonných hmot. Ilustrační snímekPohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou, dražší než v Česku. Výjimkou je prakticky pouze Bulharsko. ČTK to řekl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak. Při cestě do Chorvatska, kam míří pravidelně nejvíce českých turistů, se podle něj vyplatí natankovat buď doma v Česku, nebo v Rakousku, kde jsou podobné ceny. Alternativou pro ty, kteří míří na jih Evropy jinou cestou, může být také Maďarsko.  


Inflace v květnu stoupla. Zdražily pivo, elektřina, bydlení i brambory

Brambory. Ilustrační fotoDo peněženek je zase o něco hlouběji, chtělo by se říci při pohledu na nejnovější údaje o inflaci. Podle Českého statistického úřadu totiž v květnu zdražilo téměř všechno od zeleniny přes pivo až po elektřinu.


Pečovatelky objedou klienty na koloběžkách

Terénní pečovatelská služba koupí pro své zaměstnankyně dvě elektrokoloběžky, aby se ke klientům dostaly rychleji.Terénní pečovatelská služba koupí pro své zaměstnankyně dvě elektrokoloběžky, aby se ke klientům dostaly rychleji. Jarní část programu ČSOB pomáhá regionům tento projekt finančně podpoří. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.  


Postižené děti si užijí zájmové kroužky

Finále programu ČSOB.Jižní Morava - Spolek Domov pro mne pořádá kroužky pro děti a mladé lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Jarní část programu ČSOB pomáhá regionům tento projekt finančně podpoří. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.  


Poslední osobní Tatra byla Beta. V Příboře pak mohly vznikat třeba obří Audi

Také toto vozidlo vzniklo díky šikovnosti pracovníků Tatry PříborPár kilometrů od hlavního závodu Tatry v Kopřinici se v Příboře po celá desetiletí vyráběly osmiválcové limuzíny 603 a 613. Tato éra skončila před 20 lety.


Do obchodů míří rané brambory. Ceny půjdou dolů, věří zemědělci

Rané brambory - Ilustrační fotoCena brambor kvůli loňské neúrodě způsobené suchem začala v obchodech v minulých dnech atakovat hranici 30 korun za kilogram. Loňská úroda byla o 15 až 20 procent nižší než obvykle. Letos však pěstitelé čekají trochu lepší úrodu než loni. Zatím zaznamenali lepší klimatické i půdní podmínky. 


Hlavní je cena. Popularita polských trhů neklesá, mezi zákazníky převažují Češi

Trhy v Zabełkówe (Zabělkově), 4. června 2019./SROVNÁNÍ CEN/ Ovoce, zelenina, květiny. To je zboží, které nyní nejvíce letí na tržišti v polském Zabelkówě. Ať už sem přijedete kdykoli, stalo se nepsaným pravidlem, že mezi zákazníky převažují Češi. A přesvědčila se o tom také redakce Deníku, která se do Zabelkówa vypravila v úterý.


Nej zaměstnavatel na jihu Moravy? Thermo Fisher Scientific a CCI

Zaměstnavatel regionu do 5000 zaměstnanců na jihu Moravy je Thermo Fisher Scientific Brno. Ocenění vyhlašovala pořádající firma Sodexo v pondělí v brněnském Impact Hubu.Jižní Morava – Za dva roky zdvojnásobila počet zaměstnanců. Firma Thermo Fisher Scientific Brno uspěla v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku 2019 v Jihomoravském kraji. Zvítězila v kategorii Zaměstnavatel regionu do pěti tisíc zaměstnanců i Nejžádanější zaměstnavatel regionu. V kategorii Zaměstnavatel regionu do pěti set zaměstnanců uspěla společnost CCI Czech Republic ze Šlapanic na Brněnsku.


Brněnskou firmu Kiwi.com kupují Američané

Brněnské Kiwi.com mění majitele. Podíly vykupují AmeričanéBrno – Brněnská firma Kiwi.com, která vytvořila vyhledávač levných letenek, změnila majitele. Většinový podíl odkoupil od investorů americký fond General Atlantic.


Spoříte si na penzi? Státní příspěvek využívá více Čechů než vloni

Seniorka. Ilustrační foto.Na penzi se státním příspěvkem v takzvaném třetím pilíři penzijního systému si na konci prvního čtvrtletí spořilo 4,453 milionu lidí. Bylo to o 2000 více než na konci loňského roku. Vyplývá to ze statistik ministerstva financí, které má ČTK k dispozici.


Tři změny, které v posledním roce nejvíc ovlivnily podobu hypoték

Ilustrační fotografie.Bouřlivé. Přesně tím slovem se dají jednoduše a výstižně charakterizovat poslední měsíce na hypotečním trhu. Zásahy České národní banky způsobily spoustu změn, které komplikují dostupnost hypoték. A situace se bude měnit i nadále.


Jak děti zaujmout hračkou? Nemusíte utrácet tisíce, trendem jsou drobnosti

Hračky Dino ToysDoba, kdy se na Mezinárodní den dětí mezi rodiči v sousedství soutěžilo, kdo pořídí dítěti co nejdražší dárek, je passé. Kupovaná láska, náklonnost a přízeň naštěstí patří minulosti a objevují se mnohem racionálnější a zdravější trendy. Mnohdy velmi zaneprázdnění rodiče hledají příležitosti, jak se svými potomky strávit společný čas. Jeho nedostatek totiž podle mnoha psychologů českým rodinám zásadně škodí a nabourává vztahy.  


Zelená oáza. Zahradníky přivedla do Enviry evropská dotace

Posláním organizace je vytvářet a dlouhodobě udržovat pracovní místa pro osoby se zdravotním postižením a tím je integrovat na trh práceProjdete branou a vstoupíte do jiného světa, ve kterém dominuje zeleň a také pohoda. Přitom v okolí jsou panelové domy. Jste v Praze, ale zároveň jste se dostali do přírody. To vše je Toulcův dvůr v pražské Hostivaři. V areálu s množstvím budov tu nabízejí zábavu a odpočinek. Ale co víc, pracují tu desítky osob i díky podpoře z fondů EU se zdravotním handicapem.


Unika Relax Ostrava: masérské centrum dává práci postiženým

Sociální podnik – Masérské centrum Unika Relax Ostrava vznikl díky finanční podpoře z evropského sociálního fondu.V rámci podnikatelské sféry hraje důležitou roli sociální podnikání. Pomáhá i za pomoci 4,6 milionů korun z fondů EU vytvářet pracovní příležitosti pro zdravotně postižené osoby a osoby se sociálním znevýhodněním. Poliklinika v Ostravě-Hrabůvce je zdravotnické zařízení, které nabízí klientům řadu služeb v oblasti zdravotní péče. Jedním ze subjektů, jež tam sídlí, je i Masérské centrum Unika Relax Ostrava. Centrum za pomoci peněz z fondů EU zahájilo svou činnost před dvěma roky dává práci i zdravotně postiženým.


Roztáhnout křídla. ParaCENTRUM Fenix vrací vozíčkáře zpět do života

Ochrnutý motorkář Patrik se pere s osudem a pravidelně cvičíOrganizace ParaCENTRUM Fenix v Brně pomáhá už 15 let lidem, kteří skončili po úrazu páteře na vozíku. Je jedním ze dvou zařízení v republice, které i díky pěnězům z fondů EU postiženým nabízí komplexní rozsah služeb.


Brigádníci si v Praze vydělají i 300 za hodinu. Míst je dost

Brigáda v pohostinství. Ilustrační foto./INFOGRAFIKA/ Zájemci o brigádu v Praze se nemusí obávat, že by nenašli uplatnění. Firmám v hlavním městě chybí lidé v prodeji, službách, pohostinství a také v gastronomii. Vydělat si mohou i 300 korun za hodinu. Většina studentů ale preferuje práci v kanceláři. 


Stáčené víno i v železářství, ničení malých firem, kritizují zákon. Chtějí změnu

Vinný sklep při zapojování bag in boxu vína.Jižní Morava – Nahrává velkým firmám a malé vinaře ničí. Nezabránila daňovým únikům z nelegálního prodeje a dokonce narostl i počet falšovaných vín. To jsou hlavní výtky představitelů asociací vinařů a soukromého zemědělství k novele Vinařského zákona. Vstoupila v platnost zhruba před dvěma lety.


V Rakovníku se už učí vyrábět klimatizace pro elektromobily. V mnohém jsou jiné

Kontrola je částečně automatická, do testování se však zapojují i lídéV současné době kolem tří milionů kusů klimatizací do automobilů a zhruba za dva až tři roky dokonce pět. Tolik každých dvanáct měsíců vyrobí devět stovek zaměstnanců v závodě společnosti Valeo v Rakovníku.Aktuální ceny akcií a komodit

Akcie Burza

PX50 změna {value}%
PK30 změna {value}%
ČEZ změna {value}%
KB změna {value}%
O2 změna {value}%
UNIPET změna {value}%
Kakao změna {value}%
Cukr změna {value}%
Bavlna změna {value}%
Stříbro změna {value}%
Platina změna {value}%
Ropa změna {value}%
Uhlí změna {value}%
Zlato změna {value}%

 

Ekonomické rubriky KamvBrne.cz

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Kurzovní lístek

Vlajka meny EUR EUR = změna {value}%
Vlajka meny GBP GBP = změna {value}%
Vlajka meny USD USD = změna {value}%
Vlajka meny IDR IDR = změna {value}%
Vlajka meny RUB RUB = změna {value}%

kompletní kurzovní lístek

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012