• Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

středa 21.10.2020, Brigita
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství pro podnikatele

Zdroj: Brněnský deník - Podnikání

PŘEHLEDNĚ: Jaké kompenzace teď budou moci čerpat živnostníci a podnikatelé

Restaurace mají zavřeno.Při jarních opatřeních pomohla ustát nelehkou situaci živnostníků celá řada kompenzačních opatření. Ač by se mohlo zdát, že vláda tedy na podzimní situaci mohla být připravena a se zaváděním podobných opatření by už neměl být problém, jednotlivé programy na pomoc OSVČ teprve nabíhají a ministerstva postupně zveřejňují jejich podmínky.


Svatomartinské: Svěží a ovocné, zato ale bude o 300 000 méně lahví než loni

Svatomartinské víno. Ilustrační foto./ANKETA/ Za necelý měsíc otevřou milovníci Svatomartinského vína první lahve ročníku 2020. Vinaři začnou tato vína prodávat 11. listopadu od jedenácti hodin.


Radíme živnostníkům: Druhá vlna krize. Co s tím?

LockdownBohužel, epidemiologická situace není příznivá a v našem slovníku se zabydluje nový pojem: sektorový lockdown. Ten vyhlásila vláda 14. října a znamená uzavření vybraných provozů úředním nařízením. Co to znamená, vysvětluje Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.


Jihomoravské hospody dostaly další ránu. Na vesnicích se bojuje o ty poslední

Hospoda, ilustrační fotoNejdřív EET a zákaz kouření, nyní koronavirus. Tradiční hospody mizející z vesnic schytaly další ránu. Jihomoravské obce je nechtějí nechat padnout.


Vlastní regionální značka? Její pracovní název je Brněnsko

Ilustrační fotoMAS Slavkovské bojiště s MAS okolo Brna připravuje vznik regionální značky. Její pracovní název zní Brněnsko. O projektu se potenciální zájemci o značku více dozví 5. listopadu od čtyř hodin odpoledne v Tišnově.  


Výzva pro rozvážkové firmy: Zachraňme restaurace – teď je nejvyšší čas!

Vedoucí olomoucké restaurace Avion Lubomír Kadlec při rozvozu jídla do pečovatelské služby, březen 2020Jen s vypětím všech sil přežila většina restaurací drsné jarní období. A teď čelí složité situaci způsobené koronavirovými opatřeními znovu. Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR, Asociace hotelů a restaurací ČR a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR proto rozjely společnou výzvu týkající se podpory gastronomických zařízení.


Malé vesnické obchůdky letos zachránili starousedlíci. Kvůli strachu z covidu

Malé prodejny na vesnicích, kde žijí nastálo většinou jen důchodci, nájemce hledají těžko.Letošní koronavirová krize zpomalila dlouhotrvající postupný zánik nejmenších vesnických obchůdků. Zachránily je babičky, které nemohou dojíždět do městských supermarketů. „Malí obchodníci byli v době nouzového času často jedinými, u nichž si někteří lidé z venkova mohli nakoupit,“ řekl Deníku Jan Hrdina z Asociace českého tradičního obchodu (AČTO).


Koronavirus „snížil“ mzdy číšníkům i prodavačům. Kolik si kdo průměrně vydělal?

Nakupování v čase koronaviru. Ilustrační fotoKvůli pandemii koronaviru si ve druhém čtvrtletí platově pohoršila řada profesí, vyplývá z údajů ministerstva práce.


Vesnických prodejen ubývá, obce se ale nevzdávají

Rochlov, Potraviny u zámku Rochlov/ANKETA/ Kvůli vysokým nákladům a rozmachu obchodních řetězců se provozovat obchod s potravinami v malých obcích nevyplácí. Aby krámky na vsích zcela nezanikly, ujímají se jejich chodu často obce a nabízejí je k provozování za výhodných podmínek.


Radíme čtenářům: Možnost odkladu splátek v říjnu končí. Co byste měli vědět?

Ilustrační fotoJak známo, z důvodů koronavirové nákazy stát vyhlásil na jaře zákonné opatření, na základě kterého spotřebitelé mohli požádat o odklad splátek úvěrů. Ochranná lhůta však v tomto měsíci končí. Co by měli udělat ti, kterých se termín týká, vysvětluje Linda Bilal, tisková mluvčí Home Credit ČR.


Vláda podpoří i živnostníky, na které původně zapomněla

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (vlevo) a premiér Andrej Babiš.Vláda na dnešním jednání schválila některé podpůrné programy pro osoby zasažené opatřeními proti šíření koronaviru. Provozovatelům podniků, jejichž provoz byl omezen, uhradí stát část nájemného. Náhradu dostanou také organizátoři zrušených sportovních akcí. A schválila balíček podpory pro živnostníky, na které původně s ošetřovným zapomněla. 


Nový trend. Nákupy se z obchodních center přesunují na parkoviště

Donáška nákupu do auta. Ilustrační foto.Právě touto dobou před třemi lety slavnostně otevřelo kompletně přebudované a rozšířené obchodní centrum Chodov, dnes Westfield Chodov. Přestavba vyšla na víc než čtyři miliardy korun. Šířící se koronavirus ale z velké části změnil podobu nakupování, a centrum tak rozjíždí službu Donáška do auta.


Hospody na jihu Moravy zavírají. Řada podniků nepřežije, varuje ekonom

Ilustrační foto/ANKETA/ Hospody, bary a restaurace minimálně na tři týdny končí. Uzavřít provozovny jim nařizuje nové vládní opatření. Restrikce má zamezit dalšímu šíření koronaviru. Podniky mohou mít stále do osmi hodin do večera otevřená výdejní okýnka. Podle majitelů na jižní Moravě je to však bídná náplast. Trpí i vinaři, kteří ruší akce.


Maláčová navrhne prodloužení programu Antivirus. Se stoprocentní kompenzací

Ministryně práce a sociálních věcí Jana MaláčováMinistryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce vládě na příštím jednání navrhnout prodloužení programu Antivirus A, jímž stát dorovnává 80 procent vyplacené náhrady mzdy v karanténě a výdělku v zavřených provozech do 39 tisíc korun superhrubé mzdy, na celou dobu opatření proti šíření koronaviru a zpětně ke dni vyhlášení nouzového stavu. 


Získejte nové zákazníky s osvědčenou akcí Deník Slevový týden

Ilustrační fotoProdáváte zahradní techniku, oblečení nebo interiérové doplňky? Jste šikovná kosmetička nebo masér? Provozujte obchůdek nebo e-shop, máte kavárnu či bistro? Nyní máte jedinečnou příležitost, jak ve svém podnikání dosáhnout ještě většího úspěchu. Stačí k tomu opravdu málo.


Je to další hřebíček do rakve, reagují hospodští na "večerku" v osm

Hospoda a pivo - Ilustrační fotoVčerejší rozhodnutí vlády se dotkne téměř všech oblastí života. Mezi nejpostiženější asi budou patřit kina a divadla. Ale veselo není ani mezi majiteli hospod a restaurací, kteří budou muset zavírat už v osm večer.


Důležité jsou i laskavé skutky. Ne jen byznys, říká nejlepší amatérská pekařka

Petra Burianová vyhrála celorepublikovou soutěž amatérských pekařů před přibližně půl rokem.To si vezmete manžela, pořídíte pět dětí a zjistíte, že kobliha v obchodě za dvacet korun je opravdu drahá. Z kila mouky jich za stejnou cenu upečete mnohem víc, vyzrazuje se smíchem úvod tajného receptu na kulinářský úspěch vítězka soutěže Peče celá země Petra Burianová.


Radíme čtenářům: Výměnou jističe můžete ušetřit tisíce

Ilustrační fotoTaké jste se rozhodli, že své koupelně dáte nový kabát? Nebo, že vyměníte starý kotel za úspornější vytápění? Zároveň ale překontrolujte, jestli není čas i na výměnu jističe. Můžete tak ušetřit i tisíce korun ročně navíc.  


Záchrana Veletrhů: prodej budov. Znehodnotí unikát výstaviště, varují architekti

Pavilon Z brněnského výstaviště. Ilustrační foto.Ekonomická katastrofa. Takovým souslovím označil již dříve generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš rozhodnutí o zrušení letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu. Ten se měl konat právě v těchto dnech. Místo něj teď brněnské veletrhy trápí velmi špatná finanční situace.


Radíme čtenářům: Jak přepsat energie při stěhování

Ilustrační foto.Koupili jste byt a chystáte stěhování? Jak přesně by měl proběhnout přepis energií z původního majitele na vás, radí Robert Šíma, ředitel zákaznické péče Bohemia Energy.     


Radíme čtenářům: Srážka se zvířetem není na podzim zvláštností. Jak se chránit?

Srážka se srnou. Ilustrační foto.Srazíte-li zvíře, pojišťovna škodu uhradí. A to i tehdy, nemáte-li auto havarijně pojištěné. Jak takové pojištění sjednat, radí Milan Káňa, tiskový mluvčí Kooperativa.    


Fascinují mě zajímavé obličeje, říká karikaturista

Karikaturista Václav ErnestStovky, ne-li tisíce, pozoruhodných osůbek a jejich zajímavých i neobvyklých tváří či postav nikdy neupadnou v zapomnění. A to jen díky celoživotní zálibě nyní jednaosmdesátiletého Václava Ernesta ze Staroviček. Tou se mu totiž stalo kreslení karikatur.  


Sládci z pivovaru Starobrno chystají novinku. Nejvíce hořké pivo v historii

Ilustrační foto.Nejvíce hořké pivo v novodobé historii pivovaru Starobrno připravují tamní sládci. Nový ležák se objeví v hospodách v listopadu, kdy odtajní název i větší detaily.


Mince a medaile. Koníček, který může začít vydělávat

Unikátní pamětní medaile oživuje úctu k patronce Českých zemíSběratelem peněz je vlastně každý z nás. Říká se tomu spoření, a někdo má možnost se mu věnovat více, někdo méně. Existují ale mince a medaile, které ve vás mohou vzbudit daleko větší vášeň, než klasické desetikoruny a dvacetikoruny.


Hospodští se kvůli koronaviru perou s omezeními. Mnozí je porušují

Ilustrační fotoZatímco v Praze si restauratéři podle jejich asociace stěžují kvůli omezení provozu do 22 hodin na třetinový propad příjmů, v Pardubickém kraji situace podle ankety Deníku tak otřesná zdaleka není.  Aktuální ceny akcií a komodit

Akcie Burza

PX50 změna {value}%
PK30 změna {value}%
ČEZ změna {value}%
KB změna {value}%
O2 změna {value}%
UNIPET změna {value}%
Kakao změna {value}%
Cukr změna {value}%
Bavlna změna {value}%
Stříbro změna {value}%
Platina změna {value}%
Ropa změna {value}%
Uhlí změna {value}%
Zlato změna {value}%

 

Ekonomické rubriky KamvBrne.cz

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Kurzovní lístek

Vlajka meny EUR EUR = změna {value}%
Vlajka meny GBP GBP = změna {value}%
Vlajka meny USD USD = změna {value}%
Vlajka meny IDR IDR = změna {value}%
Vlajka meny RUB RUB = změna {value}%

kompletní kurzovní lístek

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012